acer aspire 5520g

lethalshadow

Početnik
Poruka
1
Kupio sam acer 5520g sa AMD dual core (TK-55, 1,8Gz,2x256Kb L2),Nvidia Gforce 8400GS,2Gb DDR2,160Gb..imam par pitanja.
Pri kupovini lap topa na njemu se nalazila windows vista,ali je formatirano i stavljen je Windows XP.Pri ukljucivanju na prvih 2-3min laptop izvrsava neki proces(ili procese) koje nemogu da prekinem i hard disk se toliko muci da zuji ko boing 747.I pri banalnom prebacivanju sa pesme na pesmu u npr. media playeru hard disk se ponovo cuje ko lud.Pre 2 dana sam ukljucio automatic updates,i poceo je da ih skida,ali je hard disk toliko poceo da zuji i da krci da sam morao da ga iskljucim.Pri sledecem ukljucenju( automatic updates sam isljucio) ponovo je pokusavao da pokrene neki proces - update.exe, koji nisam mogao da iskljucim ni da rpekinem jer se konstantno pojavljivao u nekim vremenskim intervalima i trajao je mozda sekundu - dve,ali hard disk je ponovo brujao ko lud.Pa me zanima jer se kod svih lap topova hard diskovi toliko cuju? ili sa mojim nesto nevalja?Jel moguce da ga XP gusi,jer mi je receno da se na nove laptopove nemoze staviti legalan xp (neki tripovi iz microsofta),i da mogu da mi stave samo neki piratski xp?
Bavim se grafikom i performanse su mu na dobro nivou,ali je hard disk jako slaba tacka,sta da radim?
Unapred hvala!
 

Back
Top