Da li žene previše govore?

Scorpio 08

Početnik
Banovan
Poruka
9
San Francisco, 22.04.2008, 20:36 | R.V.
Poznata američka psihologinja i feministkinja trdi, da žene u proseku dnevno izgovore približno 20.000 reči, muškarci pa jedva 7.000.
Louann Brizendine je izdala knjigu sa naslovom The Female Brain, u kojoj tvrdi, da su žene poprilično govorljivije od muškaraca. Psihologinja trdi, da su pričljive pre svega tada, kada se osećaju slobodne i opuštene. Međusobno se mogu razgovarati potpuno istovremeno, što se prisutnom muškarcu, obično čini čudno i nerazumljivo.

Doktorka Brizendine kaže: "Žene svet doživljaju drugačije od moškaraca. Mozgovi žena suo drugačiji još pred rođenjem. Predstavnice nežnijeg pola imaju u sebi nekakav autoput sa osam traka za prijem osećaja I nadražaja, dok je kod muškaraca to jedan običan seoski put."

Naravno da takođe postoje i muškarci, koji imaju mnogo toga za reći, ali u ženskom društvo ne mogu doći do reči.
 
ja sam gledala reportazu gde su muskarcima i zenama stavljali brojac reci,a da oni nisu znali kakvo je istrazivanje u pitanju.nisu bile iste cifre,ali razmera je bila ista,zene pricaju 3 puta vise od muskaraca
sto je moj muz odusevljeno doceko "eto vidis da sam normalan"
ja dosta pricam,kad god imam priliku
kad nemam istresem svoje misli na forum :)
moja cerka vidim bice gora brbljivica od mene,jedva cekam da poraste pa kad razvezemo,a niko nikog ne slusa,samo meljemo :)
 
ja ne pricam mnogo i uvek sam zapanjena kada neka zena (ili muskarac) ne zatvaraju usta... ali znam za te statistike, zene su - bioloski, po tim rasistickim proucavanjima :) - sposobnije za jezik, pa tako su i bolji djaci stranih jezika - ovo je tacno, bar iz mog iskustva
 
San Francisco, 22.04.2008, 20:36 | R.V.
Poznata američka psihologinja i feministkinja trdi, da žene u proseku dnevno izgovore približno 20.000 reči, muškarci pa jedva 7.000.
Louann Brizendine je izdala knjigu sa naslovom The Female Brain, u kojoj tvrdi, da su žene poprilično govorljivije od muškaraca. Psihologinja trdi, da su pričljive pre svega tada, kada se osećaju slobodne i opuštene. Međusobno se mogu razgovarati potpuno istovremeno, što se prisutnom muškarcu, obično čini čudno i nerazumljivo.

Doktorka Brizendine kaže: "Žene svet doživljaju drugačije od moškaraca. Mozgovi žena suo drugačiji još pred rođenjem. Predstavnice nežnijeg pola imaju u sebi nekakav autoput sa osam traka za prijem osećaja I nadražaja, dok je kod muškaraca to jedan običan seoski put."

Naravno da takođe postoje i muškarci, koji imaju mnogo toga za reći, ali u ženskom društvo ne mogu doći do reči.

Mislim da zene pricaju vise jer uvek imaju nesto pametno da kazu :lol:
 
Doktorka Brizendine kaže: "Žene svet doživljaju drugačije od moškaraca. Mozgovi žena suo drugačiji još pred rođenjem. Predstavnice nežnijeg pola imaju u sebi nekakav autoput sa osam traka za prijem osećaja I nadražaja, dok je kod muškaraca to jedan običan seoski put."
Naravno da takođe postoje i muškarci, koji imaju mnogo toga za reći, ali u ženskom društvo ne mogu doći do reči.

:lol:
 
San Francisco, 22.04.2008, 20:36 | R.V.
Poznata američka psihologinja i feministkinja trdi, da žene u proseku dnevno izgovore približno 20.000 reči, muškarci pa jedva 7.000.
Louann Brizendine je izdala knjigu sa naslovom The Female Brain, u kojoj tvrdi, da su žene poprilično govorljivije od muškaraca. Psihologinja trdi, da su pričljive pre svega tada, kada se osećaju slobodne i opuštene. Međusobno se mogu razgovarati potpuno istovremeno, što se prisutnom muškarcu, obično čini čudno i nerazumljivo.

Doktorka Brizendine kaže: "Žene svet doživljaju drugačije od moškaraca. Mozgovi žena suo drugačiji još pred rođenjem. Predstavnice nežnijeg pola imaju u sebi nekakav autoput sa osam traka za prijem osećaja I nadražaja, dok je kod muškaraca to jedan običan seoski put."

Naravno da takođe postoje i muškarci, koji imaju mnogo toga za reći, ali u ženskom društvo ne mogu doći do reči.

Doktorka Brizendine je kreten od zene.
 
pa sad možda pričamo nekad i previše ali možda je razlog tome što uvek imamo
sta šta da kažemo..i što nažalost ili na sreću (kako god) živimo na Balkanu gde
se još uvek mora dokazivati naša pamet, znanje i sposobnost...a pošto jel
nismo vaspitane da neke stvari rešavamo na grublji način (ili bar većina nas) onda
nam jedino i ostaje da što više pričamo...ne bi li neko i čuo i razumeo da smo
dovoljno pametne i onda kad nosim visoke potpetice i kratke suknje i ako nam
je kosa duga...da imamo nesto i u tim našim lepim glavama.........;);):D
 
Богами, нека се баш напричала на мој рачун! :lol:

( ''Лало, је си ли чуо да у просеку човек 10 пута месечно води љубав?''
''О, мајку му, значи да се неко баш на'ебо на мој рачун!'' )
 
Scorpio: Poznata američka psihologinja i feministkinja trdi, da žene u proseku dnevno izgovore približno 20.000 reči, muškarci pa jedva 7.000.

nista lepse od populisticke psihologije.
evo, vec me zmarci prozimaju.
gde ima ta knjiga da se kupi?
gde?

Scorpio: Doktorka Brizendine kaže: "Žene svet doživljaju drugačije od moškaraca. Mozgovi žena suo drugačiji još pred rođenjem. Predstavnice nežnijeg pola imaju u sebi nekakav autoput sa osam traka za prijem osećaja I nadražaja, dok je kod muškaraca to jedan običan seoski put."

najlepse je - naravno - kad su svih osam traka zakrcene automobilima koji ne mogu da maknu.


Scorpio: Naravno da takođe postoje i muškarci, koji imaju mnogo toga za reći, ali u ženskom društvo ne mogu doći do reči.

kad vidim sta govore (i postuju) namece mi se pitanje - a zasto i da dodju do reci!?
 

Back
Top