problem oko postavljanja mikrofona
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: problem oko postavljanja mikrofona

Početnik
    Učlanjen
    02.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano problem oko postavljanja mikrofona

Zdravo svima.Imam jedan veliki problem u vezi mikrofona.Naime da objasnim,radi se o jednoj velikoj hali dimenzija 20m x 15m x 10m u kojoj postoji na nekoj visini pri plafonu ventilaciona cev.Inace,ta hala je pregradjena nekim gipsanim plocama tako da su tu nastale vise da kazem sobica,ili slicno sa vratima za prolaz iz jedne u drugu ili iz hodnika u sobice.E sad nastaje problem.Kako postaviti mikrofone ,koliko mikrofona otprilike da bi se zadovoljio osnovni zahtev razumljivost govora jer je akusticnost prostorije uzasna,s obzirom na to da se eho cuje narednih 3 do 4 sekundi posle izgovorene reci.A pored toga i te pregradjene prostorije nemaju plafon vec im je svim tim prostorijama zajednicki plafon cele hale.Ako ima neko neku ideju ,ili da me uputi na neku literaturu ili slicno bio bih mu zahvalan.

Zainteresovan član strumffirer (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Podrazumevano Re: problem oko postavljanja mikrofona

Citat Original postavio djole9904 Pogledaj poruku
    Zdravo svima.Imam jedan veliki problem u vezi mikrofona.Naime da objasnim,radi se o jednoj velikoj hali dimenzija 20m x 15m x 10m u kojoj postoji na nekoj visini pri plafonu ventilaciona cev.Inace,ta hala je pregradjena nekim gipsanim plocama tako da su tu nastale vise da kazem sobica,ili slicno sa vratima za prolaz iz jedne u drugu ili iz hodnika u sobice.E sad nastaje problem.Kako postaviti mikrofone ,koliko mikrofona otprilike da bi se zadovoljio osnovni zahtev razumljivost govora jer je akusticnost prostorije uzasna,s obzirom na to da se eho cuje narednih 3 do 4 sekundi posle izgovorene reci.A pored toga i te pregradjene prostorije nemaju plafon vec im je svim tim prostorijama zajednicki plafon cele hale.Ako ima neko neku ideju ,ili da me uputi na neku literaturu ili slicno bio bih mu zahvalan.
    Moze li malo detaljnije?Sve si rekao samo nisi ono osnovno-u koju svrhu se koristi ta hala i sta zelis da ozvucis,a ako sam te shvatio problem je eho onda ti ne treba mikrofon vec treba da postavis izolacione materijale koji ce apsorbovati zvuk.Dakle sve zavisi sta zelis,ko sve da te cuje i u koju namenu...

Aktivan član A-man (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    60

To neces moci samo sa jednim mikrofonom. Buduci da ih mora biti vise, hoce li prenos biti uzivo ili ces snimati? Na cega ces snimati 5-6-10 mikrofona odjednom? Ako se radi o kancelariji i sl. pouzdanije su ti metode ucene i podmicivanja. Tradicija Batoooo ! E, da mozes sve to resiti sa dosta Bebi-alarma, ako ih prikrijes i obezbedis napajanje. Razmisli...

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Možeš da postaviš mikrofone do svake ,,prostorije, kancelarije,, itd itd i da ih sve nakačiš na jedan server sa karticom za mikrofone. I da ti se na tom serveru snima. Ista stvar kao kamere. Ja kod nas u radnji imam nekoliko mini mikrofona ( sam kraj mikrofona nije veći od 5 mm ) i sve to nakačeno na geovision kartice. Jedna za kamere jedna za mikrofon. I sve to upareno za kamerama. I mogu ti reći da se odlično čuje. I ti lepo na tom serveru podesiš zvuk kako tebi odgovara

I onda pičiš mogućnost gledanja preko LAN-a, ili wlana, neta, moba ....

Slične teme

1. AKTIVIRANJE MIKROFONA
    Autor nikolidus u forumu Multimedija
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 12.02.2011., 19:53
  2. pomoc-povezivanje usb mikrofona sa web kamere
    Autor mima-b u forumu Internet
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.04.2009., 02:29
  3. Problem oko postavljanja mreze
    Autor Vidaq u forumu Internet
    Odgovora: 1