Baš ovog trenutka…

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Amateracu

Zainteresovan član
Poruka
493
Devojče sa velikim čokoladastim očima je Audrey Tautou, koja u filmu Čudesna sudbina Amélie Poulain (2001) postavlja fantastična pitanja, koja izviruju iz gomile, ograđene jednostavnošću. Na kraju u nju se ubada strelica istinske ljubavi, kada se možemo pitati, da li je s tim takođe i kraj njene posebnosti ili nam može postati još prisnija?
Da li bi možda, mislim, pojednostavila uvodno pitanje na ceo svet i pitamo se, koliko parova doživljava orgazam baš ovog trenutka?
Svetska zdravstvena organizacija (engl. WHO) navodi, da se svakog dana dogodi 120 miliona polnih združivanja — među ljudima naravno, sve vreme imajmo u mislima ljudsku rasu. Znači, juče je seksao svaki 25. Zemljanin. Grubo razmišljanje, koje odgovara na postavljeno pitanje, nastavimo tako: svaki seks se završi orgazmom, partneri ga doživljavamo istovremeno, traje pa pet sekundi. Onda izračunajmo, koliko dnevnih seksanja stane u pet sekundni predalček: 120 106 / (24 60 12 5 s) = približno 7000 na 5 sekundi. Grubost računa podrazumeva činjenicu, da je u dnevnoj svetlosto cela Zemlja i da su ljudji naseljeni približno jednakomerno preko vremenskih zona.
Sama sam se igrala “tačnijim” modelom, koji podrazumeva raspodelu polnih aktivnosti po vremenskim zonama … Izračunala sam 10.000 parova. Za tačniju procenu manjkaju mi podaci. Verujem pa, da je pravi broj bar upola manji; veći delo žena nije dovedene do vrhunca. U tom trenutku, upravo sad: aah, ooh, uuh … (slično oko 10.000-puta) … iih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top