Kolica u gradskom prevozu

:shock: stvarno?
Pa beba je sigurnija u kolicima koja ja pridrzavam, sa kocnicom i pojasom, nego kod mene u krilu..A kako da sklopim kolica i da drzim bebu u isto vreme?
Jesi li ti koristila gsp? Jel se to pravilo praktikuje?
 
pa ja se slazem sa tobom.
nisam vozila bebu u busu, ali znam za to pravilo.
i naravno da sam vidjala milion beba koje sede u svojim kolicima u busu...
nemam pojma, negde sam citala o tome, valjda ako bus naglo zakoci, pa kolica polete sa bebom, nesigurno je.
dobro, kada majka i beba nisu same, obicno vidim da su kolica sklopljena, ali kada si sama, nije lako.
mada, sigurna sam da ti niko nista ne bi rekao i da ne sklopis kolica.
 
Да, и мојој малој вароши може са колицима у градски бус, али колица морјау бити склопљена а беба у рукама, а не у колицима.

(Сад се сетих једног упутства на колицима: ''Пре склапања колица обавезно прво извадите бебу!'' :lol:)
 
Nije mi jasno kako da sa kolicima od 10kg i bebom od 7,5kg izadjem,a guzva,ljudi nece ni da se sklone,ulaze preko kolica,sofer nece da saceka i da ne preicam sta sve.Mene je konkretno hteo da zatvori na vratima zajedno sa bebom,jer uopste nije gledao ko ulazi.Idijot:mad:.Kad ga tad nisam ubila nikad necu8).
 
Где ви сви налазите тако тешка колица, од по 10 кила?:roll:

Како би унела расклопљена колица у бус? Где би их ставила, а да не закрчиш пролаз осталима?
 
Pa stvarno gde nalazite takva kolica?
Čim staneš na stanicu, uzeš dete u ruke i sklopiš kolica da budeš spremna kad bus dodje.
Udješ u bus sedneš, naravski ako neko ustane, ako ne ustane, slučajno :mrgreen: ispustiš kolica na noge prvog sedećeg putnika i nadaš se da će ustati.
Tako sam ja. :mrgreen:
 
Nisam se sa klincem vozila busom sve sa kolicima, ali i sada se desi kad uđemo u bus da se ljudi prave, kao ne vide da sam sa malim detetom, pa niko da ustane! Ja onda, mrtva hladna dođem do prvog ko sedi i bez pardona mu kažem: Ustanite, držim dete!:evil:
S toga, uvek u bus ulazim na prva vrata, jer su iza vozača "rezervisana" mesta za nas mlade mame,a i tako sam na oku vozaču! Bar oni imaju strpljenja, jer sa klincem, rancem na leđima i obavezno nekom njegovom igračkom, ne može se uleteti u bus za dve sekunde!:roll:
Samo, na ta ista prva vrata uneti kolica je nemoguća misija!:cry:
 
Mozda sam malo pretjerala sa kilazom kolica jer imam ona sto ih zovu kisobran.Iskreno da vam kazem,ja svaki dan idem sa Vaskom negdje tako da smo cesto u prevozu( podzemna,bus itd.) i do sad ni jedna mama nije usla sa sklopljenim kolicima i bebom u narucju! Doduse,mozda je ovdje(u Becu) drugaciji zakon i niko me ne tjera da sklopim kolica.
 

Back
Top