Drzava

Svakom stanovniku odraditi IQ test, test opsteg obrazovanja, psihijatrijski test, pa ko postigne najbolje rezultate proglasiti ga za dozivotnog diktatora. Mislim da to dodje totalatarno uredjenje :D

PS: Klinac si, mani se politike dok ne napunis 18. Za tvoje dobro.
 
ok ok...:mrgreen: ...govorim o cg...ako može?
nešto kao tomas sankara...i jfk...prilično nemoguća kombinacija zar ne :mrgreen:?
Prvo što bih uradila je iskorijenila korupciju.
Uvela bih rigoroznije kazne...Svi koji primaju mito,pa i od 30 eura bi bili kažnjeni,svi koji ga uručuju takođe.
A ta generacijska korupcija ...svako ko je na položaju a ne zaslužuje ga,zbog svog strica,mame,tate,tetke i sličnog bi bio svrgnut,a da ne pokazuje rezultate i nije dovoljno obrazovan (srednja škola pa direktor-haha-nema šanse).
Svi državni zvaničnici,koji imaju preluksuzne automobile...ti bi im bili prodati,a od tih para,kupljeni neki mnogo manje luksuzni...Smanjila bih plate svim državnim zvaničnicima,pošto mislim da imaju prevelike,kao i sebi.Svi koji su stekli imovinu nelegalnim radom bi pošli na sud,pa ako bi imalo dokaza-zatvor,sve bi im bilo oduzeto i od tog novca bi bile plate povećane,ulagala bih u izgradnju ruralnih sredina.
Borila bih se za prava manjina...
Sa Amerikom i EU bi stvorila normalne odnose,ispunila uslove koje EU postavlja Crnoj Gori:iskorijenila korupciju,a sa Amerima bi pokušavala da stvorim prijateljske odnose,ali ne bi bila njihova igračka.
Sa Rusima takođe,prijateljski odnosi,ali ne bih bila igračka.
Moja država ne bi bila teren Amerike i Rusije ,na kome bi se dokazivalo ko je veća sila...
Parlament bi bio normalno mjesto bez vrijeđanja i svađa.Svi bi morali da dolaze u odijela,isključenih mobilnih telefona (da,da ne bi se mogao obarati high score na Nokii),ko prekine nekog u sred rečenice bi bio izbačen iz diskusije...(napolje!!!).
Već sam rekla (donekle)kako bi se siromaštvo iskorijenilo,propagirala bih obrazovanje,a ne huliganštinu...ulagala u kulturu i sport...Premijer ne bi mogao da mi bude mama i tata...
Za državne zvaničnike bi stavila ljude kojima vjerujem,ali ne kumove,sestriće i brataniće nego ljude sa obrazovanjem i iskustvom.
NE BI BILO ilegalne gradnje,svako ko bi to učinio ,bio bi najstrožije kažnjen,a građevina:srušena.Pa i da mi je najbolji prijatelj.
Reformisala bih policiju,stavila za šefa nekog kome je istorija zvanično i nezvanično čista,ko može da uvede disciplinu.
Kazne za silovanje i porodično nasilje bile bi strožije...da ne pričam o ubistvu.
Kad bi se situacija iole normalizovala,nastupila bi više demokratski narodu i parlamentu.
ahhh
 
Војна хунта на челу са Генералисимусом. Ред, рад и дисциплина.
Кафићи радним даном да раде до 10, викендом до 12 часова, а све блејаче из кафића отерати на рад у рудник.
Толико за почетак, а после ћемо да видимо у зависности од развоја ситуације...
 
Војна хунта на челу са Генералисимусом. Ред, рад и дисциплина.
Кафићи радним даном да раде до 10, викендом до 12 часова, а све блејаче из кафића отерати на рад у рудник.
Толико за почетак, а после ћемо да видимо у зависности од развоја ситуације...

Q Q
*****
zaboravila si Goli Otok

steta sto ne moderiras drzavu, ala bi rudarstvo procvetalo:shock:
razvoj situacije:hmm, niko ne bi zeleo da izadje iz rudnika:mrgreen:
 
Војна хунта на челу са Генералисимусом. Ред, рад и дисциплина.
Кафићи радним даном да раде до 10, викендом до 12 часова, а све блејаче из кафића отерати на рад у рудник.
Толико за почетак, а после ћемо да видимо у зависности од развоја ситуације...

Sta su ti krivi blejaci iz kafica. Ja bi sve politicare i njihove porodice oterao u rudnike pa neka rintaju do smrti.Deca ako su im bas mala ili unuci smestio bi u posebne ustanove dok malo ne odrastu i ne ojacaju za kramp a onda pravac rudnik ,gradnja pruga i sl.

Takodje zenski deo porodice tih politicara kao i zene politicarke bi ubacio u sex industriju. Otvorio bi jedan deo gde bi bile javne kuce pa bi stranci iz evrope i sveta dolazili i tako bi razvio malo s_ex turizam. Ali to ssamo dok ne pocrkaju te zenske posle bi to ukinuo.Takodje ako neki od muskih ima prigovor savesti od krampa i lopate mogao bi da duva strancima koji imaju te malo bolesnije sklonosti. Lepa bi se tu lova zgrnula za drzavu, a plus bi se ista ocistila od tog olosa. Naravno tu bi bili i tajkuni,raznorazni kvazi biznismeni...itd..
 
Zamisli me u Beogradu 7 dana u citaonici u Univerzitetskoj biblioteci, sa debelim knjigama, oko 19 knjiga ukupno, sa povremenim posetama internetu, zatim 7 dana u citaonici u Narodnoj biblioteci sa isto toliko knjiga, plus internet, i onda bih ti dala dve kucane strane o uredjenju drzave.
 
Sta su ti krivi blejaci iz kafica. Ja bi sve politicare i njihove porodice oterao u rudnike pa neka rintaju do smrti.Deca ako su im bas mala ili unuci smestio bi u posebne ustanove dok malo ne odrastu i ne ojacaju za kramp a onda pravac rudnik ,gradnja pruga i sl.

Takodje zenski deo porodice tih politicara kao i zene politicarke bi ubacio u sex industriju. Otvorio bi jedan deo gde bi bile javne kuce pa bi stranci iz evrope i sveta dolazili i tako bi razvio malo s_ex turizam. Ali to ssamo dok ne pocrkaju te zenske posle bi to ukinuo.Takodje ako neki od muskih ima prigovor savesti od krampa i lopate mogao bi da duva strancima koji imaju te malo bolesnije sklonosti. Lepa bi se tu lova zgrnula za drzavu, a plus bi se ista ocistila od tog olosa. Naravno tu bi bili i tajkuni,raznorazni kvazi biznismeni...itd..

Ма ти блејачи из кафића то су ти политичари и деца политичара, барем овде код мене у силиконској долини...

Иначе, ни твој предлог није лош...;)
 

Back
Top