migrena kod dece

kikaialex

Početnik
Poruka
5
Mladji sin ima nepunih 10 godina i napade migrene. Radio je EEG i REG. REG nalaz je uredan, a kod u EEG nalazu se spominju visevoltni ostri talasi. Doktor je prepisao Karbapin 2 puta po 1/2 ali se plasimo da mu dajemo te lekove zbog 25-30%pacijenata kod kojih se javljaju nezeljena dejstva, a i ta nezeljena dejstva su takva da bi se bilo kom roditelju digla kosa na glavi. Ima li neko neka iskustva sa decijim migrenama ili ovim lekom. Unapred zahvalni roditelji
 
Svako upustvo za lekove mora da navede sva nezeljena dejstva koja se javljaju, to ne znaci da treba da iz straha od nezeljenih dejstava uskratite terapiju svom detetu.
Isto ovo bi Vam napisala i da ste pitali za lekove za obaranje temperature, recimo ti lekovi imaju katastrofalan ucinak na zeludac ali na ta nezeljena dejstva se niko ne osvrce,zar ne?
 
Pretpostavljam 2x1/2 Karbapina od 400 mg? Slobodno detetu mozete dati Karbapin, to je inace lek koji se daje i deci sa epilepsijom (a i odraslima) a ima odlicne efekte na migrene (i kod dece i kod odraslih). naravno, pre toga kompletna krvan slika da s euradi, i da se prati krvna slika na 3. pa na 6. mesec i onda na svakih 6 meseci (bas zbog tih sporednh efekata koji mogu dati promene u krvnoj slici). Verujte, dugo radim sa ovim lekom i NIKAD za 10 godina kolko radim u psihijatriji nisam cula da je IKO imao sporedne efekte o kojima pricate (ili predpostavljam da o njima pricate kad kazete da VAm se dize kosa na glavi). Slazem se sa onim sto je koleginica gore rekla, pretpostavljam da zivite u manjem mestu (ak oima samo dva decija neurologa) pa svog mira radi mozete uvek doci u Beograd i uraditi konsultativn ipregled. Osim toga, siljci o kojima govorite na EEGu mogu takodje da indikuju neaktivno epileptogeno zariste koje se manifestuje migrenoznim napadima. U svakom slucaju moje je misljenje da dete treba da pije lekove ako ih je neurolog prepisao, naravno uz redovne kontrole neurologa i kontrole krvne slike, a po mogucnosti i sa jos i trecim neuroloskim misljenjem koje ce resiti Vase licne dileme. Pozdrav i srecno
 
Hvala Vam najlepse. Uzeli smo uput za Decju kliniku u Nisu, samo napomene radi niko nije ni spomenuo da trebamo da uradimo krvnu sliku. Samo bih Vas zamolila da mi pojasnite da li je tacno da deca koja imaju migrene pre puberteta imaju velike sanse da nemaju takve probleme posle? To je strucno misljenje jednog od lekara. Jos jednom hvala
 
U petak smo bili u Nisu na magnetnoj, i ustanovili su da dete ima migrene zbog upale zadnjih sinusa i da sa adekvatnom terapijom nekog dobrog otorinolaringologa mogu da se izlece sinusi,a samim tim i migrenozni napadi. Sad sam u jos vecim mukama. Ako doktori ovde nisu hteli ni da ustanove uzrok migrena i da nismo samoinicijativno otisli za Nis nase dete bi pilo lekove,a uzrok ne bi bio otklonjen. Sta bi trebalo da ocekujem za upalu zadnjih sinusa? Da li mozete da mi kazete koja je praksa u tim slucajevima?Unapred zahvalni roditelji
 

Back
Top