KOLIKO VERUJETE LEPIM REČIMA?

Poruka
51.038
Posle razmišljanja gde da otvorim ovu temu, odlučih da to ipak bude ovde.
Dobrodošli su odgovori kako dragih & finih koleginica, tako i dragih & finih kolega sa foruma.:)
Poštovani Juliane :):):), ukoliko ovakva ili slična tema već postoji, ti stavi lokot.

Elem, neko vam udeli kompliment ( pođimo od pretpostavke da nije bitno kog pola je osoba; bitnije je da ste osobu relativno skoro upoznali); kaže vam da ste dragi, pametni, divni itd. Da li polazite od pretpostavke da vam dotična osoba laska (iz neiskrenih pobuda) ili ste skloni da poverujete?
Ako vam prijaju lepe reči – zašto? Koliku ulogu igra sujeta u takvoj situaciji?
Naravno, pitanje se može odnositi i na izjave ljubavi, date iznenada, nakon kratkog vremena poznanstva.
p.s. Možete da elaborirate i situaciju u kojoj vam je veoma stalo do onog ko vam je uputio lepe reči, kao i situaciju u kojoj vam nije stalo.
 
Posle razmišljanja gde da otvorim ovu temu, odlučih da to ipak bude ovde.
Dobrodošli su odgovori kako dragih & finih koleginica, tako i dragih & finih kolega sa foruma.:)
Poštovani Juliane :):):), ukoliko ovakva ili slična tema već postoji, ti stavi lokot.

Elem, neko vam udeli kompliment ( pođimo od pretpostavke da nije bitno kog pola je osoba; bitnije je da ste osobu relativno skoro upoznali); kaže vam da ste dragi, pametni, divni itd. Da li polazite od pretpostavke da vam dotična osoba laska (iz neiskrenih pobuda) ili ste skloni da poverujete?
Ako vam prijaju lepe reči – zašto? Koliku ulogu igra sujeta u takvoj situaciji?
Naravno, pitanje se može odnositi i na izjave ljubavi, date iznenada, nakon kratkog vremena poznanstva.
p.s. Možete da elaborirate i situaciju u kojoj vam je veoma stalo do onog ko vam je uputio lepe reči, kao i situaciju u kojoj vam nije stalo.


Ih.. kad mi je stalo do nekoga... nije mi teško da hvalim, divim, uznosim. ...
Nego da ne preterujemo svi mi malo sa tim laskavim i lascivnim porukicama ???

;)
 
Komplimenti uvek prijaju,podižu ego,ali im ne verujem ništa.Koleginicama sa foruma:Borki,Hani,Kučki,Marincu,Sevilji i još ponekima verujem.
:heart:i treba


a ontopic:ne razmisljam da l da verujem nego uzivam koliko mogu.i otkad sam shvatila da mi prijaju,trudim se da i ja uputim lepe reci koje za osnovu imaju istinu a za koje mislim da ce dici moral mom sagovorniku.nista ne kosta a svima lepo.ne govorim lazi,al ne propustam da primetim sta je cool.to sam malo naucila iz mog iskustva s komercom.
zasto prija-pa ne znam mozda je sujeta,al ovde na forumu je ta sujete toliko ponavljana u najgorem mogucem kontekstu da mrzim tu rec.
inace smetale su mi lepe reci za koje vidim da nemaju veze s zivotom(npr ona sto mi donosila puzice-secaju se stari forumasi-ona mi svaki dan govorila kako sam smrsala,a to je tako lako proverljivo :roll:)
 
Posle razmišljanja gde da otvorim ovu temu, odlučih da to ipak bude ovde.
Dobrodošli su odgovori kako dragih & finih koleginica, tako i dragih & finih kolega sa foruma.:)
Poštovani Juliane :):):), ukoliko ovakva ili slična tema već postoji, ti stavi lokot.

Elem, neko vam udeli kompliment ( pođimo od pretpostavke da nije bitno kog pola je osoba; bitnije je da ste osobu relativno skoro upoznali); kaže vam da ste dragi, pametni, divni itd. Da li polazite od pretpostavke da vam dotična osoba laska (iz neiskrenih pobuda) ili ste skloni da poverujete?
Ako vam prijaju lepe reči – zašto? Koliku ulogu igra sujeta u takvoj situaciji?
Naravno, pitanje se može odnositi i na izjave ljubavi, date iznenada, nakon kratkog vremena poznanstva.
p.s. Možete da elaborirate i situaciju u kojoj vam je veoma stalo do onog ko vam je uputio lepe reči, kao i situaciju u kojoj vam nije stalo.

Прво помислим да ми неко ласка...
Па се онда запитам зашто би то радио...:roll:
Е, ако не нађем разлог, онда поверујем да та особа стварно тако мисли...:shock:
Па опет кренем да се питам зашто... и шта с тим да радим...:lol:

Углавном... тешко прихватам и позитивну и негативну критику...
Не зато што људима не верујем.
Дакле склона сам да поверујем да мисле тако, било да је негативно или позитивно, али...
Не верујем да су у праву, јер ја све боље знам. :D
 
Komplimenti uvek prijaju,podižu ego,ali im ne verujem ništa.Koleginicama sa foruma:Borki,Hani,Kučki,Marincu,Sevilji i još ponekima verujem.

Hvala, Karlito.
Drago mi je zbog ovog što si rekao. Nekako osećam da nije obična slatkorečivost.:D

Ih.. kad mi je stalo do nekoga... nije mi teško da hvalim, divim, uznosim. ...
Nego da ne preterujemo svi mi malo sa tim laskavim i lascivnim porukicama ???

;)

Od viška glava ne boli. :) Ali samo pod uslovom da poruke nisu laskave.
 
Pa prosto procenim da li je kompliment iskren ili ne, na osnovu realnih cinjenica i na osnovu osecaja. Kad je iskren onda ti je valjda drago, a kad ne onda je smesno. :-) Uglavnom sam iskren po davanju komplimenata osim kad se nesto zezam ali tad je svima jasno da se zezam. Svi mi zelimo da se osecamo lepo a lepa rec to moze da postigne i to je neki ispravan put za zdrav odnos. Ljude koji govore ruzne reci cesto uopste ne kapiram i uvek se pitam sta oni zele time da postignu i da li su svesni posledica svojih reci.

Ljubav ne izjavljuje niti bi verovao bilo ko da mi izjavi jer to se pokazuje a ne govori, za izrazavanje simpatisanja zbog ovog ili onog je drugo.

Mislim da je umece lepe komunikacije jedna od vrhunskih mudrosti i smatram da bez toga ni jedan covek ne moze biti stvarno "uspesan" u bilo kom domenu.
 
Прво помислим да ми неко ласка...
Па се онда запитам зашто би то радио...:roll:
Е, ако не нађем разлог, онда поверујем да та особа стварно тако мисли...:shock:
Па опет кренем да се питам зашто... и шта с тим да радим...:lol:

Углавном... тешко прихватам и позитивну и негативну критику...
Не зато што људима не верујем.
Дакле склона сам да поверујем да мисле тако, било да је негативно или позитивно, али...
Не верујем да су у праву, јер ја све боље знам. :D

E ja cu tebi da dam jedan kompliment a ti razmisljaj sta ces sa njim da radis. :lol:
 
Da li se tema odnosi na komplimente ili na lepe reci , tj uvijeno u lepo pakovanje.....

Recimo : Neko ti kaže , nikako da naučiš da nisi muva, nauči da počistiš za sobom.....drugim rečima rekao ti je da s......mnogo.....

Komplimenti = lepe reči. Provera verodostojnosti tih reči je na onom kome su reči upućene - veruje im ili ne veruje.

Tvoj primer svakako nije nešto, što iole liči na lepe reči. :)
 
lepa tema......'nako psihološka ... tjah..pa kad mi neka kaže da me voli, ja joj veroojem.....šo i pa da me ne voli......kad mi dele komplimente.....zavisi....ako su kooćni prijatelji...ne veroojem im ništa...osim baba doošanki...ona baš uvek kaže šta misli o svakome i svakoj pojavi i događaju.....imaš tačno likove koji vole da primaju komplimente i veroojem da i ja često...takvima, mislim...takvim osobama...iskažem neki kompliment ...čisto nako kolokvijalno...ljoodi navikli..a posebno žene da im se kaže kako sooper izgledaju...i kako su sjajno "to" rekle...pravilno postoopile......pa da..šo se mene lično tiče....pa ako sam osobu relativno skoro upoznao..a udeli mi kompliment koji se odnosi na neku moju osobinu koju nije mogao da primeti za tako kratko vreme....pa misim...čemu to...osim ako nije patološka ulizica.....bljak.......ša znam.......nisam ti ja baš od onih koji često baš primaju komplimente...ukratko .......
 
Citat:
Original postavio Tuzni_patak
Da li se tema odnosi na komplimente ili na lepe reci , tj uvijeno u lepo pakovanje.....

Recimo : Neko ti kaže , nikako da naučiš da nisi muva, nauči da počistiš za sobom.....drugim rečima rekao ti je da sanjaš.mnogo.....

@Borac
Komplimenti = lepe reči. Provera verodostojnosti tih reči je na onom kome su reči upućene - veruje im ili ne veruje.

Tvoj primer svakako nije nešto, što iole liči na lepe reči.

~~~

...teško je srcu koje sanja...
 
U zadnje vreme najvise mi se svidja kompliment "Prelepa si" ali ne svidja mi se kao "Imas prelepu guzu", ali svidja mi se "Imas lepu guzu". :)

To je malo cudno,jer obicno zene ne vole to prelepa si,ili predivna si...jer je klise.
A tebi se to svidja.

npr "Imas fantasticnu guzu,jel posecujes redovno teretanu ili vezbas kuci" zvuci bolje nego samo "imas lepu guzu" "ali npr "jebeno si jebozovna"

Ja bih dodao da je jako lose ako npr verujes da svako zeli da te iskoristi,tj da bas svako laze kada kaze kompliment.
Tako da da treba da verujes u komlimente,tj pre nego sto se bacis u procenjivanje da li je to istina ili ne veruj da jeste istina...svejedno uvek moze postojati nesto sto se nekom svidja u vezi tebe - neka specificna stvar za koju nikada ni nisi ocekivala da ti kaze,ali ljudi vole razne stvari
 

Back
Top