Pacoli zatražio zabranu prodaje knjige del Ponteove

karpos

Elita
Banovan
Poruka
24.669
Pacoli zatražio zabranu prodaje knjige del Ponteove

Predsednik Alijanse "Novo Kosovo", biznismen Behdžet Pacoli zatražio je od nadležnih organa u Švajcarskoj da se zabrani prodaja knjige bivše glavne tužiteljke Haškog tribunala Karle Del Ponte "Lov, ja i ratni zločinci", javili su prištinski mediji na albanskom

Mediji su preneli izjavu Pacolija za švajcarske medije u kojoj je naveo da knjiga predstavlja "tešku uvredu za Albance" i dodao da "na taj način autor pokušava da omalovaži borbu bivše OVK".

U interviju za jednu švajcarsku televiziju Pacoli je rekao da "knjiga prenosi samo laži i klevete" i da će "iskoristiti sve zakonske mogućnosti da onemogući prodaju knjige Del Ponteove", kao i da je "ubeđen da će pravda triumfovati".

Del Ponteova je sredinom aprila objavila knjigu "Lov, ja i ratni zločinci", u kojoj tvrdi da su pripadnici OVK Kosova 1999. godine oteli više od 300 stanovnika srpskih enklava u pokrajini, kao i žena iz Albanije, Rusije i drugih zemalja.

Ti ljudi su, kako je navedeno u knjizi, prebačeni na sever Albanije, gde su im u ilegalnim laboratorijama odstranjeni životno važni organi radi prodaje na crnom tržištu.
 
Eto objasnjenja. Nisam ja ni mislio da necete nesto izmisliti kako ne bi morali da koristite i taj mozak malo. Jeli patriJote, da li verujete u ovo?

Ja sam se tri dana trudio da smislim to, a ti sve tako olako upropasti.

Uglavnom, ovaj svet je duboko ogrezao u nemoral kada neko ko je bio zaduzen za gonjenje zlocinaca, nije nasao za shodno da to uradi kada je mogao. I da, da ponovim onima koji su se mozda slucajno drznuli da zaborave: pravda mora biti zadovoljena, saradjujte sa Tribunalom, a vama ce biti ukazana velika cast sto ce te biti pomenuti u memoarima predstavnika ovovekovne "pravde", Karle del Ponte.
 

Back
Top