46% građana Kosova razočarano u nezavisnost

nikolakk

Početnik
Poruka
23
sad bismo trebali da se radujemo?

Priština, [Beta] Skoro polovina građana Kosova je razočarano razvojem događaja u prva dva meseca nakon progalašenja nezavisnosti. U reprezentativnom istraživanju prištinske medijske agencije Mekuli pres koje je obuhvatilo 1.036 osoba iz svih opština na Kosovu ispitivala se ocena stanovništva prvih nedelja kosovske nezavisnosti. Dok je 52 odsto isptinih izjavilo da je razvoj događaja zadovoljavajući ili vrlo zadovoljavajući, 29 odsto je izjavilo da je stanje nakon proglašenja nezavisnosti razočaravajuće, a 17 odsto čak „vrlo razočaravajuće”. Najveći broj ispitanika, njih 58 odsto, kaže da nije došlo do očekivanog novog impulsa za investicije i ekonomski razvoj, a 34 odsto ispitanih kaže da je očekivalo da će broj država koje priznaju nezavisnost Kosova u ovom periodu biti znatno veći.

ima tamo jos, ali me ne zanima, a ako nekog zanima ima ovde

http://stranke.net/index.php?option=com_content&task=view&id=519&Itemid=2
 
Ili su anketriali samo nealbansko stanovništvo ili je ovo čista glupost, treća opcija ne postoji. Pa šiksoni bi živjeli i u mišiju rupu samo ako tamo nebi bilo ostalih naroda i nacija.
Veze ti ovo nema.

tesko da je polovina stanovnika nealbansko
a i zasto ne verovati? ljudi hoce da zive i da rade i to je to. nisu dobili obecano, nista novo od politicara
 
Izvini, zašto se ti brineš problemima Šiptara? Uostalom, ako imaju problem koji ima većina kod nas, a to je problem nerealnih prevelikih očekivanja, onda im nisu krivi političari, već njihova nesvest i nezrelost, da ne kažem ograničenost, glupavost.

hteo sam da poentiram na to da su svi obmanuti. Naravno da su svi ograniceni, kao i ovde ne branim nikog

samo, takvi glasaju, biraju, odredjuju :-x
 
hteo sam da poentiram na to da su svi obmanuti. Naravno da su svi ograniceni, kao i ovde ne branim nikog

samo, takvi glasaju, biraju, odredjuju :-x

Pa ja ne mislim da su obmanuti. Hteli su da budu nezavisni i dobili su nezavisnost. E sad, ako su mislili da će im biti sve kao u raju, onda su glupi. Samo decu možeš obmanuti, pošto nemaju iskustva i veruju starijima. A zrela osoba mora da razume ono što se dešava. Ako ima razuma.
 
anketa bi bila ispravna kada bi pitanje bilo :
- da ste zadovoljniji sada ili "ranije" sa zivotom
znaci to bi bilo to,
ovako nije to sto zelite vi da pokazete. i u srbiji kada bi pitali narod, 90 % bi reklo da nije zadovoljno sa zivotom. i rezultat ankete me ne cudi, iako ne kazem da jeste ili nije sprovedena anketa. kada se nema posla, ekonomija na niskom nivou, problemi uvoza kapitala, problemi sa "komsijom itd. itd.
 
sad bismo trebali da se radujemo?

Priština, [Beta] Skoro polovina građana Kosova je razočarano razvojem događaja u prva dva meseca nakon progalašenja nezavisnosti. U reprezentativnom istraživanju prištinske medijske agencije Mekuli pres koje je obuhvatilo 1.036 osoba iz svih opština na Kosovu ispitivala se ocena stanovništva prvih nedelja kosovske nezavisnosti. Dok je 52 odsto isptinih izjavilo da je razvoj događaja zadovoljavajući ili vrlo zadovoljavajući, 29 odsto je izjavilo da je stanje nakon proglašenja nezavisnosti razočaravajuće, a 17 odsto čak „vrlo razočaravajuće”. Najveći broj ispitanika, njih 58 odsto, kaže da nije došlo do očekivanog novog impulsa za investicije i ekonomski razvoj, a 34 odsto ispitanih kaže da je očekivalo da će broj država koje priznaju nezavisnost Kosova u ovom periodu biti znatno veći.

ima tamo jos, ali me ne zanima, a ako nekog zanima ima ovde

http://stranke.net/index.php?option=com_content&task=view&id=519&Itemid=2


pa to ti je to....rasturali Jugu svak na svoj način...narode uveli u ratove...tajkuni pokrali države....narod ostao bez posla i perspektive...

eto dovoljno je (ne znam koliko ste upoznati) pogledati primer Slovenije koliko su ih (da prostite) z#&ebavali (Talijani i Austrijanci) prije nego su ušli u EU...koliko nas Hrvate z#&ebavaju sada a tek možete DA ZAMISLITE koliko će vas da za#&bavaju kad će te prolaziti torturu ulaska

a budimo realni za EU nema alternative....jedino ako se u bližoj budućnosti ista ne raspadne (malo verovatno) al i tad će nam bit isto...


a da smo kojim slučajem krajem 80ih bili malo manje "ostrašćeni" danas bi već 20 godina bili u EU bez ratova na nivou (minimum) Irske ili Portugala...jer kao Jugoslavija smo imali daleko veći kredibilitet....ovako pocepani u banana države mogu da nas #ebu kako im se 0igne (izvinite na rečniku) neide lično za vas
 
svejedno, ipak mislim da nije kraj problemima na Balkanu i to me brine
jos se nije pojavio neko ko moze zaista da ih resi
a svi samo pricaju pricaju pricaju

A ti očekuješ magični štapić? Ajde pročitaj nešto istorijskih knjiga. Čisto da se smiriš. Ovde nikada neće biti bez trzavica. Mirno doba vlada samo kratko i s vremena na vreme.
Zato je istorija dobra. Samo ljudi ne žele da je čitaju, već izvlače ono što ih zanima, deo istorije, pa je tumače po želji. To je moguće kada se ne zna celina. A kada se sagleda šira slika, sve postane jasnije i manje stresno.
 
anketa bi bila ispravna kada bi pitanje bilo :
- da ste zadovoljniji sada ili "ranije" sa zivotom
znaci to bi bilo to,
ovako nije to sto zelite vi da pokazete. i u srbiji kada bi pitali narod, 90 % bi reklo da nije zadovoljno sa zivotom. i rezultat ankete me ne cudi, iako ne kazem da jeste ili nije sprovedena anketa. kada se nema posla, ekonomija na niskom nivou, problemi uvoza kapitala, problemi sa "komsijom itd. itd.

ajde kad si ti ekspert za siptarologiju da cujem di je razlika izmedju nezavisnog i zavisnog kosova.mislim po pitanju boljeg zivota.sta se uopste na kosovo na bolje promenilo od februar do sad.
 
Pa ne znam sta su ono ocekivali,da ce odma da poteku med i mleko,to im je realnost,Kosovo je oduvek bila privredno zaostala regija!

ma svi su politicari isti.serviraju narodu bajkice o samostalnoj drzavi dok njina mafija u zavetrinu odra i drzavu i narod.cim politicar pocne da govori o nekakvom odcepljenju znaj da se sprema da nesto ukrade prisvoji primi mito itd.nemoj canak da me cuje. naebo sam.
 

Back
Top