Kako vase dijete postaje dobro?

Ima dosta primera kako od 'loseg' vaspitanja postane los covek..mislim da ne treba dete razmaziti..konstantnim
povladjivanjem..igrackama..na vreme mu uroditi radne navike..stvoriti osecaj odgovornosti za svoje postupke..ne porediti ga sa ostalom decom..ne odvajati od vrsnjaka..po meni najbitnije da ceni svoje i tudje stvari..da se nauci radovati sitnim ne toliko vrednim stvarima.
 
pre neki dan jedno dete u prodavnici,devojcica od nekih 8-9 god stane ispred police sa snalicama koje posmatram.kazem joj "izvini al gledam ovo" a ona se izbeci i kaze "gledam i ja" i glasno baci korpu na pod i demonstrativno se okrene i ode.posle je svaka dva tri min prolazila i namerno me gurala iz sve snage laktom,da nisam videla sta hoce pala bih.i na kraju meni dopi.z.di i kazem joj vrlo glasno,cela radnja se okrenula "dosta je bilo!reci mi gde ti je majka!" ona cuti i drsko me gleda ja jos glasnije "gde ti je majka da vidi kako se ponasas?!" i onda pogledam ovo moje cudo,na koje se svakodnevno zalim i kazem covece ona je dobro dete.eto
 
Ima dosta primera kako od 'loseg' vaspitanja postane los covek..mislim da ne treba dete razmaziti..konstantnim
povladjivanjem..igrackama
..na vreme mu uroditi radne navike..stvoriti osecaj odgovornosti za svoje postupke..ne porediti ga sa ostalom decom..ne odvajati od vrsnjaka..po meni najbitnije da ceni svoje i tudje stvari..da se nauci radovati sitnim ne toliko vrednim stvarima.

I ja tako mislim , a vreme ce pokazati ostalo...
 
Moja bebica je bila nemoguca kad se rodila. Toliko je plakao i samo je hteo da ga neko nosi - naravno tata je tu kriv. A da ne pricamo o spavanje - moze da zaspi samo ako ga stavim da grudi da slusa otkucaje srca. Nisam mogla od njega u wc,a komi li nesto drugo da uradim. A sto nije hteo da jede,to je posebna prica. I eto sad ima 5 meseci,igra se sam u kreveticu,po nekad kmekne,ali zato sto ga bole zubici,ja nemam pojma dal je gladan posto moze da se igra ceo dan i zaboravi na glad.Kad ga stavim u kolica pustim mu da svira igrackica,on pipka svoje zeke i uziva. Da covek pozeli jos 5-toro takve dece. Ne zali se ni kad se ukaki ili upiski,pojma nemam dok ne proverim.Znaci dobro dete,a bio je kmekavac na kvadrat:D
 
Moja bebica je bila nemoguca kad se rodila. Toliko je plakao i samo je hteo da ga neko nosi - naravno tata je tu kriv. A da ne pricamo o spavanje - moze da zaspi samo ako ga stavim da grudi da slusa otkucaje srca. Nisam mogla od njega u wc,a komi li nesto drugo da uradim. A sto nije hteo da jede,to je posebna prica. I eto sad ima 5 meseci,igra se sam u kreveticu,po nekad kmekne,ali zato sto ga bole zubici,ja nemam pojma dal je gladan posto moze da se igra ceo dan i zaboravi na glad.Kad ga stavim u kolica pustim mu da svira igrackica,on pipka svoje zeke i uziva. Da covek pozeli jos 5-toro takve dece. Ne zali se ni kad se ukaki ili upiski,pojma nemam dok ne proverim.Znaci dobro dete,a bio je kmekavac na kvadrat:D

Meni ovo nisu simptomi dobrog deteta.
To prakticno znaci da zahtevna deca nisu dobra deca????
 
sta reci a ne zaplakati:lol:

Tebi je smeh ocigledno lek za nerazumevanje. Pobrkala si loncice, ti si opisala nezahtevno dete, a ne dobro dete. Nisam ja rekla da tvoje dete nije dobro, nego da nije "dobro" zbog toga sto si sada napisala o njemu.

Moje dete je zahtevno, a po tvojoj definiciji "dobrog" ono bi bilo lose. Ne mislim da mi je dete lose...

Sledeci put ukljuci malo vise sivih celija kada komuniciras sa ljudima. Neki od nas imaju malo suptilnija znacenja da prenesu, a ne da se frljaju sa "moj tata je jaci od tvog".

Sto se tice posledica tvog nacina "uzivanja" u nezahtevnom detetu... razmisli o sledecem: to sto je tvoj sin miran i uopste ne haje sta ti radis ili mozda osecas (mozda, ne tvrdim da je tako, ali u tvojoj prici postoje mogucnosti za obe varijante) i sutra kada budu neke vazne odluke u pitanju on te nece konstatovati, niti ce uzeti u obzir tvoje osecaje i stavove. Da li ce nedostatak majcine tople ruke na svom obrazu sutra kompenzovati na neki neprimeren nacin?

Sve su to neke moguce ruzne konsekvence. Nemoj da negujes nezahtvenost deteta... dobro je da je vezan za tebe, sutra ce te vise slusati. Ovo je samo moj dobronameran savet tebi i ostalim mamama.
 
Sva se deca rode dobra. Postoje samo dobri i losi roditelji.

Da li se sa secenjem osamnaeste rodjendanske torte detetu daje titula dobro ili lose, ili tek kad i samo postane roditelj ono moze postati dobro ili lose? Da li ljudi koji nemaju decu, imaju jednaku sansu da postani losi kao npr., esperanca, koja ima problem sto joj petomesecni sin ne vristi po ceo dan?
 
I mene zanima u kom uzrastu deteta se to vrednuje.

I slažem se da dete do recimo godine nije ni dobro ni loše; samo neko traži manje a neko više pažnje. Moje dete je tražilo (i dobijalo), (pa valjda zato ponovo tražilo) puuunooo pažnje, ali nikada nisam rekla da je loše.
Sada kad me pita neko, kažem da mi je dete dobro. Kako se to postiže - ili zastrašivanjem, što je metod bio mog oca.
Moj metod je puno razumevanja, nežnosti, ljubavi.
Znam da je ovde kod nas problem imati dovoljno vremena za sve to, i sve bi bilo lakše da nismo opterećeni bar osnovnim materijalnim stvarima...
 
Знала сам да ће доћи до неразумевања зато што постављач теме није објаснио шта подразумева под појмом ''добро дете''.

Да ли је добро дете оно које ћути и мирно седи?
Сад испада да дете које плаче кад је гладно или кад је нечим незадовољно - није добро дете...
:roll:
 
Da li se sa secenjem osamnaeste rodjendanske torte detetu daje titula dobro ili lose, ili tek kad i samo postane roditelj ono moze postati dobro ili lose? Da li ljudi koji nemaju decu, imaju jednaku sansu da postani losi kao npr., esperanca, koja ima problem sto joj petomesecni sin ne vristi po ceo dan?

:roll: OH, zeno, ...
pa ti tek nista ne razumes... nisam rekla da ona ima problem. Rekla sam da je opisala nezahtevno dete... nezahtevno nije isto sto i dobro. A jedno ne iskljucuje drugo. Zaista ne volim ljude koji ovako povrsno citaju i onda sebi daju pravo da ucestvuju u raspravi.
 
I znam jedno dete koje je 'dobro' za sve pojmove; ali ja ne bih nikako volela da moje dete bude takvo... Više voli sa babama da gleda tv, nego da se igra sa decom.
I sve pod maskom zaštitništva maltretira moje dete (mislim, ako mu ja dopuštam da se isprlja; ko si TI da ga izvlačiš iz peska).

I tipična tužibaba!
 

Back
Top