iskrena pomotj???

Зоки

Legenda
Poruka
51.427
...evo posle dugo, dugo vremena skupijo sam hrabrosti da otvorim ponovo ( ako sam ikad ranije otvarao ozbiljne) jednu ozbiljnu temu...
...evo mene zzivo interesuje, poshto je bilo primera, a narochito u poslednje vreme, da li mislite da su vam ili da ste stvarno pomogli nekome ko nije sposoban da sam izgradi za sebe jednu vezu sa osobom suprotnog pola, time shto ste mu otkrili neke igre koje igra njegov suparnik???...
...pitanje se narochito odnosi na drugare/drugarice koji pomazzu suprotnom polu, pod devizom " ma slushaj mene ja znam kako oni/one razmishljaju" , zar se ne osetjate kao izdajica svoga pola, i zar ne mislite da, ako nekome sutra pukne veza samo zato shto nije mogao da se snadje, je to vasha krivica, trebalo bi da budete tu do kraja...
...manja je bol ako neko u startu ispushi zato shto nije sposoban da sebi obezbedi parche kolacha, nego kad vashom zaslugom dodje do cilja, zavoli je, a onda posle nekog vremena kada to postane ozbiljno ostane bez nje/njega, samo zato shto nema ko da mu kazze " ej uradi to i to"...
...eto toliko...i sad me blam...:oops:
 
...ne mogu da ochekuje neke bog-zna-kako iskrene odgovoro zbog samo mog odnosa prema nekim stvarima ovde, ali imao sam situacija u zzivotu u kojima je ljudi pokushavaju da sebi priushte neshto s' chim nisu sposobni da se izbore i uvek su na kraju zavrshavale tuzznim (shto bi rekla ceca) hepi endom...
...jednostavno odbijam da budem deo toga, dve su glave chesto pametnije od jedne, ali da bi' bijo iskren prema tebi moratju i dupe da ti dam da mogla da mu udovoljish kad te izda tvoje...:mrgreen:
 
pa voli čovek da ispadne pametan više no išta
nije sad to neka mudrost.

a nije ni fora.
tako ja u rl sve manje savetujem i kad imam šta da kažem
pa mi posle bude žao ako vidim da sam možda i mogla da pomognem..

zaključak:
pravite se pametni, ko zna, možda jedan od 1000 vaših besmislenmih saveta nekome i bude od koristi.
 
...evo posle dugo, dugo vremena skupijo sam hrabrosti da otvorim ponovo ( ako sam ikad ranije otvarao ozbiljne) jednu ozbiljnu temu...
...evo mene zzivo interesuje, poshto je bilo primera, a narochito u poslednje vreme, da li mislite da su vam ili da ste stvarno pomogli nekome ko nije sposoban da sam izgradi za sebe jednu vezu sa osobom suprotnog pola, time shto ste mu otkrili neke igre koje igra njegov suparnik???...
...pitanje se narochito odnosi na drugare/drugarice koji pomazzu suprotnom polu, pod devizom " ma slushaj mene ja znam kako oni/one razmishljaju" , zar se ne osetjate kao izdajica svoga pola, i zar ne mislite da, ako nekome sutra pukne veza samo zato shto nije mogao da se snadje, je to vasha krivica, trebalo bi da budete tu do kraja...
...manja je bol ako neko u startu ispushi zato shto nije sposoban da sebi obezbedi parche kolacha, nego kad vashom zaslugom dodje do cilja, zavoli je, a onda posle nekog vremena kada to postane ozbiljno ostane bez nje/njega, samo zato shto nema ko da mu kazze " ej uradi to i to"...
...eto toliko...i sad me blam...:oops:
O da, ja da sam zensko i neko mi pridje sa recenicom "ja sam ti drugarica ja cu ti pomoci" ja bih znao da ta samo hoce da mi ubode noz u ledja i nista drugo.

Vise puta sam vidjao ovakve slucajeve kod zena i u 100% slucajeva su im samo zahebale odnos. E kad ova kasnije shvati da ju je ova zahebala onda vec bude kasno.

Zato use i u svoje kljuse tj svoj mozak.

PS Jos uvek se secam slucaja kad je dosla jedna devojka sa nekih 5 ocigledno prethodno napamet naucenih recenica. :lol: I naravno svih 5 apsolutno pogresne.
 
pa ista je svar, samo bez monitora

niko te ne moze natjerati da poslusas neciji savjet :lol:
niti te iko tjera da ih slusas do kraja,
skretanje teme je vjestina koja se savlada u ranom uzrastu
...evo upravo si rekla pojentu mog izlaganja, ne tera te niko, tera te situacija koju hotjesh po svku cenu da reshish i ako joj nisi dorastao...a, slozzitjesh se da kad je chovek zaljubljen do ushiju ne mozze bash rezonski da razmishlj, chast izuzetcima, e tad ti treba prijatelj da ti , ma koliko bilo teshko, otvori ochi...:)
 
...skratjeno izdanje bi' glasilo " jedna veza u nastajanju, a zzelite da od nje ispadne nesho lepo, mozze biti iskrena samo ako ste oboje iskreni i svoji u njoj"...svaka je situacija pricha za sebe...
 
O da, ja da sam zensko i neko mi pridje sa recenicom "ja sam ti drugarica ja cu ti pomoci" ja bih znao da ta samo hoce da mi ubode noz u ledja i nista drugo.

Vise puta sam vidjao ovakve slucajeve kod zena i u 100% slucajeva su im samo zahebale odnos. E kad ova kasnije shvati da ju je ova zahebala onda vec bude kasno.

Zato use i u svoje kljuse tj svoj mozak.

PS Jos uvek se secam slucaja kad je dosla jedna devojka sa nekih 5 ocigledno prethodno napamet naucenih recenica. :lol: I naravno svih 5 apsolutno pogresne.
Хм...:cool:

Ја ћу својој пријатељици забости нож у леђа, а ти ћеш свом пријатељу искрено помоћи?

Појасни мало ово...:roll: може бити да те нисам добро разумела...:rolleyes:
 
pa voli čovek da ispadne pametan više no išta
nije sad to neka mudrost.

a nije ni fora.
tako ja u rl sve manje savetujem i kad imam šta da kažem
pa mi posle bude žao ako vidim da sam možda i mogla da pomognem..

zaključak:
pravite se pametni, ko zna, možda jedan od 1000 vaših besmislenmih saveta nekome i bude od koristi.
...pa mozzesh privremeno da pomognesh, ali ne mozzesh da vodish moj zzivot...kad-tad tje ti biti drago shto se nisi meshala...
 
...jeeeeeeeeeee:heart:...

eeeeeej,covece :heart:: )
nego da se vartimo na temu,sto rece parka vole ljudi da ispadnu pametni vise nego islere da jedu...elem,nedavno sam shvatila da se situacija izmedju dvoje ljudi ne moze opisati,prepricati,da ti kao teca osoba nikada ne mozes da vidis problem kakav jeste,vec imas prepricano sto apsolutno nije dovoljno...
 
Хм...:cool:

Ја ћу својој пријатељици забости нож у леђа, а ти ћеш свом пријатељу искрено помоћи?

Појасни мало ово...:roll: може бити да те нисам добро разумела...:rolleyes:

Sta cu ja mom prijatelju pomoci? Ja ih samo ponekad upoznam a dalje sami nek rade sta god hoce. Ja im se dalje ne mesam, niti hocu da ja posle imam neku moralnu odgovornost ako ne uspu. Upoznam ih i ja sam svoje odradio, nikakve savete ne delim. Eventualno mogu da dam neke konkretne podatke tipa: zivi tu i tu, to i to je godiste, bavi se time i time, ostalo nije moje da mudrujem.

A iskreno mislim da su devojke mnogo zavidnije i mnogo losiji ljudi u proseku gledano od muskih, globalno gledano. A ima i pojedinih koje samo i gledaju kako nekoj da uvale noz u ledja, jer sto bi njoj bilo bolje nego meni. A posle cu se smejati njenoj gluposti, cak cu je i zahebavati posle zbog toga. A takvih osoba imas i na ovom forumu, koje daju "dobronamerne" savete. Naravno da nisu sve takve, ima i onih koje hoce iskreno da pomognu ai opet to kroz treca usta i kroz trece oci nije to to. Nije isto kad ti nesto vidis svojim ocima i kad ti neko preprica sta je video njegovim.
 
...pa mozzesh privremeno da pomognesh, ali ne mozzesh da vodish moj zzivot...kad-tad tje ti biti drago shto se nisi meshala...

psss sad baš...
niko nije kreten da bi neko drugi vodio život umesto njega.
jedno je pokušavanje da kontrolišeš nečiji život
a drugo savet, npr sa strane
davno je još reko onaj "ko na brdu ak i malo stoji više vidi no onaj pod brdom"
a nedavno su neke forumašice rekle "pod brdom raste najbolji kukuruz", al to nije tema.
 
psss sad baš...
niko nije kreten da bi neko drugi vodio život umesto njega.
jedno je pokušavanje da kontrolišeš nečiji život
a drugo savet, npr sa strane
davno je još reko onaj "ko na brdu ak i malo stoji više vidi no onaj pod brdom"
a nedavno su neke forumašice rekle "pod brdom raste najbolji kukuruz", al to nije tema.
...to upravo i jeste pojenta, ponovo, " shta da radim , nije mi se javijo, ispalila me, video sam je sa drugim da li joj je drug ili brat...a ti kazzesh pa ispali i ti njega znam ja te mushke svinje itd...a, sutra u braku zbog ne umetja da se reshe takve proste situacije sa ljudima sa kojim nisi sposoban/na da igrash tu igru, stradaju mnogo vetje svetkovine"...a, savet je dobar ali samo u odredjenoj meri i samo ako je iskren...:mrgreen:
pod brdom ne raste najbolji kukuruz i ja sam zziv primer za to
 
...to upravo i jeste pojenta, ponovo, " shta da radim , nije mi se javijo, ispalila me, video sam je sa drugim da li joj je drug ili brat...a ti kazzesh pa ispali i ti njega znam ja te mushke svinje itd...a, sutra u braku zbog ne umetja da se reshe takve proste situacije sa ljudima sa kojim nisi sposoban/na da igrash tu igru, stradaju mnogo vetje svetkovine"...a, savet je dobar ali samo u odredjenoj meri i samo ako je iskren...:mrgreen:
pod brdom ne raste najbolji kukuruz i ja sam zziv primer za to
ok.. nisam ja mislila na tako konkretne savete..
eto, vidiš kako i forumske poslovice znaju da zakažu =/
 
...evo posle dugo, dugo vremena skupijo sam hrabrosti da otvorim ponovo ( ako sam ikad ranije otvarao ozbiljne) jednu ozbiljnu temu...
...evo mene zzivo interesuje, poshto je bilo primera, a narochito u poslednje vreme, da li mislite da su vam ili da ste stvarno pomogli nekome ko nije sposoban da sam izgradi za sebe jednu vezu sa osobom suprotnog pola, time shto ste mu otkrili neke igre koje igra njegov suparnik???...
...pitanje se narochito odnosi na drugare/drugarice koji pomazzu suprotnom polu, pod devizom " ma slushaj mene ja znam kako oni/one razmishljaju" , zar se ne osetjate kao izdajica svoga pola, i zar ne mislite da, ako nekome sutra pukne veza samo zato shto nije mogao da se snadje, je to vasha krivica, trebalo bi da budete tu do kraja...
...manja je bol ako neko u startu ispushi zato shto nije sposoban da sebi obezbedi parche kolacha, nego kad vashom zaslugom dodje do cilja, zavoli je, a onda posle nekog vremena kada to postane ozbiljno ostane bez nje/njega, samo zato shto nema ko da mu kazze " ej uradi to i to"...
...eto toliko...i sad me blam...:oops:

Alberte..moze ti pomoci ali ako je stvarno iskren prijatelj ili prijateljica...ali ako ih nemas,onda moras sam pogurati,pa ma sta bilo na kraju....Sve je ovo samo jedna igra u kojoj svi mi na kraju ipak gubimo...;)
 

Back
Top