Za FARMACEUTA
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Za FARMACEUTA

Početnik
    Učlanjen
    22.03.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Za FARMACEUTA

Posto su dermatolozi koji me lijece jedni za a drugi iskljucivo protiv masti PROTOPIC a niko od njih ne zna sastav tog preparata da li mi mozes reci njen sastav ako znas? uzgred hvala za prosli odgovor

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

Podrazumevano

Ma nece biti da ne znaju sastav leka ,kako mozes tako da lupas?Sta mislis da neko napamet koristi nesto a da ne zna ni zasto ni zbog cega ga koristi.
    Protopic je naziv za lek cije genericko ime je tacrolimus...u sustini to je hemijska materija koju produkuje jedna bakterija,slicna je izvesnoj grupi antibiotika,medjutim sama materija ima imunosupresivno delovanje sto u prevodu znaci da smanjuje alergijsku reakciju.Sprecava da koza odreaguje po tipu alergijske reakcije,pretpostavljam da imas problema sa atopijskim dermatitisom posto je to najnoviji vid lecenja.
    Inace tacrolimus se ne primenjuje samo u dermatologiji nego i sprecava odbacivanje transplantiranih organa ,po istom principu sprecavanja klasicne alergijske reakcije samo u ovom slucaju ta "alergija" je okrenuta prema transplantiranom organu.

FARMACEUT1-1
    Guest

Podrazumevano Tacrolimus je supstanca

.....bakterijske prirode koju su farmaceuti zajedno sa molekularnim biolozima sintetisali i čija bezbednost još nije detaljno ispitana ni u laboratorijskom ispitivanju,a kamoli u praksi,pa zato lekari nemaju iskustva o njegovoj efikasnosti.
    Veliki pozdrav

Slične teme

1. Za farmaceuta
    Autor ja sam ja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 15.11.2004., 06:22
  2. ima li farmaceuta?
    Autor iva s u forumu Arhiva
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 13.09.2004., 21:54
  3. Za Farmaceuta
    Autor milkic u forumu Zdravlje