Da li devojcica od 17 godina moze zakonski otici negde bez saglasnosti roditelja?

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Ja se izvinjavam, ovo je moj prvi post ikada na nekom forumu, ne znam bas kako to ide. Elem ja imam decka od 2 godine, kojeg jako volim... Upoznali smo se preko neta, ali smo udaljeni 240 kilometara... Otac mi je davao u pocetku da se vidjamo, da on prespava kod mene 5-6 dana i tako... Ali sada se vec nismo videli pola godine, ne znam zasto ne daje, nema pravog razloga. Odlicna sam u skoli, on je isto, ranije je govorio kao da dok se ne popravim nece dati, al eto ja sam se popravila i dalje neda. Mislim ja imam 17 ipo godina, on ima 18, i stvarno ne mogu da cekam jos godinu dana dok ne napunim 18, zelim ga jako videti. Pa smo mislili da pobegnemo sada za raspust, ali sam cula da me milicija moze vratiti, i jos njegove roditelje tuziti?! Nemam koga drugog pitati, a plasim se sama otici u policiju.
Molim vas pomozite mi, ako me mozete preusmeriti na neki sajt sa zakonima, ili mi dati neki savet? Hvala unapred
 
Ja se izvinjavam, ovo je moj prvi post ikada na nekom forumu, ne znam bas kako to ide. Elem ja imam decka od 2 godine, kojeg jako volim... Upoznali smo se preko neta, ali smo udaljeni 240 kilometara... Otac mi je davao u pocetku da se vidjamo, da on prespava kod mene 5-6 dana i tako... Ali sada se vec nismo videli pola godine, ne znam zasto ne daje, nema pravog razloga. Odlicna sam u skoli, on je isto, ranije je govorio kao da dok se ne popravim nece dati, al eto ja sam se popravila i dalje neda. Mislim ja imam 17 ipo godina, on ima 18, i stvarno ne mogu da cekam jos godinu dana dok ne napunim 18, zelim ga jako videti. Pa smo mislili da pobegnemo sada za raspust, ali sam cula da me milicija moze vratiti, i jos njegove roditelje tuziti?! Nemam koga drugog pitati, a plasim se sama otici u policiju.
Molim vas pomozite mi, ako me mozete preusmeriti na neki sajt sa zakonima, ili mi dati neki savet? Hvala unapred
Mila,naravno da ce milicija doci da te vrati jer si maloletna.Tako mozes da napravis problem i sebi i njemu i njegovim roditeljima.A tek koliko ce da se nasekiraju tvoji roditelji.To se zove otmica,koliko god ti tamo svojevoljno otisla - maloletna si 8-)
Ne vidim razlog zasto bi bezala.Strpi se malo,videcete se.Niste se jos ni dobro upoznali.To sto ste toliko odvojeni ti smeta i presla bi pola sveta zbog njega.Cekaj da se bolje upoznate,da pocnete da izlazite,da ga upoznas u opipljivom svetlu,a ne samo preko sms-a i kompa. Imaginarna ljubav je jako opasna,jer se zaljubljujes u sliku koju si sama stvorila o toj osobi,a ne u stvarnu osobu. Sad si ti u najtezim godinama,glava ti je u oblacima,mislis samo na tu tvoju veliku ljubav i ne razmisljas razumno.Ne zelim da omalovazavam tvoje godine i tvoju ljubav prema tom decaku,ali mislim da bi trebalo da spustis loptu i stavis prst na celo. Ti bi da pobegnes?Kuda,kod njegovih?Da li znas kao je tesko u braku?Koliko treba nerava,strpljenja,tolerancije.Tu su konstantne svadje ako nemate para,ako te maltretiraju njegovi roditelji ili bar jedan od njih!A da ne pricam kako ces da se naradis kad dodju deca,muz sa posla,a svekrva nad glavom:shock: Procitaj tamo gore onu temu o svekrvama i bice ti sve jasno.Nisi ti u stanju jos uvek drzis konce u svojuim rukama.Zgazice te dok si rekao keks,a sincic ce samo da kaze da mama8) - jer je i on dete i nema izgradjenu licnost - bice tako veruj mi,ili ce malo da se buni,ali nema sanse da se otrgne od mame.On zavisi od njih!!!!!!
Strasno je kad sebi skratis devojastvo, da ne zavrsis skolu:confused:.Sta ces da budes bez skole? Danas i za cistacicu traze zavrsenu srednju,pa ti vidi.To zelis sebi? Da radis u nekoj kafani ili da cistis? Ti tek treba da pocnes da zivis, da se zaljubljujes,osvajas, odljubljujes, patis,ludujes. Zasto bi to sebi uskratia? Brak ti nece pobeci.Jednom si devojka,a zena i majka ceo zivot. Ne dozvoli da se posle gorko kajes.Ovo ti govorim kao prijatelj,sestra,majka.Kako god hoces.Dobro razmisli od cega cete ziveti,jer kad novac ode kroz prozor,ljubav izadje na vrata.Sta god odlucila,zelim ti puno srece;)
 
Anita,u godinama si kad ti sve izgleda sarenoliko,ono mozes sve,kad volis samo je to bitno....iskreno puno znam mladih koji su nacinili slican korak i nije se slavno zavrsilo....
Moj savjet,uci da ostvaris svoje zelje....nemoj sutra druge da krivis sto nisi nesto uspjela a najmanje svog momka,mozda buduceg muza...pa onda i djecu...sigurno vam niko ne brani ljubav,ali obaveze i odgovornosti su br jedan....kao i njemu...od cega cete zivjeti....pamet u glavu dobro razmisli....nema ljepseg perioda od djevojkovanja,uzivaj dok mozes....u zivotu te ceka sve to,sto zuriti...nisi ni svjesna problema i obaveza....
I ti ces biti roditelj...bi li voljela da tvoje dijete isto uradi.....
 
Draga Anita, svako normalan ce ti na ovom forumu reci isto sto i mudri ljudi u prethodna dva posta. Sa sedamnaest godina vetar duva kroz glavu i jako je tesko razmisljati kao odrastao covek koga je pritisnuo zivot. A veruj mi, ne zelis da stupis u ozbiljan svet tako rano. Pusti roditelje da se jos malo brinu o tebi, a ti uzivaj u svom mladalackom zivotu....;)
 
Jaaaooooo....A gde bi vi bezali, zivota ti? :) TRom Sojer varijante - ej lepa mladosti...Da, sto rekose ostali - zasto bre da bezite, nek se decko spremi lepo ujutro i dodje tamo gde ti zivis - on ne mora da bezi punoletan je, provedite vreme zajedno (za takvo odsustvo od kuce jos je i moguce smisliti neku ispriku, kao kod drugarice ucite ili stagod slicno). Sto bre da bezis, jesi pametna? Naravno da moze milicija da te vrati, maloletna si. A decakovi roditelji ne mogu da imaju zakonskih problema. Bas nikakvih. No sta tebi treba problem dodatni sa tvojim roditeljima? Valjda treba da igras na kartu ostvarivanja njihovog poverenja u tvoju zrelost i ozbiljnost a ne na rusenje poverenja i pravljenje sebi pakla od zivota? De malo razmisli o tome.
 
Svi su te lepo posavetovali da mozete da se vidite i tako da ne bezis. A ja cu navesti i licni primer- sa drugaricom sam otisla ujutru za Nis iz Beograda da posetimo druga koji je tamo sluzio vojsku, a vratile se isto vece. Ima tome oko 18 godina kada je taj put trajao 4 sata u jednom pravcu, tako da sam sigurna da vi svojih 240 km mozete danas da predjete i za manje vremena i vidite se u jednom danu!
 
Elem ja imam decka od 2 godine

srećo.........a da nije možda previše mali....još nosi pampers..( : limseša...........ovako.........17 godina.........možeš da stoopiš u brak ako tražiš dispenzaciju.....oslobađanje od bračne zabrane maloletnih lica.....to ti zakon dopoošta........i time skineš roditelje per siempre od prozivki na račoon svog privatnog života.............

ako pobegneš.....može milicija da te vrati...ali milicija ima preča posla..tako da će beg za vikend sigoorno uspeti.........naročito ako roditeljima ostaviš neko pisamce.......gde si, sa kim si i kada se vraćaš............onda to i nije beg...ali jeste način da pokažeš da si odloočna..........ja ti ne savetoojem ni brak, ni bežanje.....nego da završiš i sa uspehom upišeš fax.....i odeš od kooće..........al do tada...kad imaš 17.....do 18 ima 1000 godina i mnogo stvari može da se promeni........i tako...slatka si....
 
240 km nije neshto shto ne mozze da se predje za dan.

hocu reci, ako on krene ujutru, mozzete ceo dan da provedete zajedno, i on da se vrati uveche...
240 km je hm... 3-4 sata busom, 2-3 sata kolima, 4 sata vozom...

vi se vidite, ti ne bezzish od kuce i tako... :D

Cak mogu i da se sretu negdje na pola puta, u neko mjesto... Ako se stvarno vole nije bitno gdje su-vec da su zajedno...
Anita- NI SLUCAJNO NE POKUSAVAJ da uradis nesto zbog cega bi se sjutra, ako ta ljubav prodje kajala... Roditelj je ipak roditelj - vjerovatno imaju i tvoji roditelji razlog neki... Mozda im se taj mladic nije svidio kada je dolazio kod tebe, mozda tvoj otac smatra da nije za tebe, pa ne zeli da te povrijedi jer si zaljubljena...

RAZMISLI...
 
Prvo odgovor na tvoje pitanje, pa može ali će sebi stvoriti mnogo problema. Drugo
možda najvažnije zauvek možeš izgubiti poverenje roditelja, koji će ti veruj još dugo
trebati i nisi još uvek dovoljno odrasla da se sama brineš o sebi, a treće i najbitnije
neko gore reče: "zašto tvoj dečko za 6 meseci ne nađe načina da te vidi". On je
koliko sam shvatila punoletan, pa šta je 240 km, razmisli malo, ne bih da budem
gruba ali možda nije ni vredan tolikog tvog rizika. Stani malo razmisli, ohladi malo
tu lepu mladu glavu. I još nešto za još neko vreme i sama ćeš biti punoletna pa
onda odluči šta ćeš. Sretno, draga devojčice, i pametu u glavu.
 
iz lichnog isqstva...prvo mnogo si se vezala za njega..jer ga i ne znash a i nemash toliko god.bi se tako retji "udala" za njega sad...shta tje ti to....samoi me zanima jer ti on to predlozhio ili si ti sama???? mislim na to bezhanje...pobegni...ali ne zaboravi da tjesh se kad tad vratiti kod tih istih roditelja..pa zamisli kako tje te gledati posle toga....izgubitjesh poverenje...posle si se sjebala...
 

Back
Top