Kozacka skupstina
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Kozacka skupstina

Početnik
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kozacka skupstina

Pobise se ovi nasi oko toga da li 126 poslanika moze da zakaze i odrzi sednicu
    Profesor Ilic sa pravnog u BG je lepo opisao u autorskom tekstu tu situaciju...
    http://stranke.net/index.php?option=com_content&task=view&id=485&Itemid=1

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano Re: Kozacka skupstina

Citat Original postavio nikolakk Pogledaj poruku
    Pobise se ovi nasi oko toga da li 126 poslanika moze da zakaze i odrzi sednicu
    Profesor Ilic sa pravnog u BG je lepo opisao u autorskom tekstu tu situaciju...
    http://stranke.net/index.php?option=com_content&task=view&id=485&Itemid=1
    А што ниси написао које је странке члан дотични професор ???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Početnik
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja sam stari glasac DSS-a (ne i NS) sto sam i napisao u temi za koga cete glasati, meni je vazna sustina teksta a ne ciji je doticni clan (sto i ne znam)
    Slazem se u potpunosti sa njim....
    To je kao onomad kad je Vlada nekad bila tehnicka, a nekad ne, zavisi kako nam odgovarau datom trenutku
    skupstina je raspustena, kraj...jel toliki problem da se saceka 20 dana?

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

ja sam stari glasac DSS-a (ne i NS) sto sam i napisao u temi za koga cete glasati, meni je vazna sustina teksta a ne ciji je doticni clan (sto i ne znam)
    To je kao onomad kad je Vlada nekad bila tehnicka, a nekad ne, zavisi kako nam odgovarau datom trenutku
    Николак, није тачно то што он пише јер само "наводи воду на ДС воденицу" а против Русије... како онда тумачиш да се исти људи гурају да потпишу СПП са ЕУ, иако је очигледно текст тог Споразуме ИЗМЕЊЕН ?

Осим тога измењен је и Устав у том делу а и Закон о Влади.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Početnik
    Učlanjen
    15.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I taj SSP, isto mora da saceka novu vladu i skupstinu, ko se gde gura nije mi vazno
    kad su vlada i skupstina tehnicka, ne smeju da se donose tako vazne odluke....
    za sve takve odluke, gospodo sacekajte 20 dana...sve ostalo je kampanja

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Sve se može kad se hoće.
    Evo, sve da je i u pravu ovaj profesor, to ne bi trebala da bude prepreka DS-u da se ipak sazove skupština i ovaj ugovor ratifikuje, samo da je njima do toga stalo.

Nije li upravo ikona Demokratske stranke Zoran Đinđić, u toj istoj skupštinskoj sali, za govornicom, izgovorio da Ustav nije Sveto pismo i da postoje situacije u kojima je štetno držati ga se k'o pijan plota.
    E pa, ovo je upravo takva situacija.

Zar Tadić & Co. misle da mogu da se zayebavaju sa Rusima i sa Putinom? Ode u Moskvu na čelu delegacije koja je išla da napravi i potpiše taj posao sa Rusima, sve vreme pred Putinom pokazuje oduševljenje time, održi zdravicu u kojoj taj ugovor nazove poslom veka za Srbiju, a onda kad se vrati u Beograd pljune na sve to i koči usvajanje i ratifikaciju tog ugovora, pa čak i kad mu Putin pokaže da mu se nimalo ne sviđa to što radi i šalje mu upozorenje u liku ruskog ministra za vanredne situacije.

Svakom iole pametnom je jasno da Tadić i ostala njemu bliska banda lažu da će dati novoj skupštini da ratifikuje taj ugovor. Tu laž je sinoć izrekao i Dinkić u duelu sa Veljom Ilićem.
    Svima je poznato da je Dinkić od početka bio protiv tog ugovora, ali hajde Dinkić je gnjida pa bi ga još Tadić i nagovorio da prihvati ugovor. Veće je pitanje kako će nagovoriti Čanka na to. Čanak kad mu spomeneš NIS pada u histeriju i odmah počne da vrišti o pljačkanju Vojvodine.
    Čanak, koliki god da je sajko, ima svoje JA. Niko njega ne može naterati da učestvuje u nečemu što on smatra da je protiv njegovih stavova i nikada ne bi ostao u koaliciji koja bi mimo njega to uradila. Tadić je toga itekako svestan.
    Znači, čim je Tadić Čanka primio u koaliciju nije mu ni bilo na pameti da ispoštuje dogovor sa Putinom i Rusima.

Zašto bi Tadić to radio? Pa, zato da bi ispunio plan svojih zapadnih gazda, kojima je Rusko zauzimanje oko sprečavanja nezavisnosti KiM kost u grlu.
    Sad idu taktikom: Hajde da Srbi uzyebu Ruse kako bi ih ovi pustili niz vodu.

Ubeđen sam da bi Putin najradije došao u Beograd i opalio Tadiću par vaspitnih, da prestane da talasa i izvodi besne gliste i da stavi do znanja da se sa njim ne može tako postupati.
    Tako je pre par meseci glumatao bugarski predsednik, pa je Putin došao u "radnu" posetu Sofiji i po hitnom postupku je ugovor potpisan i bugarski parlament ga usvojio.

Pošto Putin ne dolazi u Beograd, to mi govori da Rusi nešto znaju. Znaju da će posle izbora na vlast doći stranke koje će taj posao brzo završiti. Inače, bio bi Putin već tu.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Николак, није тачно то што он пише јер само "наводи воду на ДС воденицу" а против Русије... како онда тумачиш да се исти људи гурају да потпишу СПП са ЕУ, иако је очигледно текст тог Споразуме ИЗМЕЊЕН ?

I jedni i drugi su STOKA! A mi kao narod nemamo ni d od drzave i zivimo ko u staji.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Je..s Ustav, je..es zakon i zdravu pamet. STRANKA je na prvom mestu!!! Narod?!? Ko bre njega j....

Aktivan član
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku

Pok. kim se ja na njihov ustav,znas!!!

Aktivan član
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Srbija kolko znam nije deo ni Rusije ni EU. Mozda nazalost a mozda i na srecu.

Iskusan
    Učlanjen
    06.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Donqihote - zar ne misliš da je Čanak u pravu kada pada u trans na spomenu NIS-a tačnije cifre za koju treba da ga dobiju Ruje? Ako to nije pljačka Vojvodine, onda šta je? Kažu da je ljubav je slepa, ali to, valjda, ne važi i u politici kada je reč o ljubavi među državama?

Pride, ako malo pregledate štampu pronaći ćete mnoštvo izjava (ruskih zvaničnika) iz kojih se vidi da Rusi uopšte ne prave problem oko srpskog trenutnog odugovlačenja, i da ratifikacije ugovora mogu da sačekaju novu vladu.
    Doduše, isto važi i za SSP.

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio bezkorisnickogimena Pogledaj poruku
    Donqihote - zar ne misliš da je Čanak u pravu kada pada u trans na spomenu NIS-a tačnije cifre za koju treba da ga dobiju Ruje? Ako to nije pljačka Vojvodine, onda šta je? Kažu da je ljubav je slepa, ali to, valjda, ne važi i u politici kada je reč o ljubavi među državama?

Pride, ako malo pregledate štampu pronaći ćete mnoštvo izjava (ruskih zvaničnika) iz kojih se vidi da Rusi uopšte ne prave problem oko srpskog trenutnog odugovlačenja, i da ratifikacije ugovora mogu da sačekaju novu vladu.
    Ne želim da širim diskusiju na to da li je Čanak u pravu. Poenta mog posta je bila da dokažem da Tadić i Dinkić lažu da su voljni da posle izbora ratifikuju sporazum, jer svi znaju da Čanak na to nikada pristati neće.

Tadić je lažov. Samo to sam hteo da kažem.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bezkorisnickogimena Pogledaj poruku

NIS treba dati i dzabe ako su Rusi spremni da zalegnu za nas! Ali ne moze Putin da bude veci Srbin od Srba to da vam bude jasno!

Iskusan
    Učlanjen
    06.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Zar ovde ima nekoga ko smatra da Putin jeste veći Srbin od nas Srba ?
    Meni se čini da on u UN štiti prvenstveno ruski interes i međunanarodno pravo, mi tu dođemo onako usput, a Rusi nikada nisu ni bili spremni da zalegnu za nas.
    Za sebe, naravno da. Mogli bismo i mi malo da učimo od njih...

Slične teme

1. TOMI SKUPŠTINA
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 31.05.2008., 17:14
  2. Skupstina
    Autor Atreid u forumu Politika
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 25.09.2007., 21:32
  3. skupstina
    Autor banegad u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 1