Takmicarski ribolov

bysole

Obećava
Poruka
64
Mislim da bi trebalo da postoji ova nova tema , iz prostog razloga jer novi takmicari nailaze na zid!kako larvu korstiti.koji odnos zemlje i hrane ,koja je bolja zemlja u kojim se uslovima koristi itd.Izvestaji sa takmicenja i sve ostalo sto dotice takmicenja!
 
da zapocnemo temu ,sta mislite o miksu 1kg xxl dever i sensas 1kg bream naravno uz dodatak 2 kg zemlje i aditiv bream tecni .Prosle nedelje se pecalo I kolo lige za popunu lige sever,naravno na kanalu DTD u Novom Sadu!Zeleo bih ako bi mogao svako da stavi neki svoj mix iz prostog razloga sto je ta pista jako specificna i mislim da bi trebalo obratiti paznju na ovu pistu,jer je jako zastupljena.Koju zemlju koristite za bodorku crnu ili zutu ,za deveriku?Koji odnos zamlje i hrane itd!To prvenstveno mislim na VooDoo_CHEtnik i Ivanhoa ako ima jos neko ko moza da se ukljuci bilo bi dobro!
 
Evo šta ti Breziq savetuje za DTD. On je u Ligi šampiona pa možeš da se osloniš na njegove mixeve:

sto se mene tice nije tajna za DTD smo koristili sledece -- XXL XXL dever maros, super bremix sensas od 300grama, TTX i extra se pokazalo, mozete videti i po nasim rezultatima .
Sto se tice ostalog Lepa kombinacija za stajace vode za deveriku i bodorku je : Extra keseg , 0.5kg club bremes. club etange, i naravno ttx.

ima jos al najbolje da pitate ako vas zanima za koju vodu konkretno.

Imam i msn breziqm@hotmail.com pa ko ima mozemo tamo da se savetujemo
 
Ja lično mislim da je tvoj mix bysole prejak; tj. može ali sa više zemlje. Međutim ti si pecao na njega pa bi trebao da znaš da li je isuviše koncentrovan. Već sam rekao da se mi u Pomoravlju držimo Gold Pro-a ko pijan plota. Miks koji koristim (Babić iz Čigre ga je forsirao prošle godine u Srpskom Miletiću) je 2 kg Gold Pro Bream 1 kg World Champion 2 kg lake zemlje i 2 kg teške zemlje (Čigrina zemlja).Za bodorku je generalno bolja tamnija hrana i tamnija zemlja. Za deveriku, zavisno od veličine, dobra je svetla zemlja ako imaš jako krupne komade koji ne zaziru od svetle podloge, u suprotnom tamniji miks. Mi smo (VM Sport) pre dve godine ušli u Master ligu pecajući na Bovanskom jezeru na miks sa crvenom zemljom. Nije bio nikakav eksperiment nego smo ostali bez zemlje, pa smo stavili zemlju sa obale koja je crvena, a takva je i u vodi. Ispostavilo se kao odlična kombinacija...
Ipak svako može da omane.Ja se sa Vesom iz Čigre savetova za zadnja 2 kola kruševačke lige šta staviti od hrane i popucali smo ko lajsne i ja i on. On je bio još gori u istom sektoru samnom. Ajde ja, ali Ćelije su za njega ko meni predsoblje zna ih napamet !? Znači pitaj svakog, a sam odluči i probaj.Pozdrav.
 
Ja ne bih preterano ulazio u bezbroj kombinacija različitih hrani, pogotovu ne nakon iskustva od jedne tone vačene u vodu. Mislim da nema veze koja je kesa i koji aditiv, koliko generalni pristup. To znači: koliko je hrana teška i lepljiva, koliko je jaka (po mirisu) i hemiji, koliko je hranljiva, koliko krupna, koje je boje... Da li si stavio super bremix, ili običan bremix? Da li je etang, ili super etang? Da li je supercup, ili superlake? Danas mogu odgovorno da kažem da to nema nikakve veze! Samo zato što proizvođači kao Sensas imaju 50 vrsta hrane, ne znači da je za određenu situaciju samo jedna idealna, a veruj mi, sve te hrane imaju samo 3, 4 osnove, razlikuju se po boji, aromi i granulaciji. Za uspeh mnogo više ima veze skup svih faktora od kojih je hrana samo jedan, a to koja hrana je trećina od tog jednog (treba da je pravilno ukvasiš, napraviš i prezentuješ!). Gde su: mesto, tehnika, sistemi, protivnici, sreća, znanje uopšte...?
Za ponedeljak, posle neuspešnog takmičenja za vikend sam dovoljno rekao, kad se odobrovoljim, pričaćemo još...
Pozdrav!
 
Ja sam napisao ovaj post da bi pomogli i ostalim ljudima koji su zainteresovani za ribolov ali ne mogu da cuju ono sto treba.Bio sam juce na trenigu na reci Bosut gde ribe ima u izobilju i to su bodorka ,deverika,babuska (melez) regan (cverglan).Pecao sam na obican XXl i gros gardons i 3 kg crne zemlje i ubaceno je kuvano zito.Hranio sam sa kup kitom ,ribu nisam imao 2 sata,od kauglera nisam mogao da zivim.Pecao sam na zito jer kaugler sve ostalo uzimao.Kada sam hranu vec iznerviran bacio iz ruke bomba velicine narandze bodorka je pocela da peca u roku od 10 minuta.Sta hocu da kazem da nisu u pravu ljudi koji kazu da se kup kit koristi u svim uslovima.Jos nesto ljudi kako da se resim kauglera kojeg ima u nenormalnim kolicinama sve uzima osim zita.Kada se stavi crv,glista itd. nema teorijske sanse da propadne udica,velicina plovka je bila 2 grama iz prostog razloga da brze propada.Ako imate neku ideju pomozite .
 
Vidiš VooDoo ima nečeg u tvojoj teoriji. Ja čak i takmičarski ribolov ne shvatam ozbiljno-verovatno su mi i rezultati zato prosečni. Jedan dobar, dva loša i obratno...Mnogo eksperimentišem sa hranama, sistemima i prezentacijom. A u suštini najgenijalnije stvari su vrlo jednostavne. Moguće je da je VooDoo u pravu, mada ribolov nije egzaktna nauka i teško je pronaći pravu formulu za konkretnu situaciju. Evo na Ćelijama sam video dva totalno različita pristupa u pecanju koja daju jako dobre rezultate. Ja i Vesa smo koristili onaj treći ha, ha,ha.
 
Otkud ti ideja da je kup kit za sve situacije ? Mada jeste jako čudno da keder radi kad plasiraš kugle tvrdo iz kup kita, trebalo bi da je obratno. Ja sam tako sebi napravio medveđu uslugu za vikend na Ćelijama bacio par kugli rukom i ubio me keder i sitna bodorka. Mada u ribolovu važi pravilo da nema pravila. Kad budemo živeli od toga kao takmičari na zapadu imaćemo odgovor za 90% situacija na vodi, ovako sve je samo improvizacija po meni.
 
Kazi mi kada se kod vas odrzavaju zonska takmicenja?kazi mi sta mislis zasto ste vi sa juga bolji takmicari od nas sa sever.ja imam konstataciju da smo jako dugo se zezali sa kauglerima!a vode imamo j.... ga!vasi rezultati to pokazuju!
 
Zonske kvalifikacije se moraju završiti najkasnije do 11. maja, a Regionalno prvensto je na Bovanskom jezeru 24. i 25. maja. Pazi, keder se svuda u svetu boduje, ali takmičari koje ti spominješ, izuzev par iz Sport Komerca nisu sa juga, već iz zapadne i centralne Srbije. To su ribolovci univerzalci.Jedan Dača, Gica, Vesa i dr. pecaju podjednako dobro i na štek i na bolonjez. Gica je pre dve godine odrao na svetskom kupu jednog kederaša kakav je Emilio Kolombo-Milo. Svojevremeno su ljudi poput matorog Rajaka harali takmičarskim pistama-na kedera. Kad odu na svetsko prvenstvo-katastrofa. Pecati štapom od 3-4 m možda jeste nekom zabavno, ali se tako odavno ne pobeđuje. Bolonjez i meč su doskora bili "špansko selo" za naše takmičare. Pristup samom takmičenju i rad stručnog tima koji ima Čigra je delo nekolicine ljudi sa Boškom na čelu. Nešto slično je imao Sport Commerce dok su pecali Gica, Dane, Zoki Pampur, Draža. Danas takvu organizaciju i ljude koji žive od ribolova i za ribolov ima samo Čigra i ja mislim niko više. Drugo Čigra je jedina i da nje nema ne bi ni u ovom delu Srbije bilo vrhunskih takmičara skoncentrisanih u jedan klub. Po rezultatima se Čigri opasno približila Rasina-takođe iz Kruševca. Mi u Jagodini imamo nekoliko vrhunskih ribolovaca koje egoizam, sujeta i netrpeljivost sprečavaju da prave i vrhunske rezultate.Meni se ekipa raspala najviše zbog međuljudskih odnosa. VM Sport je ekspresno ušao u Master ligu, isto tako ekspresno ispao i nestao sa takmičarske scene.Nekoliko naših takmičara ušlo u Ligu šampiona i ekspresno ispalo... Ima tu kvalitetnih momaka koji zbog finansijske situacije i manjka slobodnog vremena nemaju mogućnost da kvalitetno treniraju da bi pravili dobre rezultate.
 
Kod nas je problem sto zaostali za tim nacinom pecanja mislim na mec ,bolonjez i naravno stek.A o ne znanju sa hranam necu ni da pricam.Jednostavno je nemoguce de se pohvataju svi konci koji su za to potrebni.To hocu da kezem iz tog razloga deda mi je vodio reprezentaciju Jugoslavije 4 puta bio selektor ,otac bio reprezentativac ,ucestvovao na kupu Evrope, iz udruzenja imamo jos dva coveka koja su ucestvovala na Svetskom prvenstvu jedan cetiri puta, a drugi dva put.I sve je to sada bez uspeha,jer godinama nisu bili ukljuceni ,na sta mislim mi danasnji takmicari iz udruzenja ne mozemo da se pomerimo jer fakticki ne znamo nista o sadasnjem nacinu ribolova.Sto se tice kauglera tu nije nikakav problem, a krupna riba tu tu tu!Pokupovali smo sad stekove kakvi takvi su ,poceli smo da pecamo tu trecu ligu pa se nadam da cemo za dve godine u drugu.Sve pokusavamo pa cemo videti sta ce biti!
 
Bysole-sve si sam rekao. Mnogo je teško početi od nule. Ako nemaš od koga da vidiš, pitaš, pa čak i da kradeš znanje sve ide mnogo sporije i sa mukom. Ali nije to najgore ja sam u klubu imao ljude koji znaju, a kažu što bih ti ja rekao kako da pecaš u Novom Sadu !? Pitam ja njih jel znate da je ovo ekipno takmičenje-ne pecamo jedan protiv drugog. Kažu plati bre, pa nauči. Ustao sam i otišao, a sa tim ljudima sam sad na zdravo-zdravo.
 
Evo resenja kako da se resis cverglana:N E M A R E S E N J A:mrgreen::mrgreen:
Meni je cverglan uzimao i na psenicu,tako da nijedan mamac ne propusta.Ja probam da se pomerim neko mesto dalje pa pecam.Meni je jedan stariji covek rekao da ima neki nacin da se otera cverglan nekom smesom samo nemogu da se setim sad.Pitacu tog coveka pa cu da javim.pozz:cool: B I S T R O
 
Kad uđe druga krupnija riba na hranu, ona donekle otera cverglana. Zaista ne postoji mamac koji on ne uzima, ali ako pšenicu, ili kukuruz skuvaš tvrđe, onda će ga teže uzeti pre bele ribe (podrazumeva se da je bez ikakve arome!)
 
Malo je zeznut za skidanje.Ja dok se nisam izvezbao ubo me nekoliko puta,a to boli nedaj boze.Sad sam se vec izvezbao,a moze i uz pomoc vadilice.Ja sam cuo da je cverglan dobar za u corbu.Ja ga pecam pa u corbu.Ukusan je!
 
Kupio sam onaj roler iz formax-a mogr reci da je do j~~~ja.Ima libeliu ili vaser vagu kako ko hoce ,rucicu za izdizanje.Visina je oko 160cm pod uglom se moze pomerati roler .S obzirom da je formax odlican je !
 
Cverglan je veoma ukusna riba i u čorbi, a i reš. Ako hoćeš da ga izbegneš probaj mamac koji ne uzima. Na Bagrdanu ga ima jako puno i zna da smeta kad pecaš šarana i babušku. Prošle godine je jeo sve osim recimo šećerca crvene boje !? Zašto-ne znam, ali je taj mamac bio dosta selektivan i mogao si na miru da pecaš ciljnu ribu. Ove godine crveni šećerac ni šaran neće !?
 
Ubio sam bodorku! Hranio sam sa zemljom u koju je ubaceno kuvano zito i tecni aditiv miris gliste!
Kolega pored mene je sedeo i pecao na ekstra keseg,gros gardons i etange sa zemljom,imao je svega 10 bodorki.obojica smo za mamac imali zito s tim da sam se ja resio beovice a on nije mogao da zivi od nje!Pecali smo na stekove i ovaj put nisam hranio sa kup ,nego sve iz ruke velicina narandze.
 

Back
Top