Metalcore,Deathcore,Mathcore...

Evo nekoliko ali mrzi me da nabrajam.. The Acacia Strain,All Shall Perish,Animosity,Arsonists Get All the Girls,As Blood Runs Black,At the Throne of Judgment,Born of Osiris,Bring Me the Horizon,Burning Skies,Crimson Falls,Dance Club Massacre,Divine Heresy,Elysia,Embrace the End,Emmure,Eternal Lord,From a Second Story Window,Glass Casket...
 
Metalcore najvise Deathcore ponekad..I grindcore retko kad xD


Evo sad malo da promovisem jedan band iz bosne

Sviraju melodic death /metalcore :D

Dame i gospodo Evading downfall [jes da je bend kopija xD...ali je dobar]

Kod:
http://rapidshare.com/files/59316385/Evading_Downfall_-_Through_The_Eyes_Of_A_Martyr_2007.zip



Tracklist ›
Fury Awaken
Words Of Humanity
Ruin And Misery
Their Empire
For The Birth Of A New Tomorrow

Sad snimaju album \m/

Majspajz - http://www.myspace.com/evadingdownfall
 
Evo, cisto da se uspostavi ravnoteza, da kaze nesto i neko ko to ne slusa :)
Ja tu muziku ne razumem. Odrastao sam i muzicki se ''obrazovao'' na klasici, slusam dzez, rokenrol, soul, pop, kafansku muziku, etno i tradicionalnu muziku naroda sveta.Ceo moj zivot podredjen je umetnosti, kao i moja profesija.
Ali te core varijante stvarno ne uspevam da shvatim.

I moze li neko da mi objasni fenomen da vecina ljudi koje poznajem, a koji slusaju te muzicke pravce pokazuju najveci stepen netolerancije za sve druge vrste muzike, pa i za one koje kao umetnost mnogo vise vrede ?!
 
Metalcore,Deathcore i Mathcore su samo podzanrovi glavnog zanra muzike ovog tipa zvani metal :} Tako da ''core'' pravac prakticno ne postoji kao sam :} Ja slusam ove pravce izmedju ostalog kao i dosta ostalih pozanrova metala a takodje slusam i ovo sto si naveo na jedan specijalan nacin zato sto su i jazz i etno i klasika implementirani u metal i izvode se na metalski nacin i ima mnogo bendova koji to rade :} Njih kao same ne mogu da slusam zato sto slusam metal ceo zivot i zato sto je metal toliko napredovao da se bukvalno svaka vrsta muzike moze chuti u istom. Generalno,za sve te ''core'' zanrove ti ne treba neko specijalno shvatanje.....poenta te muzike je chist adrenalin,kreativnost,tehnicke sposobnosti,brzina i razornost. Ko slusa metal ne moze da slusa i pop,to je valjda logicno zato sto je uho navikao na tvrdji zvuk i muziku dozivljava kroz muzicke instrumente a ne kroz kompjuter kao sto se to radi u popu,hip hopu i ostaloj danasnjoj popularnoj muzici.

Da bi malo bolje razumeo,evo ti prostih primera implementacija raznih vrsta muzike na metal nacin i shvatices o cemu govorim:

Kombinovanje sa etno zvukom sa tih prostora.


Cynic is a progressive metal band with incorporated jazz fusion elements.


Kombinovanje sa klasicnom muzikom.Nightwish is symphonic metal band.Symphonic metal or opera metal is a term used to describe heavy metal music that has symphonic elements; that is, elements that sound similar to a classical symphony.


Neo-classical metal is a subgenre of heavy metal music that is heavily influenced by classical music. It refers to a very technical performance consisting of elements borrowed from both classical and heavy metal music. Yngwie Malmsteen, the most notable musician in the sub-genre, contributed greatly to the development of the style in the 1980s.Neo-classical metal musicians such as Yngwie J. Malmsteen are inspired by this aspect of Baroque music.

Prava verzija pesme :)

Jednostavno,metal ima sve,tako da ti druga muzika ne treba xD Za svakakvo raspolozenje,metal ima lek. Naravno,postoji i elektronska muzika koja ima i svoje fanove koji to vole i to slusaju kao i pop muzika ali ja to nikad necu moci toliko da cenim kao pravljenje muzike rukama,nogama i glasom zato sto se danas sve kompjuterizovalo i preko jedne klavijature od 2000 evra ti dobijes ceo orkestar...
Protiv kafanske muzike nemam nista,volim ja to da slusam ali nije za svaki dan,samo na rodjendanima i tako nekim prilikama....cenim ja i to naravno :} Toma Zdravkovic,Tozovac i kompanija su druga prica :]
 

Back
Top