Opsednutost

Reg

Elita
Poruka
24.712
Mnogo puta do sada sam u raspravama postavila pitanje, čemu tolika opsednutost LDP i njenim predsednikom? Nikada nisam dobila odgovor. Pored toga što je u pravom smislu te reči, LDP beznačajna politička stranka, koja nema realan uticaj na politička zbivanja u zemlji Srbiji, na pdf Politika ne može da prođe ni jedna rasprava o bilo kom političkom pitanju, a da se makar na kratko ne pomene LDP ili Čedomir Jovanović.

Zanima me zašto se tolika pažnja pridaje toj stranci i njenom predsedniku.
 
Mnogo puta do sada sam u raspravama postavila pitanje, čemu tolika opsednutost LDP i njenim predsednikom? Nikada nisam dobila odgovor. Pored toga što je u pravom smislu te reči, LDP beznačajna politička stranka, koja nema realan uticaj na politička zbivanja u zemlji Srbiji, na pdf Politika ne može da prođe ni jedna rasprava o bilo kom političkom pitanju, a da se makar na kratko ne pomene LDP ili Čedomir Jovanović.

Zanima me zašto se tolika pažnja pridaje toj stranci i njenom predsedniku.

ma svi ovde forumaši su u biti LDPovci i glumci.... al eto jedni imaju ulogu radikala a drugi ulogu demokrata pa kao fol svađaju se a tu i tamo pomenu LDP...ipak treba reklama sponzoru :mrgreen::D;)
 
Slavka baš me interesuje...šta ti misliš o Vesni Pešić kao glasačica XY stranke?

eto meni je lično od svih tih LDPovaca jedino ona pojam zrele političarke liberalnog predznaka (prema onome što sam čuo iz njezinih govora u Skupštini)
možda grešim...u tom slučaju rado bih čuo kontraargumente...
 
Slavka baš me interesuje...šta ti misliš o Vesni Pešić kao glasačica XY stranke?

eto meni je lično od svih tih LDPovaca jedino ona pojam zrele političarke liberalnog predznaka (prema onome što sam čuo iz njezinih govora u Skupštini)
možda grešim...u tom slučaju rado bih čuo kontraargumente...

Neznam ne svidja mi se.
Rekla je da joj je politici uzor Barak Obama
 
onoliko koliko ja znam ljudi mrze ono cega se plase..ili ne razumeju pa se plase novog i nepoznatog..a chedicu mrze i zbog toga shto ce zauzeti nekome mesto,sa njim nece moci da naprave dil,pa ga pluju ..ja ga ne volim zato shto mi izgleda kao americki igrac..al ko ce ga znati..
 
LDP je danas nazalost jedina partija koja bi mogla Srbiju izvuci iz ponora u kojem se nalazi, spremni da se suoce sa prosloscu sagledaju realnost i da grabe dalje,za dobrobit pre svega srpstva ( o kome se toliko trabunja ) pa i ostalih u okruzenju pozitivnih shvatanja, moderni... Avangarda !!!...
Nazalost anatemirani iz svima nama poznatih razloga.
Da dodam uz to da nebi bilo zabune :))) ovo sam napisao bez obzira na moju nac.pripadnost .
 
Neznam ne svidja mi se.
Rekla je da joj je politici uzor Barak Obama

ok...i šta je u tome loše...zato jer je dotični Amer...

jer kad se malo "zagrebe" ispod površine...izjava je na mestu...
Barak Obama je ipak najljući protivnik Bushove politike SADa prema svetu a pogotovo prema pojedinim državama...

e sad kako se uzme ova tvrdnja

možda bi nekome u Srbiji odgovaralo da je izjavila:
"uzor mi je Medvedev"

e sad ako neki cene putinovu "stilsku" figuru više od čoveka koji je ljut protivnik Buševe politike....e to je onda "njihov" problem rezoniranja...kako bilo....
ako je jedino to krivo izjavila ili krivo učinila u svom životu i u politici srbijanskoj uopšte onda...99% srpskih političara bi trebalo odavno da se spakira iz politike van:idea:
 
Konačno da neko postavi pametno pitanje. Ni meni nije jasno zbog čega su oni toliko popularni kada jedva prelaze cenzus. Logičnije bi mi bilo i da se ljudi lože na rasprave o SPS ili NS nego o ovima koji su, što bi neki članovi foruma rekli, politički pigmeji. Jedini njihov kvalitet je što mnooooooogo pričaju ali u suštini ništa ne mogu da urade jer nemaju dovoljnu podršku. Još jedan razlog za popularnost ove stranke je što je Čeda nekada bio perspektivan ili se barem pravio da jeste pa ljudi i dalje očekuju da će od njega nešto biti, u šta čisto sumnjam ;) A kadar im je blaga katastrofa. Ona Srbljanovićka je toliko nenormalna i histerična da jedino mogu da je postave za gradonačelnicu Zoo vrta.
 
Mnogo puta do sada sam u raspravama postavila pitanje, čemu tolika opsednutost LDP i njenim predsednikom? Nikada nisam dobila odgovor. Pored toga što je u pravom smislu te reči, LDP beznačajna politička stranka, koja nema realan uticaj na politička zbivanja u zemlji Srbiji, na pdf Politika ne može da prođe ni jedna rasprava o bilo kom političkom pitanju, a da se makar na kratko ne pomene LDP ili Čedomir Jovanović.

Zanima me zašto se tolika pažnja pridaje toj stranci i njenom predsedniku.


Zato shto kazhe chinjenichno stanje...Kosovo je otishlo...nama treba Evropa...a ne Koshtunichina beda sa iskopanim rakama od strane Grobara...
A to smeta...svim partijama...chak i onim...politichki bliskim...zato ce on imati blagi skok u rejtingu na majskim izborima u odnosu na ostale...ne rachunam Neo-DOS...suvishe ih je tamo...:lol:
 
Mnogo puta do sada sam u raspravama postavila pitanje, čemu tolika opsednutost LDP i njenim predsednikom? Nikada nisam dobila odgovor. Pored toga što je u pravom smislu te reči, LDP beznačajna politička stranka, koja nema realan uticaj na politička zbivanja u zemlji Srbiji, na pdf Politika ne može da prođe ni jedna rasprava o bilo kom političkom pitanju, a da se makar na kratko ne pomene LDP ili Čedomir Jovanović.

Zanima me zašto se tolika pažnja pridaje toj stranci i njenom predsedniku.

Jeste da je beznacajan kao pojava ali postoje dve stvari koje ga cine toliko sveprisutnim u raspravama i uopste u javnom zivotu. Covek i njegova politicka opcija su jedna od ekstremnih u Srbiju znaci on je sa tom pricom otisao u totalnu krajnost. Ako se neko zalaze za legalizaciju narkotika, prava homoseksualaca, odvajanje kosova ko zna po toj logici mozda i vojvodine, onda ce sigurno da upadljivo upada u oci svima prisutnima.
To je jedna stvar koja ldp i njega cini time sto jesu a druga stvar je neverovatna mediska pokrivenost njega i njegove stranke. Koja prosto nije u srazmeri sa velicinom njegove stranke brojem pristalica i realnom politickom snagom. Sa druge njima suprotstavljeni ekstremi na politickoj sceni kao recimo Marijan Risticevic koji bi pedere poubijao a za dilovanje gudre vesao na ulici, koji bi otisao da pogine na kosovu recimo nema apsolutno nikakav odjek u javnosti da covek uopste postoji. Te bih ja izdvojio tu masovnu medisku propracenost ovog politicara... Recimo ni o palmi nebi smo nista znali da nemamo tv-palmu plus na kablovskoj. Eto ko nema palmu-plus taj zna o cemu govorim. Evo vam i PSS-a. od kad su ukinuli BK televiziju ovi su se sveli na nulu sa reitingom koji je u jednom trenutku bio visok. Tako isto.. ukinite B92 i niko vise nece pricati o Cedi.
 
još uvek čekam barem jedan jedini VALIDAN argument zašto Vesna Pešić kao političarka ne odgovara Srbiji? Šta je TOLIKO krivo napravila i/ili rekla da ne valja?
 
žena je tolko glupa da čim se pojavi, to je jednostavno glupo. nije ni čudo što ju je Đinđić šutnuo u Meksiko da bude ambasador, samo što dalje. žena je prosto stopostotni debil, kao i svaka manje važna stranačka dileja poput Vučića, Aligrudića, i tako tih... ne znam kakav validniji argument želiš.

LDP je pre svega krajnji pol jedne političke organizacije. kao takvi, moraju biti isključivi, dogmatični, bučni, oštri, i ostalo, samo da bi privukli pažnju. time oni svesno navlače druge na sebe. šta oni sa drugog kraja ne mogu jasno da zamere Tadiću, jer se dotični skriva iza recimo, blagog patriotizma, mogu da iskale na Čedi. i to vam je to.
da je LDP kulturna, obična stranka, da Čeda, Vesna, Batić, donedavno Čanak, ne moraju da budu glasni, oštri i isključivi, ne bi ih niko zarezivao ni dva posto. a kad urade ovako, navlače gnev na sebe, jerbo svaka akcija ima i reakciju, onda i to ima reakciju, i tako u krug. jasna stvar, čista fizika. nema tu šta da se mnogo razmišlja.
 
Mnogo puta do sada sam u raspravama postavila pitanje, čemu tolika opsednutost LDP i njenim predsednikom? Nikada nisam dobila odgovor. Pored toga što je u pravom smislu te reči, LDP beznačajna politička stranka, koja nema realan uticaj na politička zbivanja u zemlji Srbiji, na pdf Politika ne može da prođe ni jedna rasprava o bilo kom političkom pitanju, a da se makar na kratko ne pomene LDP ili Čedomir Jovanović.

Zanima me zašto se tolika pažnja pridaje toj stranci i njenom predsedniku.

Stvar je prosta i jednostavna.
Dok su druge stranke uglavnom finansirane od lokalnih tajkuna i moćnika, LDP je uglavnom finansirana izvana i od ponekog lokalnog biznismena, koji opet ima nekog interesa (verovatno sarađuje sa nekim napolju)...
Naime, domaći tajkuni su svesni da ova stranka nema šanse da pređe 10% podrške, pa im se tako i ne isplati da je finansiraju. Zato je Čeda i dozvolio sebi luksuz da jedni napadne Miškovića.

Dalje, ova stranka za svoju ciljnu grupu ima mlade koji uglavnom studiraju (ili se bave) nekim društvenim naukama, pa su tako skloni filozofiranju i sociološkim temama, kao i politikanstvu.
Opet, većina takvih zna dobro da sa takvim fakultetima nemaju neke velike šanse da se zaposle i rade nešto korisno, pa su tako podložni uticaju kojekakvih ideja o tome kako će oni jednoga dana raditi neke zanimljive poslove, ali samo pod uslovom da Srbija bude deo EU...

I na kraju, većina simpatizera LDP su mahom dokoni, sinovi i kćerke uglavnom nekih imućnijih roditelja, imaju računare i svoju dokonost najčešće provode na internetu, pa se tako stiče utisak kako je LDP sveopšte prisutna u javnosti, iako svaki izbori pokazuju njihovu pravu moć.

U principu, osim na internetu i na B92, LDP i ne pokazuje neku prisutnost, tako da je reakcija na njih na nekim mestima (npr. ovom forumu) očigledna, što je pokazala i skorašnja anketa kada je LDP dobila više glasova od svih drugih stranaka zajedno, što je naravno - smešno.
 

Back
Top