Realni takt AMD X2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel zna neko,sad npr amd x2 ima 4000+ nazivnu brzinu i cpuz mu daje 2.1 GHz,E sad jel to 2,1 po jezgru ili ono sto je napisano sinhrona brzina oba jezgra?

To je brzina po jezgru jer da nije tako kako bi procesor x2 koji radi na 2.1GHz mogao da pobedi neki jednojezgrani procesor AMD koji radi na 2.6 GHz a arhitektura procesora x2 se nije bitno promenila da bi ga ugrozila.Tu propagandu obično šire Intelaši jer na pr.AMD 5000+ black edition koji može ladno da radi na 3.1 GHz bez podizanja napona procesora,može da se kupi u Srbiji već za 65evra što INTEL nemože da priušti svojim ljubiteljima.INTELOV konkurent amd-u 5000+ je E4500 koji košta 99evra.A to je preskupo iako se bolje overklokuje od AMD.
 
Ljudi sto jest jest.
Ja sam AMD-ovac i imam AMD x2 4000+ 65.nm. koji se jako lepo klokuje sa GA MB.
Medjutim ne moze da se poredi sa Intelovim E 4500. i takodje GA MB. napominjem da sam imao prilike da koristim racunar sa gore navedenim intelovim procesorom.
Sto nas narod kaze koliko para toliko muzike.
 
Ljudi sto jest jest.
Ja sam AMD-ovac i imam AMD x2 4000+ 65.nm. koji se jako lepo klokuje sa GA MB.
Medjutim ne moze da se poredi sa Intelovim E 4500. i takodje GA MB. napominjem da sam imao prilike da koristim racunar sa gore navedenim intelovim procesorom.
Sto nas narod kaze koliko para toliko muzike.

AMD 4000+ i ne može da se uporedi sa E4500+ ALI AMD5000+ MOŽE I POBEĐUJE ga u 95% testova na difaultu samo ga Intel pobeđuje kada je maksimalni overklok u pitanju.Svi pričate napamet jer ja već mesec dana imam konfiguraciju sa GA-M57SLI-S4,procesor AMD5000+ black edition i grafiku Geforce 9600gt.Istu ovu graf,sam probao i na ASUS P35 čipset sa E4500 I IZGUBIO JE NA SVIM TESTOVIMA NA difault podešavanja od AMD.Moj primerak AMD 5000+ što se tiče overkloka radi stabilno na 3.3GHz i ravan je skoro u svim testovima sa AMD6400+kada je on na difault.Temperatura mu je max.49stepeni na 3.3GHz a INTELU 4500+ da bi ga pobedio u overkloku temperatura mu je išla čak 65stepeni.Na difault temperatura mog procesora je 33stepena.I nemojte da lupate da E2200 rastura AMD5000+black edition kad nemate to na stolu kao ja.Na AMD 5000+ je otključan množioc a na E4500 NIJE.Tako kad overklokujete INTELOVOG E4500 morate da overklokujete i matičnu i da imate memoriju skupu na 1066MHz a kada je sve overklokovano onda 50%vuče više struje i greje se više pa vam je potrebno ulaganje u dodatno hlađenje i jaču i skuplju mrežu,makar TERMALTAKE 500W,A SAMO ONA KOŠTA 60evra.A kod AMD 5000+ black edition možete samo da njega overklokujete a sve ostalo da ostane isto i to sve radi na TERMALTAKE 420W koji košta samo 43evra.Zato za mene za sada INTEL nema bolji procesor do 65evra iako ima bolju i noviju arhitekturu od AMD. INTELAŠI DOKAŽITE DA NISAM U PRAVU NEMOJTE DA LUPATE VIŠE I PRIČATE NAPAMET.
 
A vole ljudi tako :)

Oduvek se znalo,ako ces uzimati budget komp,uzeces AMD,a ako ces da se posteno iskesiras, uzeces Intela koji naravno opravdava tu svoju cenu.Uvek je tako bilo i ne verujem da ce se ista menjati po tom pitanju.To sto je trenutno Amd bolji za klok,ne mora da znaci da se to nece menjati.Sve se uzima prema svojim potrebama i mogucnostima ;)
 
na difault je smeshno porediti e4500 i 5000+ ...ako se klokuje e4500 opet je smeshno porediti ta dva jer ces za bolje oc performanse u e4500 uloziti jos 200e ... e sada e4500 (+200e) mozes porediti sa Phenom na difault u CENOVNOM RANGU !!!
 
100e plocha ,napajanje i cooler 100 ... a o dodatnim ventilatorima da ne govorim ako je kuciste model "Zh" ,a o memoriji ...

za taj novac kupices phenom sa b3 step na "Zh" ploci i takvoj memoriji koji ce raditi na difault brze od oc e4500 i jednako brzo kao i q6600 u igrama, snaga im je ista dok u profi programmima slabiji ali to je sve sfotverski problem na kome bi amd trebalo da poradi ... svi rendering programi su optimizovani za Intel
 
Ma jesi ti lood kako 100e cooler o.O a plochu morash imati i SVAKA bolja P35 (ma bre i 965p) plocha ce ti odraditi extra posao...
kad kazhem bolja mislim Biostar, Asus, Gygabite...
A imash ODLICHAN Cooler Master Hyper TX2 za 20e na kojem je bivshi chlan krstarice pablo ocovao svoj E4400 za DUPLO !!!
 
Evo vam jedan primer upoređivanja intela i AMD u niskobudžetnom sukobu=
Ja sam uzeo AMD5000+ 65evra,GA-M57sli-S4 65evra,2GB-800 Kingston 36evra,GeForce 9600GT 135 evra. TO je ukupno 301 evro.
Moj drug je uzeo E4500 95evra GA-P35 85evra,2GB-800 Kingston 36evra.GeForce 8600gts 114evra.TO je ukupno 330evra.
Ja igram Crysis,Frontlines - Fuel of War,ASSASSINS CREED najbolje i najzahtevnije igre današnjice na max.1280-1024 sa uključenim SVIM PODEŠAVANJIMA a on ne može sa istim parama tako da se posle pet dana pokajao a ja neću u naredne dve godine sigurno.
A da je on uzeo 9600GT morao bi da doda 21evro što je više od mene čitavih 50evra.Tako da bi ja za pride uz doplatu od 50evra uzeo ili četvorojezgrani AMD ili GeForce 9800GT i opet bi ga zaklao u performansama za iste pare.Šta vam je ljudi zar ste slepi pa INTEL nema šanse kada su u pitanju jeftini igrački sistemi sada i zanavek.:rotf::rotf::rotf:
 
Paz sada...:lol:

Kazes sledece,AMD bolji od Intela...:lol:

http://www.tomshardware.com/charts/processors/3d-studio-max-9,369.html

pogledaj ovo i to je samo deo...

e2160 je bolji BOLjI od 4400+ koji radi na 500mhz vise po jezgru....A 5000+ radi na 800 mhz vise po jezgru i nije bas za OC(a intel,heehe)....tako da ne lupajte ako se ne razumete...Pogotovu ako raspravljate sa mnogo VECIM hardverasima od vas samih! ;)

Šta hoćeš da kažeš da si otkrio toplu vodu.Mi kao nismo znali da INTEL ima savršeniju arhitekturu pa smo čekali tebe da nam kažeš.Ti izgleda nečitaš ceo moj primer jer da si čitao video bi da u ovom primeru ja mogu za manje pare i to skoro 30evra da igram sve IGRE na najvišem podešavanju a INTEL nemože.A kad si toliko pametan onda bi trebao da znaš da je AMD arhitektura procesora o kome pričaš iz daleke 2005god a INTEL arhitektura o kojoj pričaš je iz 2007godine.Gde si bio 2005god da o tome raspravljaš.Ja sam još 2003god imao AMD 3500+ i promenio sam toliko računara ako hoćeš iskreno više nego ti cipela.Trenutno imam tri računara od kojih je jedan E8400 INTEL koji radi na 3GHz 2gb-1066ddr2 i nisam zadovoljan jer mi treba preskupa 2gb-1333 da bi taj procesor dao sve od sebe molim te neću da te ponižavam ali mogu da ti držim predavanje u pola noći ako hoćeš.
 
Evo i ja da se ukljucim :mrgreen:. E ovako vecina korisnika NIKAD NECE NI probati da klokuje svoj komp. Sad tu pojedinci tvrde "kupi intela jako dobro se klokuje" (s tim se slazem) itd... al sad onda svako ko kupi novi komp vec tog dana treba da ga klokne na maximum sta njegov harver moze da podnese bez obzira na cega ce koristiti svoj komp, to se mora kloknuti jer je intel, i jako dobro se klokuje. A onda dolaze ponovo ne kupi Amd kupi Intel jako dobro se klokuje itd... mislim nema potrebe da tu pravimo neke banalne razlike. Prosecnom korisniku za igre, net, film a i ponekad koja video obrada a cak i za programiranje itd BILO KOJI dvojezgras (i Amd i Intel) ce odraditi savrsen posao. E sad ko se bavi profesionalno sa grafikom, video itd i zeli sve da iscrpi iz svog hardvera taj ce naravno kupiti onog koji ima najbolje performanse i dobro se klokuje jer ce time dobiti vece performase, al takvi se nece pojaviti na ovom forumu sta da kupe :mrgreen: jer oni to sigurno znaju. Prema tome ovaj AMD vs Intel nema potrebe. I uvek kad neko pita sta da kupi vi odma "kupi intel dobro se klokuje" a nikakav drugi razlog nemate da mu objasnite jos nekoliko razloga zbog cega da kupi Intela, samo da NE kupi Amd-a jer se slabo klokuje. Inace nisam ni Amd ni Intel fanatik. Jer sam prosecan korisnik i prema tome meni bi i Intel i Amd odradio posao i to SAVRSENO
 
Intel je tada imao P4 na 3.2 GHz,a kasnije i prvi dual core serija D...

i ova ARHITEKTURA je iz 2005 godine takodje...verovatno ti ne pratis IT.....

I drzaces predavanje coveku koji je 10-15 god u IT vodama...pa raspitaj se malo...

inace casove naplacujem 10 eura/cas...:lol:
 
arhitektura nema veze s tim ,kao kad poredish babe i zhabe ..Amd je sa jednojezgarnim procesorima shibao Intel jer ima brzi single pipe chanel protok (Amd x2 shiba C2D u testovima koji koriste jedno jezgro)
svi ti silni testovi na netu gde Intel upare sa dd3 ,Amd sa ddr2 padaju u vodu... najnoviji testovi Phenom-a serije 9xxx Agena revizija sa 2.66Ghz u verodostojnim programima za procesore izuzev onih optimizovanih samo za Intel je gotovo izjednachena sa novom serijom Intela q9xxx 3Ghz...
opet Intel nije ponudio nishta novo samo vishe kesha i Ghz ,kao i Amd koji je popravio komunikaciju izmedju jezgara L1 -L3
tako da su neki uslovljeni da kupe Intel kao i ja ,mada onaj ko se ne bavi nechim ozbiljnim na kompu baca pare ..pometnja ,a tek uslovljavanja nvidia ,ati
 
Sto se tice ARHITEKTURE,Intel je prvobitno koristio Staru Northwood arhitekturu jos na prvim P4 i to mu je priznajem bila greska (cini mi se radio je u 32 stepa pa je zaostajao za AMD-om i to je istina,AMD je bio bolji od P4 iliti Northwood Arhitekture...)

Ali sada se menja stanje i Intel ima novu Arhitekturu na C2D i C2Q procesorima kako 65 tako i 45nm generacije...Stoga tvoje price kako Intel ide sa DDRIII a AMD sa DDRII memorijom su glupost...

Ionako pazi ovo..

Memorija na 800MHz odgovara Procesoru na 1600MHz QPB-a...

Odnos Mem - 400 realnih mhz i 400 mhz FSB (odnosno 1/4 Quad-Pumped Bus-a)

Stoga ne lupetaj!!!

Te memorije bas nista ne znace!
 
A o cemu ti pishesh ... nisam ja napisao da Intel ide sa ddr3 ,Amd sa ddr2 vec nepojmljive razlike u ostatku komponenti prilikom testova ...nije verno,jel da? A 45nm i 65nm ne mozes uzeti za noviju arhitekturu ..c2d jeste ,c2q jeste ,sve ostalo je proces usavrsavanja postojece arhitekture shto je i bio slucaj od pamtiveka i nije nishta novo .... trenutna "novija" arhitektura od strane Amd-a je npr Phenom x3 ,na osnovu svojih predjasnjih greshaka sa x4 gde cetvrto jezgro nie ni "radilo" ...na greshakama se uchi i taj procesor ce za manji novac biti u rangu sa e6850
s pojavom fx790 chip seta Amd platforma ima punu snagu i bolju komunikaciju north bridge-a ,mem i cpu-a shto ima veze i sa memorijom ali pravo vreme za porediti Intel c2q i Amd je sredinom ove godine ... trenutno poredimo babe i zhabe
Intel je dosledan ,Amd kasni ...
 
mislim da ipak mozda govorim sa uglednim IT,kolegom,pa stavljam tacku na ovu rasparvu..
samo bih jos jedno reko : Pa ima Intel X48...;)

Moj zakljucak :

AMD za one koji se NE RAZUMEJU i NE ZELE da petljaju po svojim masinama,i AMD samo ako je za IGRE.....

Intel za OC-ere 3D modeling i rendering,kao i za igre nije los,ali ima puno veci potencijal od AMD-a za OC...

Rasprava po meni zavrsena...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top