Путин на челу Јединствене Русије
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Путин на челу Јединствене Русије

dakica nije na forumu
    - упишите своју тренутну активност
    Ističe se dakica (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Podrazumevano Путин на челу Јединствене Русије

Како то већ иде са правилима овога форума, предочавам само линк са истоименим насловом текста и ове теме.

http://www.politika.co.yu/rubrike/Svet/Putin-na-chelu-Jedinstvene-Rusije.sr.html

Разлог мог отварања ове теме јесте коментар који се може прочитати на "Политици" поводом овога текста.

Ана , 16/04/2008, 13:13
    Е, слава Богу. Честитам председниче. Чекам још да Русија врати царевину и Србија ће одахнути. Читајте св. Серафима Саровског.
    И ја кажем - ЧИТАЈТЕ СВ. СЕРАФИМА!

Ističe se nexxx011 (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Podrazumevano Re: Путин на челу Јединствене Русије

Ko je Sv. Serafim................Daj neke linkove da ne googlam sada jer nemam vremena................

Veoma poznat slavka69 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    154

Evo sta prica Nikolaj Motovilov u svojoj zabelesci, koja se cuva u arhivu manastira Divjejeva, a koju je zabelesku objavila 1903. godine njegova udovica Jelena Motovilova.
    Dan je bio oblacan, prica Motovilov; zemlja bese pokrivena debelim snegom, koji je stalno padao, kada me otac Serafim postavi da sednem pored njega na jedno oboreno stablo.

- Gospod mi je otkrio, rece mi, da ste vi u detinjstvu zeleli da saznate koji je cilj hriscanskog zivota. Vama su savetovali da posecujete crkvu, da se molite, da cinite dobra dela, jer se u tome, govorili su, sastoji cilj hriscanskog zivota. Ali vas taj odgovor nije mogao da zadovolji. Stvarno, molitva, post, nocna bdenja kao i svi drugi hriscanski podvizi, dobri su kao takvi; ali cilj naseg zivota nije da samo to ispunjavamo, jer su to samo sredstva. Pravi cilj hriscanskog zivota je da zadobijemo Duha Svetoga. Morate znati da samo ono dobro delo donosi plodove Duha Svetog, koje je ucinjeno iz ljubavi prema Hristu. Prema tome, zadobijanje ovog Duha je cilj naseg zivota.

- U kom smislu vi govorite da treba zadobiti Duha Svetog, zapitah oca Serafima; ja to ne razumem.

- Zadobiti znaci steci, rece mi on. Vi sigurno znate sta znaci steci novac; To isto vazi i za Svetog Duha. Cilj zemaljskog zivota za obicnog coveka je da zaradi novac, ili da stekne pocasti, odlikovanja i nagrade. Sveti Duh je takodje kapital, i to veciti kapital i jedino blago koje nikako ne prestaje. Svako delo ucinjeno iz ljubavi prema Hristu donosi blagodat Svetoga Duha; u svakom slucaju, molitvom se to najlakse postize, jer je ona orudje kojim uvek raspolazemo. Moze se dogoditi da bi ste zeleli da idete u crkvu, ali da crkva nije blizu, ili da je sluzba svrsena. Ili imate zelju da udelite prosjaku, ali njega nema; ili zelite da budete neporocni, ali za to nemate snage. Ali molitva, za nju uvek ima mogucnosti, ona je dostupna kako bogatom tako i siromahu, kako ucenom tako i prostom, jakom kao i slabom, zdravom kao i bolesnom, pravednom kao i gresnom. Snaga molitve je ogromna, vise nego sve drugo, ona daje Duha Svetoga.

-Oce, rekoh, vi sve vreme govorite o blagodati Duha Svetoga, koju treba zadobiti, ali kako i gde je mogu videti? Dobra dela su vidljiva, a zar Duh Sveti moze biti vidljiv? Kako mogu znati da li je On sa mnom ili nije?

- Blagodat Svetoga Duha, koja nam je data prilikom krstenja, sija u nasem srcu uprkos nasim gresima i tami koja nas okruzuje. Ona se pojavljuje u neiskazanoj svetlosti onima preko kojih Gospod najavljuje svoju prisutnost. Sveti Apostoli su opipljivo osetili prisutnost Duha Bozjeg.

- Zapitah ga: Kako bih ja licno mogao da postanem svedok?

- Tada otac Serafim obavi ruku oko mene i rece mi: Prijatelju, mi smo sada obojica u Duhu, ti i ja. Zasto ne gledas u mene?

- Oce, ne mogu da vas gledam, jer je vase lice postalo svetlije od sunca i oci su mi zasenjene.

- Ne plasite se, vase Bogoljubije, jer ste i vi sada postali svetli kao i ja. I vi ste sada ispunjeni Duhom Svetim, inace ne bi vam bilo moguce da me vidite takvim.

- I nagnuvsi se prema meni, sapnu mi blago na uvo: Svim srcem molio sam Gospoda da vas udostoji da vidite, telesnim ocima, ovaj silazak Njegovog Duha. I evo, uzvisena milost utesila je vase srce kao sto majka tesi svoju decu. Dakle, prijatelju, zasto me ne pogledate? Ne bojte se nicega, Gospod je sa vama!

- Ja ga tada pogledah i sav pretrnuh. Zamislite: u sredini sunce, pri njegovom najsjajnijem blistanju podnevnog lucezarja vidite lice coveka koji sa vama razgovara. Vidite pokrete njegovih usana, izraz njegovih ociju, cujete njegov glas, osecate da jedna njegova ruka lezi na vasem ramenu, ali ne vidite ni tu ruku, ni to lice, vec jedino tu zaslepljujucu svetlost koja se rasprostire svuda oko vas, i koja obasjava svojim sjajem snezni pokrivac kojim je pokriven proplanak, kao i snezne pahuljice koja padaju poput belog praha.

- Sta osecate? zapita otac Serafim.

- Tisinu i mir koje ne mogu izraziti, rekoh.

- Sta jos osecate? pitase on.

- Neiskazanu radost koja ispunjava moje srce, odgovorih.

- Ta radost koju osecate nistavna je kada se uporedi sa onom radoscu za koju je receno "da oko jos ne vide, i uho ne cu, i u srce coveku ne dodje, sto ugotovi Bog onima, koji ga ljube" (1.Kor.2,9). Nama su dati samo nagovestaji ove radosti, ali sta kazati o pravoj radosti? Sta jos osecate, vase Bogoljubije?

- Neiskazanu toplotu, rekoh ja.

- Kakvu, prijatelju! Mi smo u sumi, sada je zima i svuda je sneg oko nas... Kakva je to toplota koju osecate?

- Odgovorih: Kao kada bih se kupao u toploj vodi. Osecam takodje miris, kakav nikad do sada nisam osetio.

- Znam, znam, rece on, ja vas hotimicno pitam. Taj miris koji osecate je blagouhanije Duha Bozijeg. A ta toplota o kojoj govorite nije u vazduhu, vec u nama. Zagrejani njom, pustinjaci se nisu bojali zime, jer su bili odeveni blagodatnom haljinom, koja im je zamenjivala odelo. Carstvo Bozije nalazi se unutra u nama. Stanje u kome smo sada dokaz je za to. Eto sta znaci biti ispunjen Svetim Duhom.

- Da li cu se secati ove milosti koja nas je danas posetila? zapitah ja.

- Verujem da ce vam Gospod pomoci da sacuvate ovo u svom srcu, jer to nije dato samo radi vas jednoga, vec preko vas, ostalom svetu. Idite s mirom i neka Gospod i Njegova Presveta Majka budu sa vama!

- Kada sam ga napustio, zavrsava Motovilov, vidjenje nije prestajalo: starac je bio u istom polozaju koji je imao u pocetku razgovora i neiskazana svetlost koju sam video svojim ocima, produzavala je da ga i dalje obasjava".

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Kakve veze ova priča ima sa Putinom? Ne razumem.

Slične teme

1. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 03.10.2016., 14:49
  2. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 07.01.2009., 17:53
  3. Odgovora: 110
    Poslednja poruka: 26.12.2008., 21:56
  4. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 15.05.2008., 22:49
  5. Маја Гојковић на челу Балкана
    Autor untouchable u forumu Politika
    Odgovora: 38