VALJAK.........PITANJE
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: VALJAK.........PITANJE

Zainteresovan član ZGODNI28 (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Podrazumevano VALJAK.........PITANJE

posto pecam na tamisu cesto na valjak koji se po meni pokazao kao ubedljivo najbolji mamac za babusku i sarana ali nemam previse vremena da ga spremam zbog posla,interesuje me da li valjak moze da se zamrzne i kakve su mu osobine posle odledjivanja i da li postoji neki nacin da bude kao sto je bio posle kuvanja<neki dodatak ili neki novi dobar recept recimo?

Primećen član Capreolus (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano Re: VALJAK.........PITANJE

ja sam probao kojesta pa i zamrzavanje i nije valjalo.Valjak je valjak samo kad je svez i kad ga tako utabam da odskace o sto, tad ni ne spada i tako je dobar...bar meni iako se davno nisam upustao u avanturu spremanja...jes posao ali da valja - valja.
    drugi savet ne znam a ako neko zna nesto instant, super....

Zainteresovan član VooDoo_CHEtnik (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Ako ga umesiš sa jajijma umesto sa vodom dobiješ nešto kao testo za boile, pa kad se to skuva može da bude kao kamen. Ako staviš manje jaja, ili manje kuvaš dobićeš žitkije testo kao kod valjka, a možeš da ga zamrzavaš jer ima manje vode. Meni se pokazalo O.K. za divljake koji neće mirišljave boile!

Zainteresovan član Ivanhoa (avatar)
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Ima jedan jako jednostavan recept za stajaću vodu i štek, ali je to pasta koja je pipava za rad jer spada sa udice. Na Žiči, recimo, šarani se u 80 % slučajeva hvataju samo na to. Uzme se 4 dela sojinog brašna i 1 deo ribljeg brašna i to pomeša sa vodom, a dobijena smesa se stavlja direktno na udicu.

Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

VooDoo,
    daj molim te, prezicnije, koliko stavis cega? Koliko brasna, jaja, kolko kuvas???Probao sam ja i to al mi nesto nije valjalo...
    Ako vec zamazem celu kuhinju i napravim haos da bar imam za vise puta, isao bih malo i na vodu....

Zainteresovan član VooDoo_CHEtnik (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Po jedna trećina sojinog brašna, projnog brašna i pšenićnog griza(sitnog). Umutiš jaja, koliko da se razbije žumance, ne da peni i izmešaš. Na svakih 100 gr brašnaste smeše ide po jedno veće jaje, otprilike. Ostavi ga bar 20 minuta posle mešanja da lepo upije, pa ćeš onda imati pravu predstavu o gustini. Ako hoćeš nešto kao valjak, onda kuvaj u blago ključaloj vodi jedno 2 minuta, ako hoćeš tvrdo (boile) onda kuvaj dok ne isplivaju (oko 5 minuta). To je to.

Učlanjen
    21.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Hvala VooDoo,
    nadam se da cu biti u skoroj prilici da se isprobam....i u kuvanju i na vodi...

Obećava
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Jel hoće neko da mi malo pojasni pecanje na valjak. Nikada nisam pecao, a kako chujem, postizu se dobri rezultati. Bio bih zahvalan ako neko ima zivaca da mi malo to pojasni. Hvala.

Obećava mazaaki (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Evo jednog jednostavnog recepta za veljke
    Crveni valjak

Na tri prepune supene kasike belog brasna doda se puna kasika slatke aleve paprike i sve dobro izmesa. To se onda zamesi u posudi, dodajuci postepeno tople vode. Testo oblikujte u lopte, zavijte u vlaznu krpu i stavite u najlon kesu da ne izgubi vlagu. Tako pripremljeno moze se drzati u frizderu i nekoliko dana.

Obećava mazaaki (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Brzo i jednostavno i vrlo efikasno

Crveni valjak

Na tri prepune supene kasike belog brasna doda se puna kasika slatke aleve paprike i sve dobro izmesa. To se onda zamesi u posudi, dodajuci postepeno tople vode. Testo oblikujte u lopte, zavijte u vlaznu krpu i stavite u najlon kesu da ne izgubi vlagu. Tako pripremljeno moze se drzati u frizderu i nekoliko dana.

Početnik Revizor (avatar)
    Učlanjen
    19.06.2008.
    Reputaciona moć
    0

Najbolja varijanta je da ih redovno hranis i mamis na odredjeno mesto, da nema buke i sl.

Obećava
    Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Jel moze neko da mi kaze recept za najobicniji valjak?
    Ja pokusavam da ga spremim po ovom receptu ali mi neuspeva molim vas kazite mi gde gresim?
    Meni se lepi medju ruke.
    Recept:
    Jedna solja kukuruznog brasna izmesa se sa 1/3 solje belog psenicnog brasna. U posudu treba naliti 4/5 vode, izmerene soljom kojom je mereno brasno. Kada voda provri, u nju se sipa smesa brasna i drzi na vatri dok voda i para ne probiju kroz brasno. Smesu treba mesati sve dok voda ne ispari, preciznije dok testo ne pocne da se odvaja od dno posude. Posle toga sadrzinu treba izvaditi i mesiti dok dobijena masa ne postane zilava. Kuglica napravljena od takvog testa treba da odskace kad se baci na dasku.

Slične teme

1. pegla ili valjak?
    Autor littlefoot u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 11.10.2004., 12:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •