Ljudi da li je kod nas DERU-KRATIJA ILI DEMO-KRATIJA???

Ako volis da radis na bausteli,samo napred!!!! :mrgreen:
Vidi ti njega-tek se ispiljio a vec zna sta je BAUSTELLE.Pa ako si toliki Srbin onda bi trebalo da znas kako se to kod nas kaze a ne da glumis tu nekog svabu.Drugo ,prijatelju,trebalo bi da znas da nista nije sramota raditi(i sam valjda znas koliko njih bi htelo da cisti ulice ovde, jer je to jedan od najbolje placenih poslova,i koliko dugo moras da cekas za taj posao.Sto je jednom moj prijatelj rekao za njegovog poslodavca-ima,kaze,i mecke da mu teram sve dok mi plati-a sta ti u Srbiji rade poslodavci(i za koje pare) to najbolje SVI znamo i bilo bi suvise glupo da pricamo o tome.i na kraju ja sam ti postavio pitanja pa ti odgovori,ako znas odgovor(a sve mi se cini da ga ne znas),i nemoj takve "sirotinjske reci" da koristis kao "Sta te zanima cika Dupont".
 
Kod nas je demokratija postojala i onda kada je nije bilo u nekim danas visokorazvijenim zemljama. Srbija je četvrta zemlja u svetu koja je uvela kapitalizam. Prva je Holandija 1588, druga Britanija 1649, treća Francuska 1389, i četvrta Srbija 1804. Pitanje je zašto smo dozvolili da postanemo najgori i najprimitivniji u Evropi.
Zato sto to nije za nas,to je i te kako tezak upravni poredak da bi se neko od nasih politicara bavio sa tim(ja jos nijednog ne poznajem ko bi mogao da "propoveda" Kapitalizam kod nas)-Nauka je to trba da se racuna,a i bolje je ovako bilo(pogotovo nasim Direktorima)u staroj Yugi.
 
Dupont, pa šta je onda rešenje? da stalno pljačkamo jedni druge? Ili da se vratimo na trgovinu tipa roba za robu?
Moja bi se ideja zasnivala na ovome:da mi ljubimo u d..e EU da bi nas nekako primili i pomogli(jer oni ako niste znali svakim novim clanicama pomagaju(pare dolaze i glavnog budzeta za EU)ili kao sto znate da su pripajanjem EU najbolje prosli Grci,Spanci i Italijani) a kad nas prime onda nam je lako mozemo da im se na....mo keve(to ti je kao sto je nekad bilo kod nas:kad si Direktor ko ce tebe da skine sa vlasti a dok ne postanes lizes d..e svakome).Jer ako mislimo da teramo Inat oni ce jos vise da nas prc..u i bicemo sve manji i manji!
 
I ja sam za to da ljubimo EU tamo gde ne treba, a ne da im guramo prst u oko.

Mislim kakve koristi imamo od toga sto se k...imo?Ajde razmislite malo sta imamo od toga sto smo Patriote kad nemamo go..o u dupe a mi pa mi!Vecina na forumu misli kako nas ili kako bi nas EU samo iskoristila-a ja bih ucinio suprotno,ja bih njih iskoristio(imaju oni para ne bojte se) pa posle je sve lako!
 
Vidi ti njega-tek se ispiljio a vec zna sta je BAUSTELLE.Pa ako si toliki Srbin onda bi trebalo da znas kako se to kod nas kaze a ne da glumis tu nekog svabu.

Objasni ti lepo nasim ljudima u Srbiji sta je baustela,da znaju gde radis i sta radis u tvom milonerskom zivotu! :lol:

Drugo ,prijatelju,trebalo bi da znas da nista nije sramota raditi(i sam valjda znas koliko njih bi htelo da cisti ulice ovde, jer je to jedan od najbolje placenih poslova,i koliko dugo moras da cekas za taj posao.

Niko nije rekao da je sramota raditi!
Inace,ne poznajem ljude koji se otimaju da ciste ulice a ti ih verovatno poznajes! :mrgreen:

........na kraju ja sam ti postavio pitanja pa ti odgovori,ako znas odgovor(a sve mi se cini da ga ne znas),i nemoj takve "sirotinjske reci" da koristis kao "Sta te zanima cika Dupont".

E,moj gastarbajteru napaceni!
Pa,ti kukavce na znas ni da se izrazavas pravopisno,pogledaj na sta ti lici napisana recenica! :roll:
Kada postavis pametno pitanje,odgovoricu ti bez problema!
Inace,moram da se sprdam sa tobom jer si napaljenko sa prljavim rukama!:rotf:
 
E ajde idi se sad lepo okupaj pa se malo odmori,obrisi Zgradu,pojedi repove i usi pa na spavanje.Dal" ce jednom taj Heider da dodje pa da ocisti te primitivne seljake zbog kojih se mi normalni stidimo i ovde i tamo:mad:.
I pitaj nekog "baustelca" u tvojoj firmi da li zna da mi odgovori na pitanja,ili i on kao i ti nezna jadnik ni zasto je ovde,ne poznaje dve ulice dalje od svoje.
 
E ajde idi se sad lepo okupaj pa se malo odmori,obrisi Zgradu,pojedi repove i usi pa na spavanje.Dal" ce jednom taj Heider da dodje pa da ocisti te primitivne seljake zbog kojih se mi normalni stidimo i ovde i tamo:mad:.
I pitaj nekog "baustelca" u tvojoj firmi da li zna da mi odgovori na pitanja,ili i on kao i ti nezna jadnik ni zasto je ovde,ne poznaje dve ulice dalje od svoje.

Sta se lozis na moje fore?! :mrgreen:
Seljak ti je tata,"Organizatore"!!! :rotf:
Hajde bre,izdriblan si kao mali majmuncic a Srbe u Srbiji da nisi vise prozivao,jel jasno?!
Samo oni znaju kako im je tesko bilo dok si ti duvao frulicu svom sefu! :mrgreen:
 
Odakle novac iz budzeta za vanredne izbore ako su vanredni izbori "vanredni", znaci nisu bili predvidjeni kad se planirao budzet???? A to nisu male pare, mislim da su nekoliko desetina miliona evra u pitanju !!!!! Hteo bih da znam kome su te pare bile namenjene u budzetu a koje su sad otisle na finansiranje izbora. Mislim ko je zakinut posto koliko znam svaki dinar u budzetu je strogo namenski isplaniran a ovo nisu dinari u pitanju vec milioni evra.....???????????????????????????
Voleo bih da mi neko objasni u kakvom mi to drustvu zivimo??? Naime kako se to kod nas inflacija racuna ako je zvanicno oko 11%, a ja sam racunao da su cene prehrambenih proizvoda i goriva sve skupa u proseku skocile preko 30% za otprilike godinu dana??? I stvarno mi vise nije jasno, ima li to jos u nekoj drzavi na svetu da na svakih dva ili tri meseca se odrzavaju neki izbori??? A gotovo svakog meseca se odrzavaju po neki lokalni izbori. Mislim da se oni dogovaraju za te izbore jer tako uzimaju milione evra od poreza. I takodje mi nije jasno da li postoji neka demokratska drzava u kojoj nezaposljeni gradjani nemaju socijalnu pomoc??? Ja sam cuo da na zapadu ljudi koji su nezaposljeni od te socijale komotno mogu da zive i da se prehranjuju. Kod nas u biroima za zaposljavanje cak nude kurseve za strane jezike i jos neke kurseve nezaposlenim licima za pare. To je stvarno apsurd i van svake logike da nezaposlenom licu biro za zaposljavanje nudi kurseve za novac. Mislim po definiciji stvari neko ko je nezaposljen nema novac, znaci kako imaju mozga da uopste traze pare umesto da im daju bar 15 000 do 20 000 din socijale da prezive. E sad neko ce reci 200 ili 300 evra je ipak mnogo ali nije tako jer ako vec politicari za te izbore dobijaju tolike milione onda para ima. Zna se da izbori treba da se odrzavaju na svakih 4 godina a ne kao sad na svakih dva meseca.

sto se bre kocoperis.moze im se.a vidi kako to izgleda u italiju.ne mos vlada da sastavi ni jednu godinu.od rata pa naovamo.
 
Sinko ja sam ovde kao sto rekoh-ORGANIZATOR.
E a sad da pojasnim to moje zanimanje posto sam ga X puta spomenuo:vidite ja sam imao srecu da nadjem posao na kome ORGANIZUJEM druge da rade da zarade za njih a bogami i za mene!;)

e da sam tebe upozno pre neku godinu sad bi scrn mercedes ebo majku svima u selo.
ajd leba ti uvali me u neki poso.ako sam dobro razumeo ti imas onaj privatni biro za radnike.jel.
 
Ok mozda ne postoji nigde u svetu vise demokratija ali sigurno na zapadu nije kao kod nas da se na svakih dva meseca odrzavaju izbori i da se na politicke kampanje i na promovisanje politicara svakih dva meseca trose milioni evra iz budzeta kao kod nas!!!!
Ok devedesetih godina je bilo kako je bilo ali evo vec 8 godina su na vlasti nazovi "demokrate" pa je situacija jos gora. Nemoj da neko misli da branim Milosevica jer i ja sam bio protiv tog rezima ali za mene je danas teze ziveti nego devedesetih!!! Za vreme Milosevica je nekako covek i mogao da se snadje da zivi a danas je 10 puta teze. Nema vise sankcija a mi smo najskuplja drzava na planeti. Hrana je najskuplja, placamo enormno veliku cenu goriva, hrane i svega.....U milosevicevo vreme se nisu odrzavali izbori na svaka dva meseca i bar na takav nacin se nije uzimao novac iz budzeta, odnosno od poreza, odnosno od naroda. Za zadnijh 8 godina vladavine "demokrata" nista se nije promenilo vec se jos vise teze zivi i situacija je jos gora u drzavi a pri tom nema sankcija !!!!!!!!!
E sad kazes da je na zapadu teze nego kod nas... Ha ha neznam da li ce ti neko poverovati u to. Pa ja imam nekoliko komsija i drugara koji su gastarbajteri i koliko vidim ljudi perfektno zive. Imaju platu nekoliko hiljada evra, svake godine idu na letovanja, zimovanja, putuju, provode se, niko nije gladan, zedan, voze najnovije automobile a pri tome su obicni radnici.....Na zapadu je prosecna plata oko 3000 evra a hrana je jeftinija od nase pa sad ti vidi!!!

Prosecna plata 3000 euro , u kojoj zemlji na zapadu ?Nisi dobro obavesten od komsija i drugara?
 
Ok mozda ne postoji nigde u svetu vise demokratija ali sigurno na zapadu nije kao kod nas da se na svakih dva meseca odrzavaju izbori i da se na politicke kampanje i na promovisanje politicara svakih dva meseca trose milioni evra iz budzeta kao kod nas!!!!
Ok devedesetih godina je bilo kako je bilo ali evo vec 8 godina su na vlasti nazovi "demokrate" pa je situacija jos gora. Nemoj da neko misli da branim Milosevica jer i ja sam bio protiv tog rezima ali za mene je danas teze ziveti nego devedesetih!!! Za vreme Milosevica je nekako covek i mogao da se snadje da zivi a danas je 10 puta teze. Nema vise sankcija a mi smo najskuplja drzava na planeti. Hrana je najskuplja, placamo enormno veliku cenu goriva, hrane i svega.....U milosevicevo vreme se nisu odrzavali izbori na svaka dva meseca i bar na takav nacin se nije uzimao novac iz budzeta, odnosno od poreza, odnosno od naroda. Za zadnijh 8 godina vladavine "demokrata" nista se nije promenilo vec se jos vise teze zivi i situacija je jos gora u drzavi a pri tom nema sankcija !!!!!!!!!
E sad kazes da je na zapadu teze nego kod nas... Ha ha neznam da li ce ti neko poverovati u to. Pa ja imam nekoliko komsija i drugara koji su gastarbajteri i koliko vidim ljudi perfektno zive. Imaju platu nekoliko hiljada evra, svake godine idu na letovanja, zimovanja, putuju, provode se, niko nije gladan, zedan, voze najnovije automobile a pri tome su obicni radnici.....Na zapadu je prosecna plata oko 3000 evra a hrana je jeftinija od nase pa sad ti vidi!!!

Pa gledaj, moras da biras pravi put, nacin, pa bude sve ockay . Koju variantu ces izabrati :Socializam ( imas dve krave i das jednu susedu ) ! KOMUNIZAM ( imas dve krave, vlada ti oduzme obadve i ti da malo mleka ) BIROKRATIZAM ( imas dve krave, vlada uzme obadve, jednu ubije, a drugu pomuze i izlije mleko ) KAPITALIZAM ( imas isto dve krave, ali jednu prodas i kupis bika )
 
KAPITALIZAM: Imash 2 krave. Prodash jednu i kupish bika. Tvoje stado se mnozi i prihodi rastu. Prodash ih sve i planirash mirovinu s velikom zaradom, ali u medjuvremenu puknesh na burzi radi intervencije ICTUC (International Cow Trade Unlimited Corporation).

Da da da... ali gledaj: sta ako uzmes 10.000 krava koje nisu tvoje ! I ides da naplacujes drugima da jih paze ! :super:
 

Back
Top