Da li biste ratovali?

Da li ste za rat za Kosovo?

  • Da

    glasova: 31 36,5%
  • Ne

    glasova: 54 63,5%

  • Ukupno glasova
    85
  • Anketa je zatvorena .
Naslov je super... :lol::lol::lol:
Za sad ne, jer sa ovakvim skrnavim ministrom odbrane ne bi daleko dogurali. Ali treba da se organizuju grupe dobrovoljaca obučene za gerilsku borbu, koje bi smo tajno ubacili na Kosovo, da vrše različite akcije (napade na UNMIK, KPS, atentati na viđenije Arnaute itd...). Naravno mi bi smo se navodno ograđivali od toga. Kasnije kad oporavimo našu vojsku od štete koju su joj načinili Tadić i Šmutanovac možemo da krenemo i sa vojskom na Kosovo i da možda povratimo i severni deo Albanije.
 
Pa nikad ne mogu imati afirmativni stav ni za jedan rat........
Podržao bih vraćanje vojske i policije na Kosovo i Metohiju i uspostavu ustavnog poredka Srbije i na tom delu teritorije, ali pošto u ovom trenutku bi to značilo rat protiv najmoćnijih i najrazvijenijih zapadnih zemalja, a samim tim i katastrofa, naravno da sam u ovom trenutku kategorično protiv. Znači jedino uz dozvolu velikih sila (barem većine njih) vraćanje KiM pod ustavni poredak Srbije (uostalom kao i prošli put kad smo ga vraćali)
 
Vraćanje srpske vojske i policije na Kosovo značilo bi novi rat, zato je uslov za mir i bilo povlačenje tih snaga. KiM se nikada neće vratiti po ustavni poredak Srbije isto kao što se nijedna balkanska država nikad neće vratiti pod ustavni poredak Turske.
 
. I interes velikih sila. I politička realnost.

Politička realnost je promenljiva, a interesi velikih sila idu čas jednima čas drugima u prilog...

Britanska imperija je dugo kočila oslobađanje KiM od Turaka, pa je u jednom trenutku morala da se pomiri s tim, zbog promene političke realnosti, kao i jačanje ostalih balkanskih naroda i raspad Osmanlijske imperije na Balkanu.....

Mnogi u SAD su 1912 afirmativno o tome pisali, 1999 su najzaslužniji što je KiM izuzeto iz ustavnog poredka Srbije...

Turska stvarno nema nikakve šanse da povrati slavu Otomanske imperije, jer više nema za to nikakvog potencijala, čak ni u islamskom svetu....ali srpsko i albansko pitanje ostaju i dalje otvorena na Balkanu i u BiH i u Makedoniji i na KiM, pa i šire Grčka, Crna Gora....

A šta će budućnost doneti i bliska, a naročito dalja nisam siguran.....
Mnogi greše ako misle da je došao kraj istorije, i da je ovaj poredak koji pokušava da se gradi nepromenljiv...Mnogi su tako mislili pa ih je vreme posle kraćeg ili dužeg perioda demantovalo....

Mada ti si iliminat i ti za razliku od mene imaš pouzdane informacije kuda ide čovečanstvo i kako će se stvari odvijati bar za 100 000 godina unapred :lol:
 
Kao prvo,niko ko je normalan ne zeli rat,ali posto ovim svetom vladaju nenormalni,takvi s vremena na vreme vam ne ostavljaju izbora.Drugo,najgore je kada ovakvu temu postavlja nepismen covek,koji se uzgred na nekim drugim temama ovog foruma predstavlja kao ''doktor elektrotehnickih nauka'' i kaze da se sluzi engleskim i njemackim jezikom,a nema pojma ni o svom maternjem jeziku i pravopisu.
 
nikada ! mi smo redak narod koji stalno ratuje i propada, umesto da idemo napred..umesto da pokazemo svetu svoje najbolje strane, mi teramo srpski inat i pravimo budale od sebe...rezultat: sve smo manji i sve nas je manje...
 

Back
Top