ИСТОРИЈА У СЛУЖБИ ПОЛИТИКЕ

opšte dobro

Poznat
Banovan
Poruka
9.647
Пошто овде на овом пдф-у а и свуда у животу сусрећемо се са глупостима новокомпонованих народа који живе у државама чије време постојања се мери од распада СФРЈ 1991(у преводу још су малолетнице) а имају и те како велику и маштовиту историју од учешћа на Косовском Боју 1389 ,рату против Бугара,па до Немањића -Хрвата и остало ...занима ме ко ово смишља(пожељно приложити лекарски налаз,тест IQ..) и чему служи то својатање Српске историје у свакодневне сврхе а притом мрзети исте те Србе ....ако је неко срушио Теслину кућу за време домовинског рата а сада је подигао и назвао га Хрватом...или као што је неко палио Српске средњовековне манастире 99 и "мартовско дивљање" а сада их својата као неко своје културно "византијско" наслеђе...да ли овде постоји нека институција за заштиту тих српских историјских добара? као на пример што Грци не дају једној земљи као што је FYMRO да се зове како је то жеља народа који тамо живи а још мање да присвоји једног Александра Македонског..а Грчка историја ако се узму у обзир и силни митови (Тројански Рат....) је богатија од Српске али они не попуштају ни милимиметар....и када ће да престане ова брозовско-бољшевичко-усташка пропаганда да су Четници и Дража Михајловић били """домаћи издајници и злочинци"""....ако се узме у обзир да суседи имају симпатије благо речено према њиховим фајтерима из истог рата естрадно упаковано у песме Томсона ... слично је у Босни....а зна се (они који то хоће а они који неће њихов проблем ) да су чинили злодела од којих су се згражавали и само нацисти ....колико је нама Србима титоизам и југословенизам испрао мозак и разорио националну свест?
 
Престаће онда када Срби буду попизд*ли... и рекли ДОСТА!

Али добро је познато нашим непријатаељима да смо ми НАРОД КРАЈНОСТИ и да смо веома СТРПЉИВ НАРОД - један од најстрпљивијих на свету... тако да стварно не знам када ће нашем народу дефинитивно "пући филм".......... и када ће сопствену судбину узети у своје руке а све "странце" и полутане СКИНУТИ СА ВЛАСТИ.
 
Пошто овде на овом пдф-у а и свуда у животу сусрећемо се са глупостима новокомпонованих народа који живе у државама чије време постојања се мери од распада СФРЈ 1991(у преводу још су малолетнице) а имају и те како велику и маштовиту историју од учешћа на Косовском Боју 1389 ,рату против Бугара,па до Немањића -Хрвата и остало ...занима ме ко ово смишља(пожељно приложити лекарски налаз,тест IQ..) и чему служи то својатање Српске историје у свакодневне сврхе а притом мрзети исте те Србе ....ако је неко срушио Теслину кућу за време домовинског рата а сада је подигао и назвао га Хрватом...или као што је неко палио Српске средњовековне манастире 99 и "мартовско дивљање" а сада их својата као неко своје културно "византијско" наслеђе...да ли овде постоји нека институција за заштиту тих српских историјских добара? као на пример што Грци не дају једној земљи као што је FYMRO да се зове како је то жеља народа који тамо живи а још мање да присвоји једног Александра Македонског..а Грчка историја ако се узму у обзир и силни митови (Тројански Рат....) је богатија од Српске али они не попуштају ни милимиметар....и када ће да престане ова брозовско-бољшевичко-усташка пропаганда да су Четници и Дража Михајловић били """домаћи издајници и злочинци"""....ако се узме у обзир да суседи имају симпатије благо речено према њиховим фајтерима из истог рата естрадно упаковано у песме Томсона ... слично је у Босни....а зна се (они који то хоће а они који неће њихов проблем ) да су чинили злодела од којих су се згражавали и само нацисти ....колико је нама Србима титоизам и југословенизам испрао мозак и разорио националну свест?

Mogao si početi temu sa mediji u službi dnevne politike.......

Teza "svi smo mi na ovim prostorima više -manje Srbi" je bolesna u današnje doba.

Srbiji definitivno treba katarza!!! Ovakav način razmišljanja to potvrđuje.Milošević, akademici, pjesnici, generali i kriminalci su budućnost Srbije vidjeli s one strane nekog novog, zamišljenog Berlinskog zida. Srbija nije bila u stanju krajem osamdesetih razumjeti pokrete svoga vremena.Ne važi više slogan "Ne umemo
da radimo, ali umemo da se bijemo". Izgubila je sve ratove koje je vodila,izgubila je i Kosovo. Zašto?? Krivi su 100% drugi!!!


Srpski građani uglavnom ne putuju nigdje izvan granica svoje države. Srbija je i nakon niza godina zarobljena unutar vlastitih granica, putovnicu ima tek svaki osmi građanin, a oni i koji ju imaju zapravo i nemaju mnogo mogućnosti za putovanje.



Neki maloljetni narodi su članovi euroatlanskih integracija.Tamo je i vaše mjesto ako se na vrijeme promjenite.

I
 
Престаће онда када Срби буду попизд*ли... и рекли ДОСТА!

Али добро је познато нашим непријатаељима да смо ми НАРОД КРАЈНОСТИ и да смо веома СТРПЉИВ НАРОД - један од најстрпљивијих на свету... тако да стварно не знам када ће нашем народу дефинитивно "пући филм".......... и када ће сопствену судбину узети у своје руке а све "странце" и полутане СКИНУТИ СА ВЛАСТИ.

колико сам могао да сазнам само Србија и Каролинска острва имају председника државе који није рођен у тој земљи.:neutral:
 
Пошто овде на овом пдф-у а и свуда у животу сусрећемо се са глупостима новокомпонованих народа који живе у државама чије време постојања се мери од распада СФРЈ 1991(у преводу још су малолетнице) а имају и те како велику и маштовиту историју од учешћа на Косовском Боју 1389 ,рату против Бугара,па до Немањића -Хрвата и остало ...занима ме ко ово смишља(пожељно приложити лекарски налаз,тест IQ..) и чему служи то својатање Српске историје у свакодневне сврхе а притом мрзети исте те Србе ....ако је неко срушио Теслину кућу за време домовинског рата а сада је подигао и назвао га Хрватом...или као што је неко палио Српске средњовековне манастире 99 и "мартовско дивљање" а сада их својата као неко своје културно "византијско" наслеђе...да ли овде постоји нека институција за заштиту тих српских историјских добара? као на пример што Грци не дају једној земљи као што је FYMRO да се зове како је то жеља народа који тамо живи а још мање да присвоји једног Александра Македонског..а Грчка историја ако се узму у обзир и силни митови (Тројански Рат....) је богатија од Српске али они не попуштају ни милимиметар....и када ће да престане ова брозовско-бољшевичко-усташка пропаганда да су Четници и Дража Михајловић били """домаћи издајници и злочинци"""....ако се узме у обзир да суседи имају симпатије благо речено према њиховим фајтерима из истог рата естрадно упаковано у песме Томсона ... слично је у Босни....а зна се (они који то хоће а они који неће њихов проблем ) да су чинили злодела од којих су се згражавали и само нацисти ....колико је нама Србима титоизам и југословенизам испрао мозак и разорио националну свест?
СВЕ СИ У ПРАВУ
Mogao si početi temu sa mediji u službi dnevne politike.......

Teza "svi smo mi na ovim prostorima više -manje Srbi" je bolesna u današnje doba.

Srbiji definitivno treba katarza!!! Ovakav način razmišljanja to potvrđuje.Milošević, akademici, pjesnici, generali i kriminalci su budućnost Srbije vidjeli s one strane nekog novog, zamišljenog Berlinskog zida. Srbija nije bila u stanju krajem osamdesetih razumjeti pokrete svoga vremena.Ne važi više slogan "Ne umemo
da radimo, ali umemo da se bijemo". Izgubila je sve ratove koje je vodila,izgubila je i Kosovo. Zašto?? Krivi su 100% drugi!!!


Srpski građani uglavnom ne putuju nigdje izvan granica svoje države. Srbija je i nakon niza godina zarobljena unutar vlastitih granica, putovnicu ima tek svaki osmi građanin, a oni i koji ju imaju zapravo i nemaju mnogo mogućnosti za putovanje.



Neki maloljetni narodi su članovi euroatlanskih integracija.Tamo je i vaše mjesto ako se na vrijeme promjenite.

I

"тамо је и наше мјесто"...., јесте, али само са Косовом у саставу Србије!!!
зар након што су нам отели РСК, помогли "надри Црногорцима" да одцијепе Црну Гору од матице, отимају Косово(под изговором да је то јединствен случај)......а не дају Републици Српској да се одцијепи од наметнуте БиХ.....(иако су Срби у БиХ државотворни, конститутивни народ, а Шиптари на Косову само нац. мањина)..итд...
........стварно нема расправе о томе да ЕУ и Америка, раде само против Срба...
........наведите ми примјер ако се не слажете:?::arrow:
 
Mogao si početi temu sa mediji u službi dnevne politike.......
не знам ко сматра да су медији "независни","објективни" и "не страначки"...
Teza "svi smo mi na ovim prostorima više -manje Srbi" je bolesna u današnje doba.
болестан је онај који присваја српску историју "Немањићи-Хрвати" или " Пећка патријаршија-Византијски манастир" ...ја нигде никада нисам написао да су сви овде Срби....а и не тврдим да су Црногорци Срби или да имамо са њима нешто слично
Srbiji definitivno treba katarza!!!
слажем се
Ovakav način razmišljanja to potvrđuje.Milošević, akademici, pjesnici, generali i kriminalci su budućnost Srbije vidjeli s one strane nekog novog, zamišljenog Berlinskog zida. Srbija nije bila u stanju krajem osamdesetih razumjeti pokrete svoga vremena.Ne važi više slogan "Ne umemo
da radimo, ali umemo da se bijemo". Izgubila je sve ratove koje je vodila,izgubila je i Kosovo. Zašto?? Krivi su 100% drugi!!!
још када би ти схватио да те што си набројао немају везе са Србијом и да тај режим није правио Велику Србију него хтео да сачува СФРЈ било би нешто од тебе
Srpski građani uglavnom ne putuju nigdje izvan granica svoje države. Srbija je i nakon niza godina zarobljena unutar vlastitih granica, putovnicu ima tek svaki osmi građanin, a oni i koji ju imaju zapravo i nemaju mnogo mogućnosti za putovanje.
понекад ме ви Хрвати стварно добро насмејете....без обзира на сву љубав који гајим према вама а она је већа од љубави према Муслиманима и Шиптарима заједно...сматрам вас за интелигентније и способније од набројаних.....међутим ово ти је прави бисер...нико не путује нигде сваки осми има пасош:roll::roll:... а оволико тема о туризму у ЦрнојГори,Хрватској ...хоћеш да кажеш да када неко из Београда дође у Задар на летовање дошао је у Србију а не у иностранство:shock:...већ полако схваташ неке ствари ..свиђаш ми се кеве ми ....иначе овај народ највише путује од свих вас заједно ....на жалост јер нас има у дијаспори приближно исто или чак мало више него у матици....што је последица комунистичког режима прогонства и слично..као и ситуација 90их
Neki maloljetni narodi su članovi euroatlanskih integracija.Tamo je i vaše mjesto ako se na vrijeme promjenite.
и Бугарска и Румунија је тамо па нису добили Норвешки стандард...а и Македонија је у НАТО а Шиптара више у Скопљу него у Тирани ....која корист......
Да не схватиш погрешно ја нисам против уласка у ЕУ али јесам против НАТО без обзира што сматрам да је то (САД) јако добро организована и моћна држава...од које може много да се научи.
 
Престаће онда када Срби буду попизд*ли... и рекли ДОСТА!

Али добро је познато нашим непријатаељима да смо ми НАРОД КРАЈНОСТИ и да смо веома СТРПЉИВ НАРОД - један од најстрпљивијих на свету... тако да стварно не знам када ће нашем народу дефинитивно "пући филм".......... и када ће сопствену судбину узети у своје руке а све "странце" и полутане СКИНУТИ СА ВЛАСТИ.

Da ne komentarišem ostale tvoje navode... zadržaću se samo na zadnjoj rečenici...

Ko ti je draži i bolji političar Čeda Jovanović - Srbin ili Rasim Ljajić - Muslman?
 
Само мала опаска; Срби (поготово са ставовима као што су твоји) не кажу "Косово" него Космет или Косово и Метохија!!!

Tako je drago70. Metohija(grcka rec metohs sto znaci manastirsko imanje) se ne sme izbaciti, al' Tito je tu odradio svoj deo posla da se sada juzna srpska pokrajna svuda u Evropi vodi kao Kosovo, nazalost...
 
Tako je drago70. Metohija(grcka rec metohs sto znaci manastirsko imanje) se ne sme izbaciti, al' Tito je tu odradio svoj deo posla da se sada juzna srpska pokrajna svuda u Evropi vodi kao Kosovo, nazalost...

Тито је одрадио и Јужну Србију као Македонију...измислио историју непостојећег народа и језика...
 
а ко каже да је те "методе" подржавао цео свет ....свет је био више заинтересован за неке друге проблеме као на пример -хладан рат-

mislis da su nekome ruke bile i suvise zauzete da bi resavao nasa pitanja?

ja mislim da smo bili vazna tacka, bas tada
jer je raspad (naravno) iznudjen,
pre bih to nazvao skretanjem paznje nego hladni rat, u njemu su bili angazovani spijuni uglavnom, a ne vojska
 

Back
Top