Trudnicu sa detetom u narucju...

Goscica

Domaćin
Poruka
4.534
nisu danas pustili preko reda, u posti na Dusanovcu!!! U poodmakloj trudnoci nisu joj dopustili da preko reda uplati racun.Moja majka mi je sad sve to ispricala, molila je zene ispred nje da je puste, niko nije hteo.Sluzbenici takodje nisu hteli da je pozovu, da ne ceka.I to valjda zato sto nema istu boju koze kao mi i sto je romkinja! Toliko sam se iznervirala da ne mogu da vam opisem! Kaze mi mama da je rekla i sluzbenici, a ova je samo sagla glavu i cutala.Pa najgori smo na svetu, heeeej! Dno!
 
u vishegradskoj, dok sam chekala u prepunoj chekaonici trudnica, preko 30 nas, svih gabarita sa sveukupno 12 mesta za sedenje u chekaonici... (a u vishegradskoj nema da se otvore prozori....), na skoro pola mesta za sedenje su sedeli mushkarci koji su chitali novine i chekali sa svojim zzenama/devojkama...

pa kad su zzene krenule da padaju u nesvest...
"ustajte konji!!!..."

samo grubo sa kretenima. :D
nishta me vishe ne iznenadjuje.
 
Nije to ništa novo i ne dešava se samo romkinjama...
U poodmakloj sam trudnoći i kad se negde pojavim a red je, stanem, ćutim i čekam kao bilo ko drugi...
Ostali me gledaju kao da sam kužna, boje se valjda da ne apelujem na njihovu savest, šta li...
Odavno sam shvatila da je većina stanovnika ove jadne državice, polupismena, nekulturna stoka.. I dalje
tako mislim...
 
Doslo je takvo vrijeme da niko nikog ne ferma....vaspitavam djecu da postuju odrasle,da im se obracaju sa Vi,da ustanu kad treba......ja sam tako vaspitana,i vjerujem vecina nas....ali gdje se izgubi to vaspitanje mnogih...8)...malo prije sam poludjela,i "zalila" se mm koliko je zena i to starijih dosta,neuvidjavnih,bezobraznih....cini mi se da koliko se trudim lijepom ponasanju toliko se te neke pojedinke trude da budu sto bezobraznije....i onda kazem sebi ....smiri se,ne vrijede mojih zivaca.....i kao iskuliram...ali ne treba ...treba reci onako pred svima pa mozda i pocrvene....odoh daleko,malo sam pod utiskom....:x...smatram sebe jednostavnom zenom...e sad sto cesto dobijem kompliment nisam ja kriva...jedino da idem cupava....ali tako osjetim ono ignorisanje od nekih...ktstrf....:roll:

A ovo sto niko ne vodi racuna o trudnicama ...sta te cudi...odavno je to postalo normal...cak ce mnogo prije muskarci biti susretljivi,uvidjavni...a zene rijeeeeeeeetko kad...:cool:
 
Cigani nisu u tom fazonu da ih neko postuje i da oni nekog postuju, otkud je njoj palo na pamet da trazi da je puste preko reda nije mi jasno.

Au bre, pa odakle izvlacis ove bisere vise? Svako se trudi da bude postovan u nekim krugovima, to nema veze sa bojom koze i nacijom! I trudna zena sa detetom u narucju, pa kako ljude nije sramota da se tako ponasaju? Zasto ne razmisle kako bi se oni osecali da njihova supruga ili cerka ili sestra treba tako negde da stoji u redu i da ceka sa velikim stomakom?
Narode moj, stoko moja!
Srbija postaje geto, pojescemo jedni druge iz ljubomore i zavisti! Kultura ponasanja je na sve nizem i nizem nivou! Jednostavno, mislim da za nas nema neda! I ne treba da ima!
 
Zene moje i sama sam na svojoj kozi osetila sve to sto pricate, i to skoro (imam bebu od 16 meseci).Zena me je u busu bukvalno odgurnula od sedista i uletela brzinom svetlosti meni ispred nosa.Ali ova zena jos na sve to drzi dete u narucju!!! I da, ima jos bisera, kad je sve to krenulo, pocne tip iz reda da joj preti da ce da je osamari! Pri tom zena krajnje normalno prica, cak nije bila ni prosta, niti nekog vredjala.I jos mu kaze -Gospodine, pripazite na ponasanje, da se niste usudili , jer ima ko da me brani! Ccccccc...
 
Cigani nisu u tom fazonu da ih neko postuje i da oni nekog postuju, otkud je njoj palo na pamet da trazi da je puste preko reda nije mi jasno.
:shock:
cudo se nisi zapitala kakav to racun ona placa i odakle joj novac za to?

Zene moje i sama sam na svojoj kozi osetila sve to sto pricate, i to skoro (imam bebu od 16 meseci).Zena me je u busu bukvalno odgurnula od sedista i uletela brzinom svetlosti meni ispred nosa.Ali ova zena jos na sve to drzi dete u narucju!!! I da, ima jos bisera, kad je sve to krenulo, pocne tip iz reda da joj preti da ce da je osamari! Pri tom zena krajnje normalno prica, cak nije bila ni prosta, niti nekog vredjala.I jos mu kaze -Gospodine, pripazite na ponasanje, da se niste usudili , jer ima ko da me brani! Ccccccc...
bila ovde jedna tema o deci i trudnicama u busu.
mene cudi sto salterski sluzbenici nisu reagovali, u mojoj posti odmah dreknu - pustite trudnicu da prodje!
i na zidu imaju plakat "prednost trudnicama".
uzas.
 
nisu danas pustili preko reda, u posti na Dusanovcu!!! U poodmakloj trudnoci nisu joj dopustili da preko reda uplati racun.Moja majka mi je sad sve to ispricala, molila je zene ispred nje da je puste, niko nije hteo.Sluzbenici takodje nisu hteli da je pozovu, da ne ceka.I to valjda zato sto nema istu boju koze kao mi i sto je romkinja! Toliko sam se iznervirala da ne mogu da vam opisem! Kaze mi mama da je rekla i sluzbenici, a ova je samo sagla glavu i cutala.Pa najgori smo na svetu, heeeej! Dno!
pa ne znam,ja nisam najgora:D
sta se cudis,znas kako se kaze "ja mislio neki covek,kad ono ciganin" dobro je nisu isterali jer je mozda ukrala pare da plati racun



ne znam sta bih ja tu pametno mogla da kazem.stvarno ne znam.to je realnost:|
 
ja jednostavno ne mogu da poverujem u ovo. :confused:
hocu reci, verujem, ali prosto ne verujem, ako me razumes sta hocu da kazem. :confused:
Mene su tu pustali preko reda kad sam bila trudna.To me je najvise i iznerviralo - dvostruki arsini, a to je nesto sto najvise mrzim i pre svega rasizam i to cist.Sta da vam kazem - za mene je majka -majka, trudnica -trudnica, bez obzira na boju koze.
 
Pa kakve veze ima dal' je romkinja,bijela,zuta,crvena,trudnica je i sa djetetom u narucju!!! Ne mogu da shvatim da ljudi mogu biti tako bezdusni,bezosjecajni...izgleda da medju nama ima jos uvijek mnogo onih koji bi voljeli da se pojavi neki novi Hitler! ZALOSNO!!!!
 
Sve je to u redu. Samo, ja sam zivela u Beogradu, tamo ima mnogo vise cigana, ili Roma, kako hocete, nego u Uzicu, i videla sam da za njih nista to nije vazno, neces ih uvrediti ni sa cim, niti ce oni tebe uvrediti, niko se ne osvrce na njih. Oni su drugorzredni stanovnici.
Možda neću uvrediti nju ali ću uvrediti SEBE! I moje roditelje! I roditelje njihovih roditelja! Odakle tebi ideja da ljudi sa drugom bojom kože imaju manjak samopoštovanja?!
P.S. Nije ti valjda najveći uspeh u životu što si došla da živiš u BG?????? Čemu toliko potenciranje?! :shock:
 
Sve je to u redu. Samo, ja sam zivela u Beogradu, tamo ima mnogo vise cigana, ili Roma, kako hocete, nego u Uzicu, i videla sam da za njih nista to nije vazno, neces ih uvrediti ni sa cim, niti ce oni tebe uvrediti, niko se ne osvrce na njih. Oni su drugorzredni stanovnici.

Nije bitno dal' ce se uvrijediti ili ne,bitno je da ne omalovazavas druge bez obzira koje su boje! I zasto bi Romi,po tebi, bili drugorazredni stanovnici??? Djevojko ocigledno nisi sazrela u mnogim pogledima i MOLIM TE ne ponizavaj druge jer se to brzo vrati u zivotu!
 
Ne bi se ja pecala na te koje , posto sam Rodjena u BG kao i moja mama i moja baba i tata ia deda, dodju da zive u BG i to u nadi da ce se udati bolje nego u svinjogojstvu u kom su rodjene!!!!!!! Eh draga moja, top stagod, veca je ona Gradjanka od tebe!!!!!!!!! Samim tim sto pita je dokazala da je gradjanka u pravom smislu te reci , jer gradjanin nije uslovljen lokacijom nego vaspitanjem,a ti si svojim komentarom dokazala sta si!!!!
 

Back
Top