Kako je moguce?

e sad

Zainteresovan član
Poruka
319
Znam da sam sebi potpisala smrtnu presudu na ovom forumu otvarajuci ovu temu ali ne mogu da izdrzim a da vas ne pitam – kako je moguce da vi ama bas sve znate?
Kako je moguce da kada vam se neko obrati sa ozbiljnom dilemom pojedinci odmah to shvate kao povod za dobro zezanje?
Svaki dan citam teme i odgovore na LJ&S i ne kapiram zasto tako?
Evo ja npr. imam 23 godine, logicno je da nemam iskustva kao neko ko je stariji 10 pa i vise godina od mene, mislim na iskustvo u svim sferama zivota i zbog toga se npr. obartim ovde za pomoc.
Takvih ovde ima mnogo – nemamo svi zivotno iskustvo na kome bi nam pozavideo svako (valjda cemo ga tek steci), gomile zena/muskaraca iza nas, upoznati smo sa svim mogucim pozama u sexu i savrseni smo u istom tako da ukoliko se eventualno javi neko ko je nesto manje savrsen u tome odmah ga lincujmo, raspalo nam se nekoliko desetina veza i prijateljstava po mogucstvu od po nekoliko godina pa tacno znamo kako se treba ponasati u takvim situacijama, prevare i lazi ne prastamo ma koliko nam znacila osoba koja nas je prevarila/lagala…

Mnogo je takvih sitiuacija – Decko koji se obratio jer ima dilemu da li da ostane sa svojom devojkom koju voli a smatra da nije dovoljno prosao u zivotu pre nje – Ne podrzavam ovu dilemu ali je kapiram, svi smo od krvi i mesa! Covek jednostavno razmislja da li ce ga to ikada stici u zivotu pa ce napraviti sebi mnogo vece probleme!

Tema o tome da li je dovoljno 2 godine cekati da vam neko oprosti prevaru u braku i odmah odgovori da zena nije normalna zasto je cekala toliko, razilazite se, niste vi jedno za drugo isl. Brak je bar po mom misljenju nesto za ceo zivot i to su verovatno i njih dvoje planirali, OGROMNA je greska njena prevara tu nema dileme ali cim on odmah nije otisao od nje znaci da nije mogao lako da se odluci da prekine sve iako je vrlo verovatno to zeleo! Niko u toj situaciji nije glup sto ostaje jednostavno se oboje nadaju da ce biti bolje – ona da ce joj on oprostiti, a on da ce konacno skupiti hrabrosti da predje i definitivno preko toga?

Tema kako raskiniti vezu? – Mozda je svima vama to jednostavno, vezu od nekoliko godina jednostavno zavrsiti recima – E izvini ali nismo mi jedno za drugo?
Kad bi to tako bilo! Odmah ste napali lika a to je nesto sa cim se mnogo ljudi srelo u zivotu i nije nimalo jednostavno.
Cak i kada shvate da nisu stvarno vise jedno za drugo ljudi se plase da ce patiti, pa u tim trenucima pokleknu i zbog toga se nekada i mire sa tom osobom!
Lako je reci – Kada je kraj to je onda definitivno – a ako ste iskreni priznacete da nije sve u praksi bas tako!

Nije sve crno ili belo. Svi ce u glas reci da prevaru, laz ili ne daj Boze udarac nikako ne treba prastati ali da li ste sigurni da nikada necete doci u situaciju da upravo takve greske nekom morate da oprostite?
Zivot je cudan i nikada ne treba biti iskljuciv i osuditi nekog ko ipak predje preko takvih stvari!
To je ono sto sam ja skontala u svom neiskusnom zivotu! :roll:

Sada slobodno pocnite sa napadima, ocekujem ih!

P.S.
Svaka cast izuzecima, I hvala Bogu da ih ima!
 
ovaj...
lepo od tebe shto si udarila po koji enter. :D

@tema
bash zato shto ima toliko ljudi na ovom forumu, morash shvatiti da ima podjednako misljenja, a o nagomilanom iskustvu i da ne pricham...
osim toga, svako ima svoj sistem vrednosti i prioriteta, shto znachi, da ono shto tebi deluje ozbiljan sluchaj/topik za podrshku i tako to, meni deluje kao neodoljiv poziv za zayebanciju...

i trece i poslednje... a kao i uvek, najbitnije:

na forumu ne postoji demokratija.
te je i ne ochekuj. :D
 
Znam da sam sebi potpisala smrtnu presudu na ovom forumu otvarajuci ovu temu ali ne mogu da izdrzim a da vas ne pitam – kako je moguce da vi ama bas sve znate?
Kako je moguce da kada vam se neko obrati sa ozbiljnom dilemom pojedinci odmah to shvate kao povod za dobro zezanje?
Svaki dan citam teme i odgovore na LJ&S i ne kapiram zasto tako?
Evo ja npr. imam 23 godine, logicno je da nemam iskustva kao neko ko je stariji 10 pa i vise godina od mene, mislim na iskustvo u svim sferama zivota i zbog toga se npr. obartim ovde za pomoc.
Takvih ovde ima mnogo – nemamo svi zivotno iskustvo na kome bi nam pozavideo svako (valjda cemo ga tek steci), gomile zena/muskaraca iza nas, upoznati smo sa svim mogucim pozama u sexu i savrseni smo u istom tako da ukoliko se eventualno javi neko ko je nesto manje savrsen u tome odmah ga lincujmo, raspalo nam se nekoliko desetina veza i prijateljstava po mogucstvu od po nekoliko godina pa tacno znamo kako se treba ponasati u takvim situacijama, prevare i lazi ne prastamo ma koliko nam znacila osoba koja nas je prevarila/lagala…

Mnogo je takvih sitiuacija – Decko koji se obratio jer ima dilemu da li da ostane sa svojom devojkom koju voli a smatra da nije dovoljno prosao u zivotu pre nje – Ne podrzavam ovu dilemu ali je kapiram, svi smo od krvi i mesa! Covek jednostavno razmislja da li ce ga to ikada stici u zivotu pa ce napraviti sebi mnogo vece probleme!

Tema o tome da li je dovoljno 2 godine cekati da vam neko oprosti prevaru u braku i odmah odgovori da zena nije normalna zasto je cekala toliko, razilazite se, niste vi jedno za drugo isl. Brak je bar po mom misljenju nesto za ceo zivot i to su verovatno i njih dvoje planirali, OGROMNA je greska njena prevara tu nema dileme ali cim on odmah nije otisao od nje znaci da nije mogao lako da se odluci da prekine sve iako je vrlo verovatno to zeleo! Niko u toj situaciji nije glup sto ostaje jednostavno se oboje nadaju da ce biti bolje – ona da ce joj on oprostiti, a on da ce konacno skupiti hrabrosti da predje i definitivno preko toga?

Tema kako raskiniti vezu? – Mozda je svima vama to jednostavno, vezu od nekoliko godina jednostavno zavrsiti recima – E izvini ali nismo mi jedno za drugo?
Kad bi to tako bilo! Odmah ste napali lika a to je nesto sa cim se mnogo ljudi srelo u zivotu i nije nimalo jednostavno.
Cak i kada shvate da nisu stvarno vise jedno za drugo ljudi se plase da ce patiti, pa u tim trenucima pokleknu i zbog toga se nekada i mire sa tom osobom!
Lako je reci – Kada je kraj to je onda definitivno – a ako ste iskreni priznacete da nije sve u praksi bas tako!

Nije sve crno ili belo. Svi ce u glas reci da prevaru, laz ili ne daj Boze udarac nikako ne treba prastati ali da li ste sigurni da nikada necete doci u situaciju da upravo takve greske nekom morate da oprostite?
Zivot je cudan i nikada ne treba biti iskljuciv i osuditi nekog ko ipak predje preko takvih stvari!
To je ono sto sam ja skontala u svom neiskusnom zivotu! :roll:

Sada slobodno pocnite sa napadima, ocekujem ih!

P.S.
Svaka cast izuzecima, I hvala Bogu da ih ima!


samo da dodam da su napali devojku koja je raskinula sa deckom pa posle nekog vremena imala neku kres varijantu, eeeej, ma ona je djubre, kurrva, uzas!!!

samo toliko.
e sad ovako.
post ti je odlican, lepo srocen, lepo baratas recima i lepo razmisljas. sve razumem, u pravu si u svemu sem u jednoj bitnoj stvari koju bih ja dodala na sve, pa posle toga sve sto si rekla ne mora da ima takvu tezinu. dakle, ovo je ipak samo forum. ni psiholoska ordinacija ( sa licencom), ni obrazovna ustanova niti pedagosko savetovaliste. samim tim, sve ovo ima mnogo lezernije dimenzije i prilicno neozbiljnu konotaciju. tako treba shvatiti ovaj forum.
 
e sad, čim se neko obrati forumskoj masi sa problemom, treba da očekuje svakakve, znači SVAKAKVE odgovore i savjete, od onih najozbiljnijih pa do totalne sprdnje...iz krajnosti u krajnost...i tako sve dok se moderator ne smiluje da zaključa temu....:)
 
ovaj...
lepo od tebe shto si udarila po koji enter. :D

@tema
bash zato shto ima toliko ljudi na ovom forumu, morash shvatiti da ima podjednako misljenja, a o nagomilanom iskustvu i da ne pricham...
osim toga, svako ima svoj sistem vrednosti i prioriteta, shto znachi, da ono shto tebi deluje ozbiljan sluchaj/topik za podrshku i tako to, meni deluje kao neodoljiv poziv za zayebanciju...

i trece i poslednje... a kao i uvek, najbitnije:

na forumu ne postoji demokratija.
te je i ne ochekuj. :D

Sve ja to kapiram, i sama sam mozda imala neke stavove da postoje stvari preko kojih se ne prelazi ali sam imala slucaj gde je moja najbolja drugarica presla preko toga da je decko udari (pisala sam o tome). Meni je to bilo neshvatljivo ali kad sam malo dublje usla u tu pricu shvatila sam zasto je to uradila. Ne podrzavam ali prihvatam!
Takodje sam posle 10 godina ogromnog prijateljstva sa nekim dozivela da me izda na najgori moguci nacin. To nije nesto preko cega se prelazi tek tako. Dugo sam se lomila da li da joj oprostim i na kraju jesam - ako sam zbog toga glupa, onda jesam!

Shvatam ja da ovde ima mnogo iskustva i upravo zbog toga ne kapiram pojedince, valjda to iskustvo uci da ni za sta u zivotu ne treba biti iskljuciv.
 
samo da dodam da su napali devojku koja je raskinula sa deckom pa posle nekog vremena imala neku kres varijantu, eeeej, ma ona je djubre, kurrva, uzas!!!

samo toliko.
e sad ovako.
post ti je odlican, lepo srocen, lepo baratas recima i lepo razmisljas. sve razumem, u pravu si u svemu sem u jednoj bitnoj stvari koju bih ja dodala na sve, pa posle toga sve sto si rekla ne mora da ima takvu tezinu. dakle, ovo je ipak samo forum. ni psiholoska ordinacija ( sa licencom), ni obrazovna ustanova niti pedagosko savetovaliste. samim tim, sve ovo ima mnogo lezernije dimenzije i prilicno neozbiljnu konotaciju. tako treba shvatiti ovaj forum.


Ako se vec neko obrati sa ozbiljnom dilemom a sa druge strane toliko iskusnih ovde koji su prosli mnogo toga zasto mu ne bi pomogli na najbolji moguci nacin.
Koliko sam ja skontala ovde ima dosta onih koji postavljaju ozbiljne probleme.
Kada nije takav slucaj sve je otvoreno za zezanje ali kada vec neko dodje sa pricom da li da okonca svoj brak ili ne - valjda treba biti malo suptilniji!
 
[/B]

Ako se vec neko obrati sa ozbiljnom dilemom a sa druge strane toliko iskusnih ovde koji su prosli mnogo toga zasto mu ne bi pomogli na najbolji moguci nacin.
Koliko sam ja skontala ovde ima dosta onih koji postavljaju ozbiljne probleme.
Kada nije takav slucaj sve je otvoreno za zezanje ali kada vec neko dodje sa pricom da li da okonca svoj brak ili ne - valjda treba biti malo suptilniji!

slazem se. trudim se, koliko umem i mogu, da na ozbiljno pitanje odgovorim ozbiljno i iskreno, i da nekome, eventualno pomognem. pre svega da razumem.
 
slazem se. trudim se, koliko umem i mogu, da na ozbiljno pitanje odgovorim ozbiljno i iskreno, i da nekome, eventualno pomognem. pre svega da razumem.

Moja poenta je da kada neko iznese ozbiljan problem ali bas OZBILJAN ili bi trebalo pomoci koliko je moguce ili jednostavno ne odgovarati na temu?
Ljudi ocekuju odgovor i savete a dobiju kilometarsko prepucavanje koje ode na potpuno drugu stranu i na kraju nema veze sa temom!
 
svi smo razliciti i sve je moguce...zato imas kriterijume i neki ti se likovi ovde dopadaju a neki ne...kao i u zivotu....preskocis one ciji ti se odgovori ne dopadaju...mene licno nerviraju napadi i namerna zlobna provociranja kao i ljudi koji ovo dozivljavaju kao poligon za pokazivanje svoje vlasti....mada, ako se drzis po strani niko i nista ne moze tu da te dotakne...a i meni je ovde prvenstveni cilj ubijanje vremena a to znaci da mi se nekad i zeza na ozbiljnu temu :).....
 
Glupost... ako nekom treba ozbiljan savet, nek ide kod psihologa, u bracno savetovaliste, kod komsinice na kafu... sta znam gde se sve ide u tim slucajevima. Ovo je forum, ima raznih psiholoskih profila ovde, i ne mozes da ocekujes da svi odgovaraju ozbiljno na sve. Nekoga je danas sef zvekecio na poslu, i on je dosao na forum da sad malo on zvekeci nekog. I zasto bi se oko tog vodila polemika.

Ovo je pismeno odobrenje da na moje ozbiljne teme niko ne mora da odgovori ozbiljno, ukoliko to ne zeli.
 
E sad..ako nekom treba ozbiljan savet nece ga postaviti na ovom pdf-u..to je i vrapcima jasno..takodje se treba malo citati izmedju redova..jednostavno se vidi ko je prost..sa druge strane opet se javljaju u vecini sa teorijama bez prakse..tako da je izbor na postavljacu koga ce shvatiti ozbiljno i citirati.
 
Da razvodim nekoga i da mirim na forumu, necu.


Da bas se retko vide poruke tipa - ne znam zasto ste jos uvek zajedno, napusti ga, bezi iz te veze/braka, ja bih ga/je odmah napustio/la isl.
Ne kapiram zasto davati savete nekom ako cete posle nekog vremena reci - Ja nista od toga nisam mislila ozbiljno, to mi je bio odlican povod za zezanje!
 
Da bas se retko vide poruke tipa - ne znam zasto ste jos uvek zajedno, napusti ga, bezi iz te veze/braka, ja bih ga/je odmah napustio/la isl.
Ne kapiram zasto davati savete nekom ako cete posle nekog vremena reci - Ja nista od toga nisam mislila ozbiljno, to mi je bio odlican povod za zezanje!

svako ko iznese javno neki problem, ma koliko taj problem bio ozbiljan, treba da bude spreman na sve i svasta. linc, kamenovanje, lomaca, giljotina, bicevanje do smrti, stub srama i sl. samo su deo nasih terapija. i ja odgovorno tvrdim da su metode izuzetno uspesne! retko ko se od istih pacijenata vratio na forum, sto ce reci da smo ih trajno izlecili :mrgreen:. i ponosim se time :mrgreen:

ps. zaboravila sam cupanje noktiju i nabijanje na kolac :rolleyes:
 
[/b]

Ako se vec neko obrati sa ozbiljnom dilemom a sa druge strane toliko iskusnih ovde koji su prosli mnogo toga zasto mu ne bi pomogli na najbolji moguci nacin.
Koliko sam ja skontala ovde ima dosta onih koji postavljaju ozbiljne probleme.
Kada nije takav slucaj sve je otvoreno za zezanje ali kada vec neko dodje sa pricom da li da okonca svoj brak ili ne - valjda treba biti malo suptilniji!
Kada neko postavi temu na Ljubav i Seks, a u vezi toga da li da okonča svoj brak (umesto na Dom i Porodica, koji je mnogo ozbiljniji podforum), kada postavi po hiljaditi put istu temu, čak i ako nije debilna (a po pravilu će najverovatnije biti), stvarno nemam želju da ozbiljno odgovaram ili da se uopšte pravim pametna pa da delim savete.

Druga stvar, ono boldovano. Ne, mislim da ovde nema dosta ljudi koji postavljaju ozbiljne probleme. Mnogo, ali mnogo je više onih koji se predstave ozbiljnim, a nečiji su klon.
 
sad tebi tvoj rikan da kaze nesto... u zivotu nekome jeste sve crno i belo... al', sad... svako tera na svoj nacin... imas jedan zivot koji samo ti zivis i ne razumem sto bi se ti bilo ko nervirao zbog tamo nekih likova na forumu... ovde su svi mnogo jaki... svi sve znaju... imaju uspeha kod osoba suprotnog pola... kod osoba istog pola... svi su tako liberalni... svi su visoki 4 metra... ma... treba samo malo citati i sve ce biti jasno... i svi vrte jedno te isto... na sto hiljada nacina... i iznova... iznova... a ono... sve se opet svede na kes, sponzoruse i brckanje po mobilnim telefonima... i eventualno neki 'slobodnije' napisan post neke forumasice koji ce prvi put izgledati provokativno, al' ce vrlo brzo izgubiti svoju prvobitnu 'draz' jer ce biti jos 150 puta ponovljen... samo zato sto je slucajno mog'o da bude interesantan... i tako...
 
E sad..ako nekom treba ozbiljan savet nece ga postaviti na ovom pdf-u..to je i vrapcima jasno..takodje se treba malo citati izmedju redova..jednostavno se vidi ko je prost..sa druge strane opet se javljaju u vecini sa teorijama bez prakse..tako da je izbor na postavljacu koga ce shvatiti ozbiljno i citirati.[/QUOTE

Onda ja propustam poentu.
Opet ponavljam ZNAM da se na drugom mestu traze ozbiljni saveti ali i dalje mislim da ima dosta onih koji ga traze bas OVDE.
Ako je to glupo s njihove strane onda da definisemo to.
Ako vec ustanovite da je neko zaista potrazio savet bas na forumu (bilo to glupo ili ne) cemu onda takav stav?
 
svako ko iznese javno neki problem, ma koliko taj problem bio ozbiljan, treba da bude spreman na sve i svasta. linc, kamenovanje, lomaca, giljotina, bicevanje do smrti, stub srama i sl. samo su deo nasih terapija. i ja odgovorno tvrdim da su metode izuzetno uspesne! retko ko se od istih pacijenata vratio na forum, sto ce reci da smo ih trajno izlecili :mrgreen:. i ponosim se time :mrgreen:

ps. zaboravila sam cupanje noktiju i nabijanje na kolac :rolleyes:

Ne bih rekla da je izlecenje razlog zbog koga se ne vracaju na forum vec sve prethodno navedeno!
 

Back
Top