Takmicarski ribolov

Ivanhoa da li ides negde uskoro na takmicenje?Ja sad imam u udruzenju treceg ,pa regiju 11-og i ligu u Lalicu 17-og to je sad sto znam.Kazi mi kako vi organizujete takmicenja u udruzenju ,koliko puta pecate itd.Kod nas se peca 3 kola, dva puta se boduje krupna riba tehnika nije bitna,trece kolo peca se sve!Sta mislis za hranu u Lalicu ,da li si pecao tamo?
 
Čitaj moje ranije postove pa ćeš da vidiš kako je kod mene. Klub mi se raspao "zbog radi međuljudski odnosi u preduzeće". Ove godine osim kupova i gradske lige pecam samo pojedinačna takmičenja o svom trošku, pa dokle doguram... Pozdrav.
 
Bysole-nisam ti pošteno ni odgovorio na pitanje. Kod nas se već par godina regijon peca na istoj vodi gde je i Srbija. Ove godine je to Bovansko jezero kod Aleksinca (prema Nišu) i to meni najgora kombinacija-2 kola u istom danu. Boduje se sve osim kedera i sve tehnika na plovak su dozvoljene. U Laliću nisam pecao pa ti ništa pametno ne mogu reći-osim možda da vodiš računa koju ćeš ribu moći da pecaš pošto je mrest u toku na većini voda. Na Ćelijama za vikend je bio jedan profi kup, a rezultati od prosečnih do očajnih. Jedan Vesa nije hteo ni da meri ulov koliko je bilo malo ribe u njegovoj čuvarki !?
 
E pa to ti je naša svakodnevnica. Ja još nisam naplatio neka potraživanja zbog praznika, pa može da mi se desi i da ne odem na regijon, da ne bih stucao tamo pare namenjene za nešto sasvim treće...
 
Ivanhoa da li si bio na regiji ,i kako si prosao?Ako si bio sta si koristio od hrane?
Sta mi preporucujes od hrane za kesegu i bodorku na jezeru gde je dubina od 1 do 1,50m!Preovladava kesega ,ima bodorke i meleza!
 
Gledao sam danas nišku zonu na Bovanskom jezeru. Mi pecamo sledeće nedelje. Vetar ih je pobio juče i danas. Doduše uslovi za pecanje su danas bili kud i kamo bolji. U prva dva sektora se pobeđivalo sa po 2 kila, a u 3. i 4. sektoru sa bezmalo 3 kg. Hvatalo se na bolonjez i štek. Na bolonjez vrlo blizu od 15-20 m od obale. Pecalo se pola-pola deverika i bodorka. Hrane standardne Sensas i Van Den Eynde- Etange i Super Bremes ili Gold Pro Bream. Na pitanje šta bacati na jezeru na kome nikad pecao nisam neću ti dati odgovor da ti ne učinim medveđu uslugu. Pozdrav.
 
Sta mislis da li uopste da ubacujem zemlju u onaj mix ekstra keseg,0.5 bream i 0.5 etang i ttx.Ako bi stavljao zemlju kazi koji bi odnos to bio,dubina vode je 1 do 1,5m.Ili da stavim mesto bream ,gros gardons?Larvu sam naravno narucio 2 litre fuja i 4 pakovanja za pecanje.Sta ti spremas od hrane?Ja isto imam sad u nedelju!
 
Gledaj, ja ne volim da koristim nešto neprovereno. Na kupovima i sl. probam sve i svašta, a na zvaničnim takmičenjima (pojedinačna ili ekipna) stavljam samo ono u šta imam poverenja. Neki tvrde da hrana i nema veliki uticaj kao VooDoo recimo, ali gledaj svetska prvenstva i sl. gde recimo Englezi na izuzetno bistroj vodi pecaju na crnu hranu (black ili noire). Oni ubijaju ribu, a kod ostalih "katastrofa na Vardarot". Na Bovanskom jezeru ću sigurno da idem sa 2-3 kg Gold Pro Bream i 3-5 kg zemlje u zavisnosti da li pecam samo na štek ili i na bolonjez. U vodu za kvašenje hrane ću rastvoriti jedno 4 zapušača Sensas-ovog tečnog aditiva za bodorku. Staviću tešku zemlju u hranu, a u fuj 2,5 kg lake zemlje uz dodatak Bentona ili Lianta (ovaj prvi je Čigrin, drugi Sensasov) i služe za učvršćivanje mikseva hrane ili zemlje i fuja. Jedna novina fuja je sasvim dovoljna po kolu i dve novinice larve. Već sam rekao da nisam pecao na tvojoj vodi, i ne znam šta se tamo hvata. Tako da je davanje saveta na neviđeno totalno nezahvalno. Možda kod tebe odlično odrade lepljeni crvi i/ili seckane gliste, ali ja to ne znam... A što se tiče Breziqovih mikseva pitaj njega-ja ih nisam koristio.
 
Poslednja izmena:
Danas sam bio u Adi kod Zolta i pitam ga sta misli o ekstra kesegu idt.,a on mi odgovara nikako to nemoj da radis.Moze sensas da se mesa ali nemoj nikako sa ekstra kesegom.Preporucio mi je da radim sa gold pro brem i gros gardon i ttx bez zemlje.Kaze da zemlja nije potrebna iz tog razloga sto je jezero!Vidim da on dosta koristi gold pro!
 
Pazi ovako, zemlja je potrebna iz bar dva razloga. Prvo, njome vežeš hranu da ti se kugle ne raspadaju pre vremena i drugo, još bitnije, time umanjuješ hranjljivu vrednost miksa i ublažavaš jake arome i mirise iz hrane. Može ti se desiti da sa prejakom hranom pecaš samo na početku i eventualno na kraju takmičenja. Postoji trik da se na pola takmičenja bace 3-4 kugle čiste hrane-ali ništa više. Konkretno Gold Pro Bream je jako aromatizovana hrana i bojim se da ćeš bez zemlje da "ošamutiš" ribu i da je oteraš. Opet probaj u treningu kako ćeš da odradiš celokupno takmičenje-od hrane do same tehnike i sistema za pecanje. Na Ćelijama i Bovanu stvarno ne znam nikog ko na 2 kg hrane ne stavi bar 1 kesu zemlje (2,5 kg). Sad, tamo je i dubina velika pa na štek imaš od 2,5 do 3,5 m, a na bolonjez dva puta više.
 
Poslednja izmena:
Upravu si kad kazes da zemlju treba upotrebljavati ali mislim da je jos suvise hladna voda,da se hrana razbija sa zemljom to je jedan razlog ,drugi je sto tamo isto ima sarana i meleza koji su radili prosle nedelje na kupu.Razmisljao sam da u zemlju sa fujem dodam seckane gliste.Plovak ce verovatno biti iglica 4x18.Hranu cu da izbacim iz kup kita na 20 cm blize nego sto cu da bacim fuj, iz kog razloga da probam koliko toliko da razdvojim ribu.A sto se tice treninga mozda odem u subotu,jer mi pecamo u nedelju dva kruga.Pa videcemo sta da radimo!
 
Za šarana i babušku nikako jaka hrana. Ako imaš krupnu ribu sa fujem ćeš samo da navučeš siću od koje krupnu nećeš moći da pecaš. Ne razumem kako ćeš to da predvojiš ribu na 20 cm ? Za predvajanje ribe treba ti minimum minimuma 1,5-2 m. Recimo pecaš na štek na 8m i na 13 m i tako hraniš; ili na bolonjez i štek. Babuška često neće da uđe na samu hranu pa je trik u tome da je recimo hraniš na 11 m, a pecaš štekom na 13m i sl. Takođe hrana za babušku i šarana nema veze sa onom za bodorku ili deveriku. A zemlju uvek koristim.
 
Jel to mix za celu ekipu ? Pa pobogu gde ćeš da baciš 7 kg hrane ? Drugo TTX se stavlja 1 kesa na 3 kg suve hrane. A sprema se minimum par sati pre ostale hrane tako što se na 1 kesu TTX stavi oko 2 l vode. Kad svu vodu upije uz mešanje dodaje se suvoj hrani. Zemlju dodaješ na kraju sejanjem kroz sito. Kad sve izmešaš proteraš celokupnu masu (hrana+zemlja+TTX) kroz sito. Uzmi 1 Gold Pro, 1 Gros Gardons i 1 TTX ništa više. Ja ne mešam zemlju i TTX već hranu razbijem prezlom uz dodatak recimo Triton nokle da se mix zgusne kako bih mogao da ga plasiram rukom.
 
To sto sam napisao je bilo za dva kruga naravno!zato sam stavio sve po 2kg!narucio sam danas 1kg glista,0.5 kg koje cu da iseckam i ubacim sa fujem u zemju za prvi krug bacam veci deo,a ostatk sto ostane cu dohranjivati,isto tako i drugi krug ako bude sve u redu! da li si ti bio da treniras i da li uopste imas nameru?
 

Back
Top