Tamis 2008

ZGODNI28

Zainteresovan član
Poruka
132
Posto je voda visoka............nista od pecanje na Tamisu dok dunav kod Panceva ne bude na koti vodostaja 330cm po mom nekom iskustvu..............ali zato ocekujem izuzetno dobru sezonu....neku slicnu kao 2006 kada je stuka radila kao luda.......Interesuje me misljenje kolega u vezi ovoga?I neka preporuka u vezi nekih dobrih mesta?
 
Bio sam u Farkaždinu 11.05.2008 i nije htelo ni da pipne.Neki su noćili 2-3 dana i takođe ni udarca.Reče mi neki lik da su za vreme mresta u izlivima i plićacima potamanili šarane u mrestu.Posle se čudimo što nema ribe.Ali zato kontrolora ima kao pleve i drndaju pecaroše zbog jednog štapa više a ove niko ne juri.
 
Bio sam u Farkaždinu 11.05.2008 i nije htelo ni da pipne.Neki su noćili 2-3 dana i takođe ni udarca.Reče mi neki lik da su za vreme mresta u izlivima i plićacima potamanili šarane u mrestu.Posle se čudimo što nema ribe.Ali zato kontrolora ima kao pleve i drndaju pecaroše zbog jednog štapa više a ove niko ne juri.
ma sta ti je. pa ja sam cele prosle godine presedeo na tamisu
i u vreme kada je bila zabrana, pecao sam sarana...negde krajem maja...
praktikujem samo ribolov uhvati-pusti 8]
i riba nije radila, tj. jos uvek se mrestila...bolovala sto kazu stariji...
i isto je tako izlio tamis... ma bre nije ga bilo na reci nego na njivi iza nas , i to se celu noc nesto baca pljusti
a mi ne provaljujemo da je iza nas ribnjak...OBICNA LIVADA GDE PASU KRAVE I TU U PLIcaku od POLA METRA SE MRESTI
i sta se desilo sutradan seljaci iz okolnih sela u malim cunjevima svi na livadu i nekim home-made klopkama izlovili sarana samo tako, i to sve zenke su bile preko 7-8 kg, samo su ih hvatali i trpali u dzakove, a kontrole nigde
tj. oni likovi koji o tome treba da vode racuna ne rade svoj posao...
oni lako mogu da saznaju kakva je tisa ili dunav, da li ce biti izlivanja ili ne ...
i kako su uspeli da sa nekih mesta uklone do zadnje mreze, sada trebaju da sprovode akcije da se ta riba sacuva u vodi..
tako da skratim:
meni, koji hoce da ode u prirodu i opusti se na par dana... dodje :rtfm:kontrola i trazi dnevnu dozvolu, mada imam godisnju, ali iz*rkava se nad nama koji kako tako volimo i pokusavamo da sacuvamo prirodu za nekih 500-600 kinti
umesto da uz pomoc murije izlovi ove sto nose pune dzakove...

MA JA BI IM I U ZAMRZIVAC GURAO GLAVU....:cross:
 
uffffffffffffff tako ti je to zato ja i ne idem na farkazdin nikada u onu guzvu samo mirna mesta sa ni malo krvolova a puno ribe a ima takvih mesta na tamisu?samo ih treba naci?recimo ja sam prosao extra na dtd ovih dana i tamo cu da idem dok se tamis ne stabilizuje?
 
ma ja sam presedeo maj mesec na begeju,al tamo je lose, riba mirise na mulj, mamce treba birati bash ono, a somcica od po 100-200gr ima kao ...al ima i cverglana, sarana ni za lek...mislim da je voda jos uvek u porastu, smara maca, ne znam kakvo je staNJE OVE NEDELJE... :bye:
 
Pocetkom nedelje na Tamisu kod Tomasevca nije jelo nista. Jos je bila velika voda. Ako ima neko svezije informacije nebi bilo lose da javi, i ja planiram negde u utorak. Imali neko informacije o kanalu DTD iil Gajevackom dunavcu.
 
Od 1. do 3. juna smo bili u Tomasevcu i imali smo 4 sarana po 2 kg, jednog od 4.2 i jednog od 9.8 kg. Voda je bila u blagom opadanju, nije bilo mnogo trave, ali zato ima mnogo komaraca.
 
uh. upravo sam se vratio sa Tamisha. Kad sam u Barandi video Tamish, nisam hteo da nastavim za Tomashevac. Tamish je veliki i mutan, veoma loshe stanje... Pecao sam na nekom rukavcu koji se, ako se ne varam, zove Venchani vinogradi, izmedju Opova i Barande. Sharan - nishta, babushka - par komada, shtuka - jedna na varalicu i to od celih 200gr, na kedera nishta, sve u svemu samo bodorka, platika, beovica... Radilo je lepo, preko celog dana, ali nishta krupnije. Protvish se izbacuje, ali nece da jede. Probao sam skoro sve shto znam i samo bela riba. Bice bolje sledeci put...
 
Često mi se dešavalo da kad je veliki vodostaj u Barandi, na Tomaševcu bude OK
ne znam zbog čega je tako , ali eto i to se dešava

Inače je solidno jeo šaran u Idvoru (koliko su me informisali), ali sitan uglavnom
 
U nedelju 01.06.08 bili su moji iz Niša ( pun autobus) na kanalu kod Tomaševca iznad brane i O. Niko nije uhvatio više od 3 kg. i to one sitne bele. Šta je ovo ljudi riba nigde ne radi.da li ima neko informaciju o Ivanovu.
 
Prekjuce mi je jedan Barandjanin rekao da je vodostaj tamisa dobar i da je imao lep ulov.

Da li neko zna kakavi su prilazni putevi tamisu?
Moze li se kolima kroz njive kod Vencevog Vinograda izmedju Opova i Barande?
Jel neko bio tu na Mrtvom Tamisu?
 
Nebi ti preporučio da prolaziš kroz njive za bar još par dana jer imam informaciju da je pre dva dana tačnije u utorak na sredu pala dobra kiša (para vredi kako kažu u Vojvodini).:nono:
 
Na Mrtvom Tamisu, babuska i deverika, saran i stuka. Babuska se peca na gliste i kukuruz. Prosle godine u leto je bilo na jednom delu krupnog bandara koji je hteo na varalicu. Cverglana na srecu nema.
 
Prosle godine sam se zeznuo i krenuo kolima kroz njive kod vencevog vinograda kad je padala kisa. Na pola puta izleti iz mraka neki covek masuci obema rukama. Stanemo mi, a on kaze da mu se ukopao yugo nesto nize i da kidamo nazad. Kad je svanulo, na jedvite jade sam se izvukao na put. Srecom, imao sam nove gume. Onog mucenika sto se zaglavio u blatu smo jedva izgurali napolje. Ja sam imao blata i na krovu i po svim prozorima.
 

Back
Top