Takmicarski ribolov

posto me nije dugo bilo evo ija da postavim jedan mix za ova hladna vremena pa da pecate ko ljudi ;-) posto sada pada temperatura do nule sada je najbolje da se koristi ikserica kao primama ja to znam iz mog iskustva na bovanskom jezeru. da bih pecali bodorku bez problema koristite gardons noir,gross gardons i etange to je sve 0.5 noir,0.5gross,0.3etange i na sve to 2.5kg zemlja i to laka pa ako ne verujete probajte ja idem sutra na bovan i tako cu da pecam pa cu da javim sta sam uradio ;-) pozdrav svim kolegama takmicarima p.s. pecajte i uzivajte :-)
 
Vala baš uskoro. U nedelju smo bili na Bagrdanskom jezeru (između Jagodine i Batočine) i uhvatili prehladu. Osim dubinkaša sa parabolicima koji pecaju šarana mi smo imali jednog kedera na plovak i 2 promašaja. Još mora da se sačeka.
 
U nedelju i nije bilo hladno. Bilo je podnošljivo u odnosu na danas popodne. Mislim da se ni pingvini ne smrzavaju koliko smo se danas popodne smrzli na Moravi. Katastrofa. Bar da je riba radila. Samo par skobalja i to sitnih i par plavaca. Džabe smrzavanja.
 
Moze li mi ko reci ,ako zna, gde traziti larvu ( ver de vase ). Cuo sam da je najbolje traziti je u vodama koje su protocne , i u blizini imaju neku klanicu ili sl. tj. ispustaju organski otpad . Ima li ko detaljnije iskustvo o "hvatanju-muljanju" ovog mamca br.1 za ribolov bele ribe.Gde je kupujete i koliko kosta ( kolicina ).
Hvala i "BISTRO".
 

Back
Top