Kulturno i istorijsko nasleđe kosovskih Albanaca na Kosovu i Metohiji

Gracanica.jpg
 
...izbrisane moje slike Rushenja spomenika Vuku Karaxhiqu u Pristini... pochetkom Jula, 99. godine... ja bio u masi na mozhda 50 metara...
...mislite li da brisanjem istorijskih fakata mozhete sakriti to shto se desilo... zashto praviti situaciju da je ljudima muka od Vas... zar nije dovoljno to shto je topik mrtav... zbog nesposobnosti moderacije da ga ozhivi...
...da li ste chuli za fb... niste ochigledno...
 
ŠIPTARI NIKADA NISU POSTOJALI KAO NAROD, već ih je narodom učinio Austro – Ugarski dvor, ujedinio različita plemena, sačinio jedan jezik i sve to potpomogao novcem kako bi amortizovali srpski pritisak i težnju ka oslobađanju svih srpskih zemalja od kojih se dobar deo tada nalazio pod vlašću istih Austro-Ugara,....to tvrdi bugarska istoričarka Teodore Toleve... VEŠTAČKA TVOREVINA ALBANSKE NACIJE JE DOKAZANA DOKTORSKOM DISERTACIJOM!...Teodora Toleva je tokom jednog istraživanja i potrage za dokumentima o međuetničkim odnosima u otomanskoj imperiji, u carskom arhivu u Beču (haus-, hof-, und staatsarchiv) u jednom “arhivskom incidentu” – slučajnosti po njenim rečima, našla dokumente{u dokumentu : “Die Albanienpolitik Österreich-Ungarns un italiens 1877-1908 de Hans Dieter Schanderl”} u vezi tajnih sastanaka austro – ugarskog dvora održanih 1896! Ni ona sama u tom momentu, nije mogla da zamisli da će se sledećih nekoliko godina posvetiti jednom dubokom istraživanju koje će da rezultuje njenom doktorskom disertacijom na univerzitetu u Barseloni!!!.....Albanci nemaju nikakvo kulturno nasleđe na Kosovu i Metohiji, osim etno-nasleđa koje je manufaktura albanskog stanovništva.Zašto naprimer nema nikakvih autentično albanskih arhitektonskih spomenika stariji od 300 godina na podrućju Kosova i Metohije?Krajem 19og veka je nemački kancelar Bizmark izjavio da albanska nacija uopšte ne postoji!Albanski jezik se inače u istorijskim izvorima pominje po prvi put kasno: tek godine 1285 kao “lingua albanesesca” u jednom dubrovačkom rukopisu. Ipak, da se etnonim Albanci ne mora vezivati samo za danas nam poznate Albance/Šiptare/Arbanase govore nam vizantijski izvori iz IX veka u kojima se etnonimom “Albani” nazivaju slovenski stanovnici iz okoline grada Drača. Na kraju, sasvim je razumljivo zašto albanska albanologija odbacuje “kavkasko” a govori samo o “ilirskom” poreklu Albanaca.“Kavkaska” teorija o etnogenezi Albanaca ima jednu (ali naučno vrednu) prednost u odnosu na “ilirsku” teoriju: zasnovana je na najmanje dva direktna verodostojna istorijska izvora dok se teorija o “ilirskom” poreklu Albanaca ne zasniva ni na jednom.....http://zlj13051967.wordpress.com/2013/10/01/srpski-protivnapad-na-kosovo/
 
Zaista nisam ocekivao da cu naici na ijednu tako primitivnu temu kao sto je ova. Sta oni imaju sto mi nemamo, ah! da! narkomansku drzavu! Za pojedine siptare i oni su srbi isto kao sto smo i mi srbi. Ali postoji razlika, oni su kako se kaze, stvarani srbi bez imena a mi sa maternjom drzavom, tako da je Kosovo uvek ostalo u sastavu srbije, neznacajno sta oni misle albanci i onaj covjek ne znam hocu li ga pogoditi ime, Astrishari?
 
Dem Ahmeti, junak ili samo još jedan od bandita-bašibozuka ?

Gjenocidin serbomalazez, të cilin sot bota e njeh pas shembullit në Bosnjë, në Kroaci dhe së
fundi në Kosovë, populli shqiptar e ka mbijetuar gjatë mesjetës nemanjide dhe që nga fillimi i
shekullit XIX me masakrën e parë në Mavriq të Kryellapit, më 1811, mbi familjen 30-anëtarshe
të Demë Ahmetit. Gjerësisht, Dr. Atanasije Urošević, Dem Ahmeti (Arbanaška narodna
pesma o napadu Srba na Mavriće u doba našeg prvog ustanka), Prilozi proučavanju poezije,
Knjiga I, Sv.1-2, Beograd, 1934, 201-208; Dr. Fehmi Pushkolli, Demë Atmeti, Prishtinë,
1997.
 

Back
Top