Славиа

djuramc

Aktivan član
Poruka
1.249
40cb268ced.png



a7e74fb9e5.gif


d5492c7439.gif


О словенском национализму и наши организацији


Од највеће је важности савјестно изношење идеја словенског национализма и Славије као организације. Прво и најважније питање које тражи одговор је шта тачно удружује све словенске народе у једну групу? Ми верујемо, да је то следеће. Ми смо Словени и сви смо наследници једног самог словенског племена, наша култура, наша словенска душа и наше хришћанске вредности су све ствари које су нам заједничке и пренете су на нас од наших заједничких словенских предака.

Као организација верујемо, да сви словенски народи воле своје отачбине и мислимо, да бисмо требали деловати скупа како би бранили заједничке интересе против непријатеља словенства и наших вредности. Исто тако верујемо у блискију сарадњу на културном и друштвеном пољу као и у опће развијање пријатељства и братства међу свим словенским народима.

Из ових основних концепта наравно произлази већа идеја словенског национализма, коју видимо као следеће. Словенски национализам је словенофилска филозофија, која истиће важност словенске културе и начина размишљања за прежиљавање словенских народа. Наша филозофија препознаје, да сви словенски народи имају много заједничког, језик, културу, баштину. У исто време, наше је постојање као народ непрекидно угрожено од стране вањских сила, које су у хиљадама годинама приказале своју жељу, да униште наш народ и културу. Те силе слично не оклевају пред том да окрену један словенски народ према другом за своју добит. У данашњем свету, да преживе (тако културно као и генетски), наши народи морају препознати, да су једини други народи који деле њихове интересе, други словенски народи. Због тога је словенска солидарност најбоља прилика коју имамо, да обстанемо и просперирамо као Словени. Словенски национализам је наравни продужетак и пратилац етничком словенским национализмима (руском, пољском, српском...) јер пре свега истиће самоодлучбу Словена и важност наше јединствене културе и вредност словенског народа као расе. То нас доводи до концепта иза Славије као организације. Свој задатак видимо као двољелни. Прво, издајемо различите информације које су од заједничког занимања словенским народима. Друго, желимо деловати као већа кровна организација са намјером, да окупимо родолјубне словенске појединце и организације за заједничким столом, да би конструктивно расправили и продуљили разумевање погледа једни других, како би придоњели повећању међусобне сарадње и координације. Организација сама изграђена је на принцупу словенског братства, са члановима разних словенских националности.

Често постављана питања

П: Тко сте ви?

О: Ми смо озбиљна словенска националистичка организација предана одбрани словенских вредности, промовисању јединства, поноса и родољубљa међу свим нашим људима. Имамо чланове са целог света, многих различитих словенских националности.

П: Шта значи "Славија"?

O: Славија (исто Славиа или Славја) значи земља или нација Словена.

П: Којим симболима се служите и какво је њихово значење?

O: Употребљавамо више симбола, као што је липин лист и пан-словенска тробојница. Липа је била усвојена као службени симбол словенских народа на првом пан-словенском конгресу. Конгрес је истотако усвојио словенску плаву, белу и црвену тробојну заставу (што је зашто је нова краљевина Југославија или Јужна Славија одлучила, да се служи пан-словенском заставом као својом). Ми нисмо баш пан-словенска организација али је словенски национализам био дубоко утицан од пан-словенских филозофија, зато показујемо нашу везаност на пан-словенство, са употребљавањем липиног листа, као једног наших симбола, истотако признајемо плаву, белу и црвену као словенске боје и служимо се словенском заставом као једним наших симбола. Наш слоган је "јединство и моч", његово значење очито одражава наш циљ.

П: Шта видите као главне претње словенским народима?

O: Главна претња Словенском народу данас је безбожна светска политика нео-комунистичког либерализма и силе које стоје иза њега. Историја је доказ, да словенски народи никад нису могли бити доминирани војном силом, зато данас наши непријатељи умјесто настоје уништити нашу културу и друштва. Данданас наше популације настављају опадати. Истовремено наши политичари, уживајући потпину потпору светске заједнице, заузимају се за геноцидалне идеје не-словенске имиграције у словенске земље и монгрелизацију. Слично медији и различите иноземно финанциране друштвене организације настављају уништавати нашу културу, традицију и светоназор. Надомјештавајучи јих са мањевредном "културом" МТВ-а, Холивуда и сличног смећа.

П: Како се словенски национализам односи на друге национализме (фашизам, нацизам, бели национализам и.т.д.)?

O: Ми верујемо, да свака словенска идеологија треба бити тачно то, словенска. Стога ми одбијамо нацизам и друге не-словенске идеологије. Пре свега је јасно, да су наша европска браћа убила више милиона Словена него итко други. Само је разједињавајуче и уништавајуче за наш народ икада и прихватити било коју идеологију или вођу (као Хитлера који је особно одговоран за смрти милиона Словена). Слично ми као словенофили, верујемо у највећу важност наше културе, језика и наших традиција. Сваки озбиљан словенски националистички покрет мора бити словенски у свом корену. Морамо се служити својим језиком и смболима иначе једноставно постајемо оруђе властитог уништења. Што међутим незначи, да не препознајемо нешто истине у другим националистичким покретима, само они једноставно нису наши.

П: Нису ли Словени само дио европске расе?

O: Словени су индо-европски народ, шта значи да смо као раса (или подраса или било који други термин вам је дражи) најближи другим европским народима. Међутим Словени имамо свој јединствен светоназор, културу и генотип који су у многим погледима врло друкчији оним других Европљанина. Заправо сва људска бића су исте врсте и ствар је мнења гдје зацртати црту подјеле на различите расе. Као словени развијали смо се преко хиљадама годинама споредно другим Европљанима. Тако да видимо себе не само као Европљане већ прво као Словене.

П: Јесте ли ви пан-словенски покрет?

O: Јeднoм рећју, НЕ. Без сумње словенски национализам има своје корене у пан-словенском и словенофилском покрету. Међутим било је приказано, да могучност уједињене словенске државе није реалистична. Ми тежимо само снажној сараднји међу словенским народима, можда неком облику конфедерације, увек одржавајучи сувереност и независност различитих словенских отачбина.

П: Како могу придоњети вашим настојањима или се придружити вашој организацији?

O: Ако си Словен, свакако те охрабрујемо да се нам придружиш. Свака словенска особа безобзира на националност, старост или спол може нам помочи у досезању заједничког циљева. Ако ниси Словен али делиш наше погледе и циљеве, можеш нам још увек помочи на различите начине. Безобзира, контактирај нас за више информација.


Преузето са http://www.slavija.proboards37.com/v45index.cgi


Шта мислите о овоме, да ли ће ово једног дана постати изводљиво? Некако ми се ово више свиђа од европске уније.:D



 
Komentarisem samo kartu, ne i tekst.
Uzas. Iz dva razloga: 1) Zar da nas Rusi porobe? 2) Slicno je pokusano negde krajem tridesetih, pocetkom detrdesetih godina XX veka. Nije uspelo. I dobro je sto nije.

Mada, da se razumemo, podrzavam priblizavanje slovenskih naroda. Ali ne u ovom smislu.
 
Sa bracom Slovenima u nikakve saveze:thumbdown: sa komsijama Hrvatima i Bugrarima ne treba ni da pricam zasto ,malo nam je bilo sto smo se klali sa njima godinama/vekovima (vise oni nas nego mi njih) ,
sa Rusima takodje nikako jer su oni imperijalna sila od koje se niko nikad nije usrecio, a i progutali bi nas pre ili kasnije zbog drasticnih razlika u velicini
sa Poljacima takodje ne bi jer su katolicki talibani a i nemamo mnogo zajednickih tacaka
sa beloruskom i ukrajnskom gologuzijom takodje nikako jer ni od njih nema leba ,osim jeftinih zena
Jedino bi mogli sa Cesima i Slovacima jer su to relativno uredjene pristojne zemlje sa kojima nismo imali sukobe , imaju simpaticne zene,dobru hranu i jos bolje pivo ,ali ni od toga nema nista jer je nemoguc savez Srbije , Ceske i Slovacke ,mislim na sta bi to licilo
 
Sa bracom Slovenima u nikakve saveze:thumbdown: sa komsijama Hrvatima i Bugrarima ne treba ni da pricam zasto ,malo nam je bilo sto smo se klali sa njima godinama/vekovima (vise oni nas nego mi njih) ,
sa Rusima takodje nikako jer su oni imperijalna sila od koje se niko nikad nije usrecio, a i progutali bi nas pre ili kasnije zbog drasticnih razlika u velicini
sa Poljacima takodje ne bi jer su katolicki talibani a i nemamo mnogo zajednickih tacaka
sa beloruskom i ukrajnskom gologuzijom takodje nikako jer ni od njih nema leba ,osim jeftinih zena
Jedino bi mogli sa Cesima i Slovacima jer su to relativno uredjene pristojne zemlje sa kojima nismo imali sukobe , imaju simpaticne zene,dobru hranu i jos bolje pivo ,ali ni od toga nema nista jer je nemoguc savez Srbije , Ceske i Slovacke ,mislim na sta bi to licilo

e, hebiga sad...
odbacujes sve alternative, samo sa Cesima i Slovacima...
i kad ti dodzu Cesi i kazu da je hrvatski jezik baza njihovog...ili obratno... (jer su najslicniji izmedu svih juznoslavenskih jezika cak i slicniji izmedu hrvatskog i srpskog)) i kad ti kazu da su dio bivse crvene hrvatske...sto tada...? harikari?
iako, Slovaci su pravoslavna braca, ali udruziti se s njima znaci jos oko nekih 30% Roma u toj zajednickoj drzavi...
 

Back
Top