savet za prvi put

Koliko sam uspela da iscitam,ovde ima zanimljivih tema i pametnih odgovora,pa se nadam da cete mi odgovoriti i na ovu,mozda za vas ne tako zanimljivu temu,ali meni bi pomoglo. Naime,kada devojka da zna kad je spremna za prvi put? Kako da se otrgne strahu da ce je okolina koja je konzervativna osuditi? Postoji li uopste neki ogranicavajuci period u vezi nakon kog mozete da kazete: "e,sad je ok,vec neko vreme smo zajedno,poznajem te,verujem ti,volim te." Jednom sam pricala sa drugaricama i osudile su devojku koja je sa deckom kog je tek upoznala spavala posle desetak dana. Da li biste je vi osudili? Za njih je ona k*rva. Postoji li uopste vreme posle kog se moze reci:"Spavali su? Pa.dobro,zajedno su vec... to je ok." Koliko je sex u vasem okruzenju jos uvek tabu tema?

Meni sex nije tabu, pa cu dati svoje vidjenje
Kad ce ko da spava s nekim uopste nije bitno, ako su oni bliski i gaje iskrena osecanja jedno prema drugom
Ovo zavisi i od licnosti
Onome kome je stalo do misljenja okoline nek ide i nek se .... sa okolinom
Pa zar nije tako?
Na ovo pitanje postoji samo jedan odgovor - pravo vreme je kad se volite i kad oboje toliko to zelite da gorite od strasti
P.S. Ako zelis da ti bude stvarno lepo
 
Pravo vreme za prvi put jeste kada si dugo u vezi sa dečkom kojeg iskreno voliš,i naravno koji tebe iskreno voli i kada si 100 % sigurna da te posle 2 dana neće ostaviti. Ja sam sa dečkom 15 meseci i već 8 meseci spavamo,a još se volimo kao da smo na početku veze. Veruj mi to je pravi način,ali naravno nezavisi sve od ljubavi nego i od tebe,da li si spremna za taj korak i naravno za sve ostale rizike?

А ако те остави после 2 недеље?
Или 2 месеца?

:mrgreen:

За ШТА је битна та ''сигурност од неостављања''?
 
Idealno vrijeme je poslije tacno 41 dana poznanstva, na 14 izlasku, u momentu kad napravis 441. korak.
I nikako u automobilu...nikako, to je losa karma

a ako si ipak u automobilu onda odmah pljuni 3 puta doticnog u facu i zarotiraj se za 180' ccw... 14 min kasnije spali kola sa 13 sveca i lancano prosledi ovu poruku prijateljima kojima zelis srecu u zivotu.
 
Idealno vrijeme je poslije tacno 41 dana poznanstva, na 14 izlasku, u momentu kad napravis 441. korak.
I nikako u automobilu...nikako, to je losa karma

a ako si ipak u automobilu onda odmah pljuni 3 puta doticnog u facu i zarotiraj se za 180' ccw... 14 min kasnije spali kola sa 13 sveca i lancano prosledi ovu poruku prijateljima kojima zelis srecu u zivotu.

ccccc ccc :lol::lol::lol:
 
Moj ti je savet da sa tom odlukom ne brzas.Onda kad se osetis spremnom da se predas osobi koju volis i koja tebe voli (to je mnogo vazno) tad to uradite.Jednom se gubi nevinost i vrlo je bitno da to uradis sa pravom osobom iz ljubavi. To se pamti za ceo zivot. (u stvari kako ko)
 
Idealno vrijeme je poslije tacno 41 dana poznanstva, na 14 izlasku, u momentu kad napravis 441. korak.
I nikako u automobilu...nikako, to je losa karma

a ako si ipak u automobilu onda odmah pljuni 3 puta doticnog u facu i zarotiraj se za 180' ccw... 14 min kasnije spali kola sa 13 sveca i lancano prosledi ovu poruku prijateljima kojima zelis srecu u zivotu.

stvarno ste grozni oboje:rotf:
 
Ne postoji vremensko i prostorno ogranicenje za bilo sta u zivotu , niti treba postavljati barijere u glavi...Jednostavno radi sve na osnovu instikta i emocija , a ne na osnovu vremena i " moralnih obaveza " prema nekome ili necemu...Sa nekim mozes provoditi citavu vecnost i da uvek dolazis do zakljucka da ne zelis da bas sa tom osobom prodjes kroz neki za tebe vazan ili najvaznije korak u zivotu ,a sa druge strane nekoga mozes poznavati " 5 min " i reci " to je to " (pod uslovom da te taj neko dobro ne folira da bi stigao do cilja:rtfm:)
 
Ne postoji vremensko i prostorno ogranicenje za bilo sta u zivotu , niti treba postavljati barijere u glavi...Jednostavno radi sve na osnovu instikta i emocija , a ne na osnovu vremena i " moralnih obaveza " prema nekome ili necemu...Sa nekim mozes provoditi citavu vecnost i da uvek dolazis do zakljucka da ne zelis da bas sa tom osobom prodjes kroz neki za tebe vazan ili najvaznije korak u zivotu ,a sa druge strane nekoga mozes poznavati " 5 min " i reci " to je to " (pod uslovom da te taj neko dobro ne folira da bi stigao do cilja:rtfm:)


Epa dobro onda nek radja sa 12,5 godina ako nema ogranicenja
 
Epa dobro onda nek radja sa 12,5 godina ako nema ogranicenja

Па, не верујем да дете од 12 година има жељу и потребу за сексуалним чином...
А чекати ''право време'' које је одређено само временски, а не зрелошћу - то нема никаквог смисла.

Неко је зрео са 17 неко са 19....
Постоји ли баш тачно одређено време када се то мора, или ипак зависи од наше зрелости, жеље и потребе?
 
Epa dobro onda nek radja sa 12,5 godina ako nema ogranicenja

Ne poznajem nikoga ko nije Romske nacionalnosti(ne zelim da ovo neko shvati kao uvredu ili podcenjivanje)da u tom starosnom dobu ima zelju i volju za takvim stvarima bez razmisljanja o bilo kakvim posledicama.Niti poznajem nekoga ko bi isto to uradio sa devojcicom u tim godinama...
A drugo,danasnji klinci vrlo rano pocinju sa edukacijom na nekadasnju "tabu" temu , tako da vrlo rano pocinje da "radi" svest sta se moze a sta ne...Ja sam pisao u slucaju kada su ispunjeni svi normalni uslovi-neka normalna zrelost i sposobnost za samostalno rasudjivanje,a dolazi na red pitanje izbora i odluke...
 
Па, не верујем да дете од 12 година има жељу и потребу за сексуалним чином...
А чекати ''право време'' које је одређено само временски, а не зрелошћу - то нема никаквог смисла.

Неко је зрео са 17 неко са 19....
Постоји ли баш тачно одређено време када се то мора, или ипак зависи од наше зрелости, жеље и потребе?

pa to sam i htela reci , kako to nema ogranicenja za nicim u zivotu , naravno da ima ali posle 19 bi sama trebala znati kad i sta treba uraditi , bar mislim , ako ne nek pita mamu .
 
Jao ljudi, zar je moguce da smo svi iz Beograda i nekih vecih gradova? Pa u manjoj sredini se to odmah sazna... Ma sta pricam sazna se i u Beogradu, ali ne saznaju bas svi :p

Ja devojku razumem sto se plasi, gadno je kada seks nije stvar tvoje intime i osobe koju volis, vec i opstenarodnog suda. A lako je reci bas te briga ako to niste iskusile.... Ja sam iz Beograda ali imam drugaricu iz malog mesta na jugu Srbije. Tamo se apsolutno, apsolutno sve sazna, dovoljno da nekome kazes, da ne kazem dovoljno je da momak nekome kaze. I tamo je uzasna sramota da spavas sa momkom ako niste zajedno bar 6-7 meseci (ja to, recimo nisam znala, piii...) Zato mnoge paze da, ako hoce avanturu, to urade daleko od svog mesta gde ne mogu da ih ogovaraju. Sta cete.

Ja devojci savetujem da spava sa momkom ako to zeli ali da se ne cudi ako posle 3 minuta to svi budu znali...

PS-I moj prvi put je bio tri puta! :D
 
ako imas 17 godina, makar, i vec si u vezi, samo napred..neces sigurno nista da izgubias!!!

sa 23-24, prestajes da mislis na takve stvari...bar sam ja prestala...
;)
necu da ispadnem ni qrva a ni zmaj ako uradim nesto sto mi se radi...
bla bla...al je dobar mojito!
:D
 
ako imas 17 godina, makar, i vec si u vezi, samo napred..neces sigurno nista da izgubias!!!

sa 23-24, prestajes da mislis na takve stvari...bar sam ja prestala...
;)
necu da ispadnem ni qrva a ni zmaj ako uradim nesto sto mi se radi...
bla bla...al je dobar mojito!
:D

el to ono sa rumom i lajmom?
nije loshe ja to znam naruciti kad je cevru
ili to ili margaritu
to mi je nako lajt varijanta
 
Jao ljudi, zar je moguce da smo svi iz Beograda i nekih vecih gradova? Pa u manjoj sredini se to odmah sazna... Ma sta pricam sazna se i u Beogradu, ali ne saznaju bas svi :p

Ja devojku razumem sto se plasi, gadno je kada seks nije stvar tvoje intime i osobe koju volis, vec i opstenarodnog suda. A lako je reci bas te briga ako to niste iskusile.... Ja sam iz Beograda ali imam drugaricu iz malog mesta na jugu Srbije. Tamo se apsolutno, apsolutno sve sazna, dovoljno da nekome kazes, da ne kazem dovoljno je da momak nekome kaze. I tamo je uzasna sramota da spavas sa momkom ako niste zajedno bar 6-7 meseci (ja to, recimo nisam znala, piii...) Zato mnoge paze da, ako hoce avanturu, to urade daleko od svog mesta gde ne mogu da ih ogovaraju. Sta cete.

Ja devojci savetujem da spava sa momkom ako to zeli ali da se ne cudi ako posle 3 minuta to svi budu znali...

PS-I moj prvi put je bio tri puta! :D

Koje licemerstvo....

A gotovo po pravilu u sredinama(ili vremenima) gde je to zabranjeno ili ne bas najprihvatljivije,iz kojih god razloga, se desavaju mnogo gore stvari,od kojih bi svi tako pocrveneli i oborili pogled,nego po liberalnim....
 
Poslednja izmena:

Back
Top