Da li devojcica od 17 godina moze zakonski otici negde bez saglasnosti roditelja?

jao ljudi moji, ona od 15. godine ima decka koji spava po 5-6 dana kod nje, pa ja sam skroz OUT.
sta cu ja sa ovom mojom decom za koju godinu, kuku meni ili njima. :lol:

И моја прва мисао је то била... Ал реко, ја сам матора и старомодна... :roll:
А ћерке ми тек за коју годину долазе у те године... Можда ћу до тада ревидирати ставове...:roll:
 
И моја прва мисао је то била... Ал реко, ја сам матора и старомодна... :roll:
А ћерке ми тек за коју годину долазе у те године... Можда ћу до тада ревидирати ставове...:roll:

Da, ne zna se ko vece muke ima roditelji ili deca! Roditelj se plasi za svoje dete jer mu zeli dobro dok deca taj strah ne shvataju dok ne osete na svojoj roditeljskoj kozi.
No, ako devojka vec nije pobegla, kako vec neko rece, savetujem joj da dobro razmisli sta radi jer nema 7 godina vec 17 godina. Koliko znam i serpa i pegla ce je cekati, ne mora pozurivati.
Ja sam, godinu i po dana, bila 2 000 kilometara udaljena od svog tadasnjeg decka, sadasnjeg supruga, pa smo ostali zajedno.Tugu, sto ne mozemo biti zajedno, ublazivali smo pismima i telefonskim porukama ali verovali smo u nasu ljubav koja je jos vise ucvrstila vezu. Eto, Bogu hvala, sada imamo sve sto nas cini sretnim!

Treba misleti na posledice svojih postupaka. Sta takav postupak, bezanja od kuce, moze doneti. Samo jos vece probleme. Lako je ziveti od danas do sutra ali kada shvatimo da je buducnost postala sadasnjost a nismo mislili na to, postaje prekasno da se vracamo u proslost i ispravljamo lose povucene poteze!
 
:D:D:D:D ... joj ljudi ... ja to ne mogu da kazem ... o tome se brine moja mama ( mamica kad mi nesto treba :D:D:D )
ja sam 93-e god. i ok mi je sve :D ... istina je da roditelji ne znaju za moju lepsu polovinu ... al ...
vise puta je dolazila kod mene ( i ja kod nje ) i tako ponekad ostanemo preko noci jedno kod drugih , al to je samo DRUGARSTVO ... :D:D:D:D:D:D:D:D:D ...
p.s. nadam se da keva kad dodje na komp nece videti ovo :D:D:D !!!
pozdrav!
 
jao ljudi moji, ona od 15. godine ima decka koji spava po 5-6 dana kod nje, pa ja sam skroz OUT.
sta cu ja sa ovom mojom decom za koju godinu, kuku meni ili njima. :lol:

iz ličnog iskustva znam da što im se da veća sloboda to su bolji, jednostavno je
to tako...dok sam ja branila i ograničavala uvek je bilo problema, tipa fali im pola
sata još.....večiti rat je bio u kući. od kada prestadoh da bilo šta branim dešava
se potpuno obrnuta situacija, da vrlo često pita zašto vi ne izlazite, jeste li u
svađi sa nekim. pustite decu, dajte im slobodu i nećete se pokajati ...naravno
ako su pre toga sve naučela, šta je u redu a šta ne....i verujte mi nećete imati
problema....ali baš nikakvih.....sloboda je njima osećaj zrelosti.....i moramo im
je pružiti.........:D:D
 
iz ličnog iskustva znam da što im se da veća sloboda to su bolji, jednostavno je
to tako...dok sam ja branila i ograničavala uvek je bilo problema, tipa fali im pola
sata još.....večiti rat je bio u kući. od kada prestadoh da bilo šta branim dešava
se potpuno obrnuta situacija, da vrlo često pita zašto vi ne izlazite, jeste li u
svađi sa nekim. pustite decu, dajte im slobodu i nećete se pokajati ...naravno
ako su pre toga sve naučela, šta je u redu a šta ne....i verujte mi nećete imati
problema....ali baš nikakvih.....sloboda je njima osećaj zrelosti.....i moramo im
je pružiti.........:D:D

А ел у ту слободу спада и да дечко петнаестогодишње девојчице ладно спава са њом неколико дана ту у кући? :roll:
 
Mila,naravno da ce milicija doci da te vrati jer si maloletna.Tako mozes da napravis problem i sebi i njemu i njegovim roditeljima.A tek koliko ce da se nasekiraju tvoji roditelji.To se zove otmica,koliko god ti tamo svojevoljno otisla - maloletna si 8-)
Ne vidim razlog zasto bi bezala.Strpi se malo,videcete se.Niste se jos ni dobro upoznali.To sto ste toliko odvojeni ti smeta i presla bi pola sveta zbog njega.Cekaj da se bolje upoznate,da pocnete da izlazite,da ga upoznas u opipljivom svetlu,a ne samo preko sms-a i kompa. Imaginarna ljubav je jako opasna,jer se zaljubljujes u sliku koju si sama stvorila o toj osobi,a ne u stvarnu osobu. Sad si ti u najtezim godinama,glava ti je u oblacima,mislis samo na tu tvoju veliku ljubav i ne razmisljas razumno.Ne zelim da omalovazavam tvoje godine i tvoju ljubav prema tom decaku,ali mislim da bi trebalo da spustis loptu i stavis prst na celo. Ti bi da pobegnes?Kuda,kod njegovih?Da li znas kao je tesko u braku?Koliko treba nerava,strpljenja,tolerancije.Tu su konstantne svadje ako nemate para,ako te maltretiraju njegovi roditelji ili bar jedan od njih!A da ne pricam kako ces da se naradis kad dodju deca,muz sa posla,a svekrva nad glavom:shock: Procitaj tamo gore onu temu o svekrvama i bice ti sve jasno.Nisi ti u stanju jos uvek drzis konce u svojuim rukama.Zgazice te dok si rekao keks,a sincic ce samo da kaze da mama8) - jer je i on dete i nema izgradjenu licnost - bice tako veruj mi,ili ce malo da se buni,ali nema sanse da se otrgne od mame.On zavisi od njih!!!!!!
Strasno je kad sebi skratis devojastvo, da ne zavrsis skolu:confused:.Sta ces da budes bez skole? Danas i za cistacicu traze zavrsenu srednju,pa ti vidi.To zelis sebi? Da radis u nekoj kafani ili da cistis? Ti tek treba da pocnes da zivis, da se zaljubljujes,osvajas, odljubljujes, patis,ludujes. Zasto bi to sebi uskratia? Brak ti nece pobeci.Jednom si devojka,a zena i majka ceo zivot. Ne dozvoli da se posle gorko kajes.Ovo ti govorim kao prijatelj,sestra,majka.Kako god hoces.Dobro razmisli od cega cete ziveti,jer kad novac ode kroz prozor,ljubav izadje na vrata.Sta god odlucila,zelim ti puno srece;)

pa ici cu na fakultet ja, i tako to, nije to problem, imam dobre ocene, bojim se da me mozda niste lepo razumeli, ja ne bezim negde tamo, vec samo tako malo. Sorry sto nisam odgovarala, net problemi :D. Nisam jos nista odlucila, ne znam. Na jedan dan ne mozemo da se vidimo zbog rasporeda autobusa, i put traje 5 sati tako da... A nismo mislili da pobegnemo nigde, tipa tamo negde, vec kod njegovih roditelja, oni bi me pustili. Pitao je vec. Vidjala sam se sa njime ranije redovno, nije imaginarna ljubav... Al mislim ja ne mogu da cekam jos godinu dana. stvarno nema sanse za tako nesto. I to samo zbog toga, sto ne vidim razlog, ako ga znam vec 2 godine, i sa njime pricam svaki dan. A najgore je od svega sto je ranije davao a sada, kad je vec ozbiljno postalo ne daje..A da mu se nije dopao, nije jos od pocetka, jos kad ga nije ni poznavao, uvek je kao nesto pricao kako me ne voli itd. .U pravu ste verovatno da postoji mogucnost da to nije prava ljubav itd, al to je samo mogucnost, da on nema izgradjenu licnost opet mogucnost. Elem svesna sam rizika, ali nemam pravo resenje? Svaki dan se samo nerviram, i samo se patim sama sa sobom, zasto mi nedostaje, i pricamo preko fona i sve, i vise mi je bolno, zato sto zelim da se vidimo vise od svega... Al ne znam kako... Mada situacija je i bila bez resenja, hvala vam na savetima, doduse ja i dalje ne znam sta da radim. A da nadjem drugoga ne zelim nikako...
 
iz lichnog isqstva...prvo mnogo si se vezala za njega..jer ga i ne znash a i nemash toliko god.bi se tako retji "udala" za njega sad...shta tje ti to....samoi me zanima jer ti on to predlozhio ili si ti sama???? mislim na to bezhanje...pobegni...ali ne zaboravi da tjesh se kad tad vratiti kod tih istih roditelja..pa zamisli kako tje te gledati posle toga....izgubitjesh poverenje...posle si se sjebala...

Zajedno smo do toga dosli, stvarno nije situacija da sam ja bas aut i tako to :D.
 
Sloboda da,ali ne preterana.
Svaki roditelj moze da proceni koliku slobodu moze da dopusti svom detetu.
Nisu oni u tim godinama jos dovoljno zreli da mogu da pravilno postupaju sa svojom slobodom.
Sve treba imati svoje granice.
Sto se tice teme....Devojcice,nemoj da bezis.
To ti ne moze doneti nista sem problema.
Istina je da je on mogao da dodje da te vidi,ipak niste tako daleko,nije niko vredan da ti na kocku stavljas poverenje svojih roditelja.
 
Sta reci a ne zaplakati...

Ostala sam zatecena kada sam cula da mi se komsinica, devojcica od 15 godina porodila. Niko nije znao cak ni roditelji...prosto joj je pukao vodenjak i pocela je da se poradja u kupatilu. Srecom da su naisli njeni roditelji pa nije od straha udavila dete jer je krenula. Sada, to jadno detence cuvaju njeni roditelji dok se ona secka sa novim momkom a otac deteta je mladji i od mame. Ne shvatam ni te roditelje, kako nisu mogli da primete da je devojcica trudna, sta radi, gde se krece, sa kim se druzi...Prosto, svi su poludeli, svet je postao naopak!
E, kada se setim, ja sam u tim godinama igrala zmurke sa decom u ulici i nije mi bilo ni na vrh pameti da imam decka a kamoli da spavam sa nekim. Danas je sramota biti nevin i neiskusan pa makar zaradili boles ili ostali trudni. A o slepim roditeljima, koji se vade da imaju isuvise problema da bi misleli na decu, da ne pricam!
 
Sta reci a ne zaplakati...

Ostala sam zatecena kada sam cula da mi se komsinica, devojcica od 15 godina porodila. Niko nije znao cak ni roditelji...prosto joj je pukao vodenjak i pocela je da se poradja u kupatilu. Srecom da su naisli njeni roditelji pa nije od straha udavila dete jer je krenula. Sada, to jadno detence cuvaju njeni roditelji dok se ona secka sa novim momkom a otac deteta je mladji i od mame. Ne shvatam ni te roditelje, kako nisu mogli da primete da je devojcica trudna, sta radi, gde se krece, sa kim se druzi...Prosto, svi su poludeli, svet je postao naopak!
E, kada se setim, ja sam u tim godinama igrala zmurke sa decom u ulici i nije mi bilo ni na vrh pameti da imam decka a kamoli da spavam sa nekim. Danas je sramota biti nevin i neiskusan pa makar zaradili boles ili ostali trudni. A o slepim roditeljima, koji se vade da imaju isuvise problema da bi misleli na decu, da ne pricam!

žalosno je sve to...ja sam se zgrozila više puta, kada kasno u noć ja odlazim kući sa posla, a ono na ulici klinci od 13-14 godina piju pivo,urlaju...ma mislim dovoljno je da su na ulici u to doba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...gde su ti roditelji???????????????????...ma svet je totalno okrenut naopačke...u moje vreme klinke od 14 godina nisu išle u diskoteku i ostajale do 3-4 sata ujutro...to je stvarno bruka roditelja i vaspitanja...verovatno ste čuli za devojčicu od 16 godina u NS, koja je nestala iz diskoteke jedno veče(desilo se otprilike pre mesec dana),pa su je videli neki kod mosta kako sedi samo u majičici na bretele, pa je kasnije našli u Dunavu...mislim strašno..
devojko ako si iole malo pametna, nemoj da bežiš...imaš vremena...lepo ti završi školu, sredi sebe, svoj život...možda ti se i promene emocije premo tom momku....šta ako za godinu dana shvatiš da niste jedno za drugo????????....imaš vremena ihaj...jel ti trebaju šerpe i oklagija u ruke?...sačekaj sa tim...
 
Sta reci a ne zaplakati...

Ostala sam zatecena kada sam cula da mi se komsinica, devojcica od 15 godina porodila. Niko nije znao cak ni roditelji...prosto joj je pukao vodenjak i pocela je da se poradja u kupatilu. Srecom da su naisli njeni roditelji pa nije od straha udavila dete jer je krenula. Sada, to jadno detence cuvaju njeni roditelji dok se ona secka sa novim momkom a otac deteta je mladji i od mame. Ne shvatam ni te roditelje, kako nisu mogli da primete da je devojcica trudna, sta radi, gde se krece, sa kim se druzi...Prosto, svi su poludeli, svet je postao naopak!
E, kada se setim, ja sam u tim godinama igrala zmurke sa decom u ulici i nije mi bilo ni na vrh pameti da imam decka a kamoli da spavam sa nekim. Danas je sramota biti nevin i neiskusan pa makar zaradili boles ili ostali trudni. A o slepim roditeljima, koji se vade da imaju isuvise problema da bi misleli na decu, da ne pricam!

ccc... bruka ... ljudi znachi ako ona sad ima 15god. a ja 14.5 to znaci da je ona 92-o god. ?????
VO IMA OCA I SINA I CELE FAMILIJE !!! Da se nekoj mojoj drugarici tako nesto desilo , znaci , nebi joj ni priso u zivotu !!! kako je nije sramota , to mi nije jasno ??? U 15god. dete ... KOMA .... sto je mnogo , mnogo je ... prosto ne mogu da pricham o tome , kolko se gnusam te novopechene MAME !!!

žalosno je sve to...ja sam se zgrozila više puta, kada kasno u noć ja odlazim kući sa posla, a ono na ulici klinci od 13-14 godina piju pivo,urlaju...ma mislim dovoljno je da su na ulici u to doba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...gde su ti roditelji???????????????????...ma svet je totalno okrenut naopačke...u moje vreme klinke od 14 godina nisu išle u diskoteku i ostajale do 3-4 sata ujutro...to je stvarno bruka roditelja i vaspitanja...verovatno ste čuli za devojčicu od 16 godina u NS, koja je nestala iz diskoteke jedno veče(desilo se otprilike pre mesec dana),pa su je videli neki kod mosta kako sedi samo u majičici na bretele, pa je kasnije našli u Dunavu...mislim strašno..
devojko ako si iole malo pametna, nemoj da bežiš...imaš vremena...lepo ti završi školu, sredi sebe, svoj život...možda ti se i promene emocije premo tom momku....šta ako za godinu dana shvatiš da niste jedno za drugo????????....imaš vremena ihaj...jel ti trebaju šerpe i oklagija u ruke?...sačekaj sa tim...

sta reci ... i ta devojchitza od 16god. nije trebala da ide , a i izgleda da su roditelji bas marljivi ...
bash je greota , kad se vidi , kakvih ljudi i roditelja ima ... sramota !!!
Ja , hvala Bogu sa svojim roditeljima mogu samo da se ponosim :) ... ( a , siguran sam da ima isto josh takvih roditelja , kao sto su moji :):):) ) ...
...
...
...
pa to je to od mene ( za sad :) ) ... danas putujem u Nish :D:D:D !!!
POZDRAV ! I srecni praznici :) !!!
 
ccc... bruka ... ljudi znachi ako ona sad ima 15god. a ja 14.5 to znaci da je ona 92-o god. ?????
VO IMA OCA I SINA I CELE FAMILIJE !!! Da se nekoj mojoj drugarici tako nesto desilo , znaci , nebi joj ni priso u zivotu !!! kako je nije sramota , to mi nije jasno ??? U 15god. dete ... KOMA .... sto je mnogo , mnogo je ... prosto ne mogu da pricham o tome , kolko se gnusam te novopechene MAME !!!



sta reci ... i ta devojchitza od 16god. nije trebala da ide , a i izgleda da su roditelji bas marljivi ...
bash je greota , kad se vidi , kakvih ljudi i roditelja ima ... sramota !!!
Ja , hvala Bogu sa svojim roditeljima mogu samo da se ponosim :) ... ( a , siguran sam da ima isto josh takvih roditelja , kao sto su moji :):):) ) ...
...
...
...
pa to je to od mene ( za sad :) ) ... danas putujem u Nish :D:D:D !!!
POZDRAV ! I srecni praznici :) !!!

to je lepo čuti...nadam se da će se moj sin sa mnom jednog dana ponositi...ti si srećan što imaš tako dobre roditelje, i iz tvog posta čini mi se da imate dobar odnos...lucky guy...
lep provod u Nišu
 
sto podrzavas osobu koja ne bi prisla drugarici zato sto je trudna
prijateljstvo :roll:
pa jos se gnusa te mame?a tate?on verovatno nije nimalo kriv,zato sto ne snosi posledice
i sta ima da se gnusa,da mu nisu trazili alimentaciju
ooo kako se ja gnusam:) osude drugih ljudi,a kad se njima desi onda nalaze 1000 izgovora

hanibalko jel ti to meni?..uopšte ne podržavam osobe koje se gnušaju svojih prijatelja..molim te pročitaj moj post još jednom...samo sam komentarisala da je lepo čuti da on poštuje svoje roditelje i da ima dobar odnos sa njima...prvi deo Caine-og posta nisam komentarisala...
 
pa ici cu na fakultet ja, i tako to, nije to problem, imam dobre ocene, bojim se da me mozda niste lepo razumeli, ja ne bezim negde tamo, vec samo tako malo. Sorry sto nisam odgovarala, net problemi :D. Nisam jos nista odlucila, ne znam. Na jedan dan ne mozemo da se vidimo zbog rasporeda autobusa, i put traje 5 sati tako da... A nismo mislili da pobegnemo nigde, tipa tamo negde, vec kod njegovih roditelja, oni bi me pustili. Pitao je vec. Vidjala sam se sa njime ranije redovno, nije imaginarna ljubav... Al mislim ja ne mogu da cekam jos godinu dana. stvarno nema sanse za tako nesto. I to samo zbog toga, sto ne vidim razlog, ako ga znam vec 2 godine, i sa njime pricam svaki dan. A najgore je od svega sto je ranije davao a sada, kad je vec ozbiljno postalo ne daje..A da mu se nije dopao, nije jos od pocetka, jos kad ga nije ni poznavao, uvek je kao nesto pricao kako me ne voli itd. .U pravu ste verovatno da postoji mogucnost da to nije prava ljubav itd, al to je samo mogucnost, da on nema izgradjenu licnost opet mogucnost. Elem svesna sam rizika, ali nemam pravo resenje? Svaki dan se samo nerviram, i samo se patim sama sa sobom, zasto mi nedostaje, i pricamo preko fona i sve, i vise mi je bolno, zato sto zelim da se vidimo vise od svega... Al ne znam kako... Mada situacija je i bila bez resenja, hvala vam na savetima, doduse ja i dalje ne znam sta da radim. A da nadjem drugoga ne zelim nikako...
Mila,ako se budes udala nema nista od fakuleta.Zavrsices ga ti kod njega u kuhinji sa keceljom i varjacom i jos tuce male slinave dece oko tebe.Kad se budes osvestila bice ti kasno i zalices za mladoscu koju si sama zeznula.Veruje mi,uopste te ne foliram.Nisi ni prva ni poslednja koja ce to uraditi.Gledam one moje drugarice koje su se udale odmah posle osnovne i sredimon srednje.Zao mi ih je.Pola se od njih razvelo - naravno, a ove druge su upale u zivotnu kolotecinu i izgledaju tri puta starije nego sto jesu. A mladost im prosla uz usrane pelene,varjacu i cangrizavu svekrvu. Udaja ti nece pobeci,a mladost dok se okrenes.Znam te tvoje bubice u glavi - ne mogu da izdrzim od ljubavi - to je prepoznao i tvoj tata i zato se tako i ponasa. Mogu ja tebi da pricam do sutra i da se ti ljutis i ubedjujes me koliko je tvoja ljubav jaka. Ja u tvojim godinama jesam bila,ti u mojim nisi (mrzim sto ovo moram da pisem jer je iritirajuce,ali tako je) Ti uradi kako hoces,samo jedno znaj: mozda ces ti biti dobra zena i neces poludeti oko 30 pa juriti druge muskarce da bi probala kako je to sa drugim,ali VERUJ MI muskarac ce to uraditi 100%,pogotovo onaj koji se ozenio u 18:roll:, nije nista proziveo u zivotu i promenio bar 10 devojaka.
Srecno u svakom slucaju (mala usijana glavo)
 
Ja mislim da devojka jos ne planira da se uda, ali mislim da ne treba ni da bezi, na dan, dva nedelju dana, mada ima lepu priliku za praznike. Moj savet je pritisak na roditelje. Pa imas li majku! Ja kad nesto ocu ne mogu da kazem, ja kazem majci pa ona njemu zvoca i onda bude sve ok. Pokusaj...
Pricaj sa majkm, objasni situaciju. Nek se vasi roditelji cuju i dogovore, da kao ne bude nesto, pa svi lepo snose odgovornost. I ti odes kod njega na nekoliko dana, raspust je.
Ako su roditelji vec dopustali da on noci kod tebe kuci dok si bila mladja sto te ne bi sad pustili. Jeste malo nezgodno, daleko ste. Ako to ne uspe, bar nateraj oca da ti u lice kaze ZASTO i ne pustaj ga bez dobrog razloga...
 
hanibalko jel ti to meni?..uopšte ne podržavam osobe koje se gnušaju svojih prijatelja..molim te pročitaj moj post još jednom...samo sam komentarisala da je lepo čuti da on poštuje svoje roditelje i da ima dobar odnos sa njima...prvi deo Caine-og posta nisam komentarisala...
ja to tebi:lol:
bas mi je bio ljigav njegov post pa sam se zacudila da si videla samo lepo u njemu
ok ti si pohvalila drugi deo njegovog posta,meni bode oci ovo sto sam podvukla

@topic bas je ovo lepo rekla esperanca-udaja ti nece proci a mladost dok se okrenes.nisam bas mastala o udaji ali o vecnoj ljubavi sa tadasnjim deckom-da
kad gledam s ove tacke gledista smesno je kako sam razmisljala(iako ne potcenjujem te tadasnje ljubavi)
 
Anita, razgovaraj lepo otvoreno sa roditeljima i pitaj oca zašto te ne bi pusti na dan-dva. Kada je već toliko savremen neka ti otvoreno kaže u čemu je problem.
Ako otac ne želi da ti kaže, imaš valjda i majku, pitaj i nju.
Ako imaš braću ili sestre, razgovaraj i sa njima, često se dešava da roditelji razgovaraju "nasamo" ali neko ipak nešto načuje.
Otkrij prvo u čemu je problem pa onda pokušaj da ga rešiš na zadovoljstvo i mladih i starih.
Želim ti svu sreću i pozitivan ishod.:heart:
 
e ljudi ... evo mene o5 i ocu da malo pojasnim onaj moj poslednji post .
kad sam reko DRUGARICA , mislio sam na bilo koju moju poznanicu , znaci kad bi joj se to stvarno desilo , nebi joj nikad vise prisao u zivotu !!!
i ono drugo sto sam rekao MAMA , to je u stvari bila metafora , tu devojku od 15god. sam nazvao MAMOM zato sto je dobila dete u 15. ( trebali ste da vidite da sam stavio NOVOPECENA ... ) ...
to je to od mene za sad ... ako neko ima nesto da mi kaze , nek izvoli ...
 

Back
Top