Odlazak u Australiju-opšta diskusija

Moja zena i Ja , imamo zelju da odemo za Austaliju posto ovde nevidimo neki napredak . Sledece nedelje planiram da odem u ambasadu da se raspitam ali me interesuje kolike su sanse kad ides sa bracnim parom i malim detetom.
Jako bi bio zahvalan ako bi neko podelio svoje iskustvo s nama

HVALA UNAPRED

Pozdrav,
ja sam dosao u AU sa mladom porodicom. Sanse su velike, ali i trud i cekanje je veliko takodje.
Takodje treba sve poplacati...
Kao sto vidite iz prethodnog posta sve ima na www.immi.gov.au
Pocetak:
1. Engleski IELTS u British Council
2. Nostrifikacija diplome i radnog staza,
3. Podneses za vizu
4. Cekas (ceo proces moze trajati viza -do 1 godine) engleski polaganje -spremanje 6 meseci...
 
Geo divan ti je ovaj tutorijal, za nekoga ko tek krece, sve je jasno! :super:

Nego, imam ja za tebe jedno pitanjce. Moje zanimanje Accountant jeste na CSL listi, ali pise sledece:
Accountant -- where the applicant has achieved a score of at least IELTS 7 in each of the four competencies, and/or has completed The Professional Year – Skilled Migration Internship Program Accounting (SMIPA).

Da li ovo AND/OR znaci da ne moram da imam zavresen ovaj SMIPA, kao sto ja to tumacim, ili.... Da ne bude - Sto je babi milo....:)

Inace sam u procesu cekanja diplome a i spremanja IELTS-a ujedno da ne dangubim :aha:

BTW, pre slanja moram da imam polozen IELTS, jel tako?
 
Tut2:

Australia is a vast
ancient weathered land
one of the most
challenging places on earth
isolated from all others for
40 million years
lt is a place of extremes
more like another planet
than another continent
Travelling over Australia's
3 million square miles
is like crossing an ocean of dry land
Primeval landscapes belie its rich
resourceful life
lt is the driest
vegetated continent on Earth
Surrounded by three oceans
it is the world's largest island
lt shares no border with any other country
ln its heartland are mountain ranges
that once rivalled Everest
built up and worn down over time
and remnants of a once vast inland sea...
 
Uf, nisam bas u toku sa promenama... Tacnije znam da su svasta smuckali, ali mi nije jasno:

a) sta su time postigli/ hteli da postignu;
b) da li se trenutno ista i desava, ili se samo ceka nova SOL lista..

Da, kanda sam malo ispala iz forme.. U principu dobar deo ovog, postojeceg tutorijala bi se mogao prekopirati, ali bi promene neko drugi morao da obradi, sistematizuje i napise, posto ja trenutno nemam vremena da sve ucim iz pocetka.

Ali da, definitivno nam je potreban novi tutorijal!!

Nego, da li ste znali da se ovde prodavnice, butici i kafici zatvaraju u 5:30 :sad2:
Posle tog vremena rade samo trafike, barovi i benzinske pumpe! :eek:
... Prosto covek da se rasplace sto nema Miska i Tempa mu u AU
 
Poslednja izmena:
Uf, nisam bas u toku sa promenama... Tacnije znam da su svasta smuckali, ali mi nije jasno:

a) sta su time postigli/ hteli da postignu;
b) da li se trenutno ista i desava, ili se samo ceka nova SOL lista..

Da, kanda sam malo ispala iz forme.. U principu dobar deo ovog, postojeceg tutorijala bi se mogao prekopirati, ali bi promene neko drugi morao da obradi, sistematizuje i napise, posto ja trenutno nemam vremena da sve ucim iz pocetka.

Ali da, definitivno nam je potreban novi tutorijal!!

Nego, da li ste znali da se ovde prodavnice, butici i kafici zatvaraju u 5:30 :sad2:
Posle tog vremena rade samo trafike, barovi i benzinske pumpe! :eek:
... Prosto covek da se rasplace sto nema Miska i Tempa mu u AU

Iza ovoga sto se krije jeste da ovom stopom rasta Au ce ostati bez vode i ostalih sredstava za zivot -tipa prostora za puteve, penzioni fondovi... zaposljavanje....
Perth raste 80- 100k ljudi svake godine..........
oraju da malo zauzdaju da bi se stvorila puna zaposlenost Australijanaca prvo, a posle ostalih.
 
Jelii Topaz da te pitam. Koliko je uopste realno da neki poslodavac uopste pristane da te sponzorise?

Treba da imas srece, da poslodavac ima te u saci- zna da neces otici jer nemas PR- platice te min.
Bilo je pre lako, ako imas rodjake lako se nalazio sponzor. Sad su sve promenili pun im je nos Indijaca i ostalih koji bi za dolar/ dnevno radili. Vrlo tesko.
Napravi cv i konkurisi, ko zna.
 

Back
Top