Petnica

Petnica, hm...pohadjao sam seminare od 7. osnovne do kraja gimnazije sto bi ukljucujuci 4 standardna godisnja + eksploratorijume + skupove i sl. iznosilo mnoogoo puta i skoro celu godinu zbirno provedenu tamo. Sve vreme sam pohadjao seminar hemije, poslednje godine bio i mladji saradnik, ali s obzirom da studira medicinu, ne mogu vise da obavljam tu f-ju. Najverovatnije cu biti mladji na humanoj biohemiji kada se ukaze potreba. Elem, ogromno iskustvo iz ISP je natalozeno kod mene pa ako bilo kome treba bilo kakav savet, ideja za projekat ili slicno (vezano za nauku, veze u ISP, zabavu, terene, pecinu, jezero, kampovanje, pravljenje ludorija, smestanje 'glupljim' seminarima(aka arheologija, istorija, lingvistika i sl), bazen, eskiviranje Sneze ili Savanovih predavanja iz statistike, Goluba, kKristijana, Nine, Bube, najbolje sljive u kraju, kafane...ma bilo sta...)javite mi se na nradak@verat.net...rado cu pomoci sadasnjim ili buducim polaznicima...Pozdrav
 
Petnica je strava!!!
Na seminaru upoznas dosta ljudi, a ako si zainteresovan i uporan, bices verovatno pozvan. Pozdrav od biologa!SRECNO!!!
p.s. Eto, ja sam prosle godine bila na biologiji, a sada sam pozvana na arheologiju!
 
Hehe, samo jedan pozdrav za Petničare od bivšeg polaznika sa psihologije i žurnalistike, pa mlađeg saradnika sa geografije (dok je tamo bio Tasa) koji se, između ostalog i oženio mlađom saradnicom sa etnologije i antropologije.

Pa nek' kaže neko da Petnica nije xaoc. :wink:
 
Boli vas uvo kad mozete da idete.
Sta meni preporucujete kako da smuvam profesorku koja ne moze da smisli moje ime (iskreno receno ja sam kriv, al' verujte mi i ona je mnogoooo glupa) da mi dozvoli da se
"samo" prijavim za ISP :cry: :cry:
 
Pa potrudi se da nabavis prijavu i posalji je sam. Ja idem u Matematicku gimnaziju i posto kod nas ima puno ljudi koji se prijavljuju vrsi se selekcija na nivou skole cisto da se ne bi desilo da za vreme Petnickih seminara skola bude prazna. Neki ljudi koji su sumnjali da im prijave i ne stizu u petnicu poslali su sami. Inace kad odes na seminar tamo dobijes opravdanje s pecatom sto nijedan profesor ne moze da opovrgne. Jedino sto moze biti problem jeste preporuka predmetnog profesora koja ti je potrebna ako se prvi put prijavljujes. Probaj da je nabavis, ako ne ide falsifikuj potpis :wink: 8) a ako ni to ne ide onda posalji prijavu bez preporuke i nadaj se najboljem, uvek ima sanse da te pozovu.
 
Guru:
Pa potrudi se da nabavis prijavu i posalji je sam. Ja idem u Matematicku gimnaziju i posto kod nas ima puno ljudi koji se prijavljuju vrsi se selekcija na nivou skole cisto da se ne bi desilo da za vreme Petnickih seminara skola bude prazna. Neki ljudi koji su sumnjali da im prijave i ne stizu u petnicu poslali su sami. Inace kad odes na seminar tamo dobijes opravdanje s pecatom sto nijedan profesor ne moze da opovrgne. Jedino sto moze biti problem jeste preporuka predmetnog profesora koja ti je potrebna ako se prvi put prijavljujes. Probaj da je nabavis, ako ne ide falsifikuj potpis :wink: 8) a ako ni to ne ide onda posalji prijavu bez preporuke i nadaj se najboljem, uvek ima sanse da te pozovu.
Ma nabavio sam prijavu od drugog profesora (mucki). E sad preporuka od predmetnog profesora je bilo vec komplikovano.
Ne bi sad da je citiram, ali njena opravdanja su da padnes u nesvest. Zena se toliko izlupa da se na kraju i ja smorim i sam batalim sve sto sam mislio i dzabe pisao...
Nema veze ioanko cu za raspust ici na nekakav kurs..
 
Ma, Petnica je super. Tacno je da u startu moras da se potrudis, da uvide da si zaista zainteresovana. Posle 2. puta ce te redovno pozivati. Bitno je da se zalazes i radis koliko treba, ali isto tako nemoj propustiti druzenja, okupljanja po stacionaru isl.. Tek kasnije ces shvatiti koliko si u stvari tamo naucila. I ako se kasnije budes bavila nekim lepim stvarima, velika je verovatnoca da ces sretati ljude koje si u Petnici upoznala :). Jednom Petnicar, uvek Petnicar!
 
ja sam dosla prosle nedelje sa hemije i bilo mi je fantasticno!nikad u zivotu nisam toliko radila,ali je super sto radis ono sto volis!super su saradnici,predavaci,nina,buba,onaj blesavi domar,acim,kuvarica...ma tamo treba otici ako nista drugo da igras mafije celu noc i da mucis one polaznike koji su zaspali!
 
jel moze neko da objasni u kratkim crtama kako se uopste upisuje u Petnicu, jel moras gimnaziju da zavrsisi ili moze i sr. skola... i sta je potrebno za astronomiju. molim vas, hvala
 
Jedno glupo pitanje mi je palo na pamet dok sam citala raspravu. Trebalo bi da napisem preporuku za jednog ucenika (VII razred) pa me zanima kako su izgledale preporuke koje su pisali vasi predmetni nastavnici. Do sada nisam imala slicna iskustva pa ako je neko od vas raspolozen da mi pomogne, odnosno da mi da neke smernice, neka mi se javi na mail: jelenkom@yahoo.com.
 
I ja sam na geologiji. Samo zabrinjava me podatak da u petnicu dolazi toliko puno ljudi iz Valjeva. Nema mesta za ostale. Jadnostavno puno vas je.

PS. hemicari su super ortaci, bolji od svih ostalih!
 
Petnica je najbolje mesto za provod! I ucis i zabavljas se. Lepo je upoznati ljude sa slicnim interesovanjima. Bar imate puno zajednickih tema za razgovor. Ne znam, meni je na biosu bilo super :D , a ni arheologija, pa :? nije bila losa (nego ja sam laborant, nisam navikla da fizikalisem)
Ciao :D
 
Upravo sam se vratila sa seminara fizike!!!!!!!!Bilo je nevidjeno drustvo nikad bolje, etnologija, matamatika, astronomija...zurke kviz, zezanje.....projekti....Deco ne propustajte Petnicu!!!!!!!!11
 
sida26220:
Upravo sam se vratila sa seminara fizike!!!!!!!!Bilo je nevidjeno drustvo nikad bolje, etnologija, matamatika, astronomija...zurke kviz, zezanje.....projekti....Deco ne propustajte Petnicu!!!!!!!!11
Stvarno se seminar bio prilicno dobar!!!!
Ja bar nisam ni sumnjala da ce tako biti
 
Pitanje za nekog mladjeg asistenta ili bilo kog malo uputnijeg: da li imam sanse da upadnem na seminar iz hemije iako sam cetvrta godia gimnazije?Znam da oni vise traze mladje koji bi mogli da pohadjaju seminare kroz citavu srednju skolu. :?:
 
Evo, ja ti ne mogu reci kakva su iskustva onih koji su jednom bili i vise ih nikada nisu pozvali :), ali mogu te posavetovati kako da te pozovu vise puta... Elem, pre 10 godina prvi put su me pozvali u Petnicu iz elektronike (to je bio neki februar mesec). Slusala su se predavanja dan i noc (kad se nije skitalo), radili neki silni testovi (IQ i sl). To je trajalo 10-ak dana. Posle silnog zezanja sa drustvom i lomatanja po petnickim gudurama i onoj pecini, ali i ucenja integrala i poluprovodnika, poslali nas kuci sa instrukcijama kako se radi naucni projekat. Ja fino poslus'o, odradim 20-ak strana (BITNO je da budes originalan), posaljem na vreme i pozovu me na prolecni seminar koji traje par dana (tako je bar tad bilo). Odbranim projekat teoretski, onda me ponovo pozovu na leto gde smo radili na izradi onog sto smo detaljno nazvrljali na papiru (malo smo se i kupali na onim bazenima) :))) . Iduce skolske godine ponovo me pozovu na nove seminare, itd... Bitno je, dakle, da budes uporan i da pokazes zainteresovanost za seminar na koji si se prijavio. Naravno, trudi se da budes originalan, da imas nove ideje, i bez obzira na uspeh tvog projekta, budi siguran, pozvace te ponovo.

Puno srece i pitaj ako te jos nesto zanima.

Pozdrav!
 
Na osnovu svog skromnog iskustva seminar iz fizike ako ne znate da programirate zaobidjite u sirokom luku, a s obzirom koje trenutno vodja doticnog seminara razlog vise
 

Back
Top