SMAK SVETA 21.12.2012.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Nešto više od četiri godine ostalo je do nestanka života na Zemlji
Smak sveta 21. 12. 2012!

Apokalipsa se bliži. Do kraja sveta ostalo je još nešto više od četiri godine, ako je verovati drevnom proročanstvu. U svetu je sve više pristalica teorije da se smak sveta približava. Teorija je mnogo, a šta će se dogoditi videćemo.



Da li će zimsko pomračenje Sunca 21. 12. 2012. biti i poslednje?

Istog dana će se desiti i redak astronomski fenomen, koji se dešava jednom u 230 miliona godina. Sunčev sistem će se izjednačiti sa Mlečnim putem i još dve galaksije će biti poravnate sa našom. U teorijama geofizičara pominju se i radikalne promene elektromagnetnog polja Zemlje, pa čak i zamena polova, što bi izazvalo katastrofu kataklizmičnih razmera. Tog datuma završava i drevni kalendar Maja, pa su mnogi katastrofičari taj dan spremno prihvatili kao „kraj sveta“.
Teorija o kraju sveta ima mnogo, ali pozabavimo se činjenicama. Drevni kalendar Maja završava se upravo 21. decembra 2012. Taj kalendar je neverovatno tačan i proračuni sveštenika Maja toliko su bili precizni da je kalendar jedan deset hiljaditi deo dana precizniji nego kalendar koji mi danas koristimo. Od svih davnih kalendara, kalendar Maja i drugih kultura Srednje Amerike je najkompleksniji i najinteresantniji. On u svojoj finalnoj formi najverovatnije potiče iz prvog veka pre Hrista.
U drevnim spisima Maja se poravnanje koje će se dogoditi tog dana naziva spajanje sa utrobom Velike Majke, odnosno Zemlje. Maje su verovale da ukupan ciklus života Zemlje traje 26.000 godina. Tog dana se očekuje ulazak u šesto doba i, prema prema njihovom verovanju, šesto doba je, zapravo, prazno i zavisi isključivo od kreatora nove civilizacije.

Neki teoretičari naftne krize predviđaju kulminaciju upravo oko 2012. Bez obzira na sve te teorije, jedno je sigurno - ako se 2012. baš ništa drugo ne dogodi, leta te godine imaćemo Olimpijske igre u Londonu.

"Legenda kristalne lobanje"

Zanimljivo je i da se smakom sveta 21. decembra 2012. bavi i četvrti nastavak filma o legendarnom avanturisti Indijani Džonsu „Kraljevstvo kristalne lobanje“. U njemu Harison Ford sprečava apokalipsu i pobeđuje sile zla. Film se bavi kristalnom lobanjom, koja je poznata i kao Mičel-Hedžisova lobanja jer ju je pronašla Ana, usvojena ćerka F. A. Mičel-Hedžisa. Verna kopija ljudske lobanje napravljena je od komada kvarcnog kristala i nađena je u Britanskom Hondurasu 1924. Pretpostavlja se da je stara 12.000 godina. Po legendi, smak sveta će nastupiti kada se spoji svih 12 lobanja, upravo 21. 12. 2012.

Znam da je do sada bilo bezbroj najava smaka sveta, ali ova mi zvuči najjezovitije.
 
Ne brini. To se nece desiti.

Ma, samo me malo brine ovaj kalendar Maja, koji je precizniji od našeg. Zašto se završava baš na taj dan?
Ne tvrdim da se radi o nekom proročanstvu, nego zašto su izabrali taj dan za kraj kalendara, kada će se desiti ti astrološki fenomeni.

Sama pomisao na naglu promeu polova je jezovita. Zemlja bi ličila na preoranu njivu.
 
Mozda nece tada ali uskoro hoce jer je covecanstvo preteklo Sodomu i Gomoru po bludu,bas sam pre neku noc gledao neku emisiju na MTV kako su ljudi ispljuvali Boga pa ono je strasno,pogledaj sta sve ima na netu i ko su idoli mladima!!
 
Drago moje drustvance,
ne mislite o kraju sveta kroz bilo koja prorocanstva, proracune, kalendare.
Kalendar Maja ima bezbroj gresaka, bas vezano za kraj sveta. Ne znam koliko puta su pominjali taj smak sveta do sada. Pa kada taj datum prodje, ucite s ei posle nekog vremena opet ista prica. Gluposti.
Kraj sveta i ako bude, mi, sadasnje generacije mu necemo biti svedoci. Ukoliko...upravo ovo sto se svetu desava nije i njegov smak.
 
Još da je 21.12.2112 u 21:12 sati pa da imamo palindromni datum i vrijeme :lol:

Predlažem da svi koji čvrsto vjeruju da će 21.12.2012. nastupiti smak svijeta, kolektivno izvrše samoubistvo sledećeg dana, 22.12.2012. Pošto taj datum pada na subotu, čin može prenositi TV u udarnom terminu. Emisija počinje u 21:00, zatim slijedi najava i objašnjenje zašto se nije desio smak svijeta, pa onda svi razočarani pobornici ovakvih teorija kolektivno ispijaju otrov u 21:12.
 
250px-Sljivovica1094.JPG

sta drugo
 
Biće svega, osim smaka svijeta, kao i do sada, na svaki datum kad je to najavljeno. Al' će u septembru 2013. da se napune porodilišta :lol:

Nego, da se neki ne bi bunili zbog off-topica, ima li neko šta pametno reći na ovu temu, ili da stavimo katanac?
 
U teorijama geofizičara pominju se i radikalne promene elektromagnetnog polja Zemlje, pa čak i zamena polova, što bi izazvalo katastrofu kataklizmičnih razmera.
Pa sta, zamena polova el. mag. polja je sasvim normalan proces koji se desava svakih nekoliko miliona godina,posle zamene svi elektricni uredjaji ce raditi sasvim normalno,samo sto cete morati da gledate kompas naopako, i doci ce do male zabune ptica selica oko njihovoh koordinisanja u toku selidbe.
Ponavljam to je sasvim normalan proces

Do smaka sveta ce doci ako bi manetno polje zemlje nestalo, sto ce se sigurno desiti, ali ne 21.12.2012.
Da si rekao 2212 godina mozda bih i poverovao.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top