Da li neko ima kućnu pomoćnicu

dragojIo

Aktivan član
Poruka
1.612
To se ranije zvalo sluškinja. Znate ono kao u sapunicama, nižeg je socijalnog statusa, tu je svaki dan, da poprisredi, spremi kvalitetnu hranu i tako to.
Znam ljude koji unajme s vremena na vreme neku osobu tokom generalnih čišćenja, brisanja prozora, prašine itd, no da li je neko angažovao neku osobu onako za svaki dan po jedno 3-4 sata, da vam kuva, čisti i slično, kakva su iskustva i kako se kreću cene i uopšte šta mislite o tome?
 
Моја мама има жену која долази једном недељно за она већа спремања... ја сам се нудила да то ја радим, а она неће ни да чује.
Та иста повремено и сестри одради велика спремања.

Ја лично немам потребу за тако нечим:
- волим да пеглам, упалим тв, скувам кафицу, седнем и пеглам и гледам филм
- не волим да перем посуђе, али зато сам себе частила машином за судове
- све веће кућне послове волим да сама радим...а имам и каде*...


(* кад)
 
Ma sve je to ok.
Ja ne osudjujem nikoga. Samo kazem da bi mene bilo sramota, isto kao sto nikada ne bih dala na ulici coveku da mi ocisti cipele...sramota me , jer ne zelim da se ja tu nesto osecam "superiornijom" u odnosu na njega, tj. ruzno... ...i ako je to potpuno suludo...i svesna sam toga...ali ne mogu . To je prosto jace...
 
đuro znači po tebi bolje da on crkne od gladi nego da tebi očisti cipele, pa nije u redu, šta fali ako si superiornija, superiornija si i od psa, što ne bi i u odnosu na neke ljude, na kraju krajeva, školovala si se ili na drugi način podigla svoj socijalni status, a ta kućna pomoćnica bi dobijala novce za svoj rad... i svi srećni i svi zadovoljni... ja u tome ne vidim moralni problem...
 
Da, dolazi tri puta nedeljno. I nije me sramota- moj posao je takav da jednostavno nemam vremena za kućanske poslove...
P.S. A odgovorno tvrdim da sam bolja čistačica od nje, al šta ću- nemam izbora.:roll:

e to me interesuje, tri puta nedeljno.
koliko sati provodi kod tebe po danu, da li i kuva možda ili ti samo čisti? da li je plaćaš po satu i koji je iznos, ok ako te detalje ne bi volela podeliti sa nama...
 
đuro znači po tebi bolje da on crkne od gladi nego da tebi očisti cipele, pa nije u redu, šta fali ako si superiornija, superiornija si i od psa, što ne bi i u odnosu na neke ljude, na kraju krajeva, školovala si se ili na drugi način podigla svoj socijalni status, a ta kućna pomoćnica bi dobijala novce za svoj rad... i svi srećni i svi zadovoljni... ja u tome ne vidim moralni problem...

Naravno da on nece " crci " zato sto ja sama sebi mogu da ocistim cipele....i naravno da je to posao kao i svaki drugi...
Prosto ja se tako osecam...i vec sam objasnila.
 
uopšte, superiornost je nužna činjenica, u smislu postojanja socijalnih slojeva društva, to je izvan naše kontrole i jedni ljudi su superiorniji od drugih u pogledu zarada....

Da ali ja nekako gledam ( ma kako sad ovo zvucalo kao laz i neistina onima koji me ne poznaju ) da sebe stavim u istu ravan sa tim ljudima ...ali bukvalno ...u onoj meri u kojoj to mogu. Zato bi mi bilo neprijatno.
 
e to me interesuje, tri puta nedeljno.
koliko sati provodi kod tebe po danu, da li i kuva možda ili ti samo čisti? da li je plaćaš po satu i koji je iznos, ok ako te detalje ne bi volela podeliti sa nama...

Ne kuva stalno (povremeno, to je moj izbor) , čisti i pegla, isprati ( dočeka ) decu, ponudi ih užinom...Plaćena je mesečnom platom, ne po danu.Od 8-15h radi, ko i ostali radni narod zemlje Srbije.:-)
 
Ma sve je to ok.
Ja ne osudjujem nikoga. Samo kazem da bi mene bilo sramota, isto kao sto nikada ne bih dala na ulici coveku da mi ocisti cipele...sramota me , jer ne zelim da se ja tu nesto osecam "superiornijom" u odnosu na njega, tj. ruzno... ...i ako je to potpuno suludo...i svesna sam toga...ali ne mogu . To je prosto jace...

nista nije sramota ako je covek korektno placen za uradjen posao, od toga se zivi...

ali razumem te. ima ljudi koji ne vole taj osecaj da su u boljem polozaju od nekoga, takvi ostavljaju i najbolje baksise;) griza savesti je cudo:-)
 
nista nije sramota ako je covek korektno placen za uradjen posao, od toga se zivi...

ali razumem te. ima ljudi koji ne vole taj osecaj da su u boljem polozaju od nekoga, takvi ostavljaju i najbolje baksise;) griza savesti je cudo:-)

Tako je. Ostavljam dobar baksis. Ne zato sto me grize savest, vec znam kako je to i sta znaci nemati. Osetila sam na svojoj kozi. ....kao sto to vecina nas jeste..i zato kad imam volim da podelim. Sretna sam jer ce i onaj drugi imati. Najiskrenije.
 
Ja ne dam da mi bilo ko ulazi u kuhinju ,jer jako volim da kuvam,ali mi zena dolazi 2 puta nedeljno da pegla(to NE PODNOSIM) opere prozore ....,sitnije stvari radim sama i volim to
ali sve ostalo mi je gubljenje vremena a da opet volim da je sve sredjeno,a kad vec mogu sebi to da priustim sto da ne
 
Ja kapiram Đuru u potpunosti!
A sa druge strane mislim da ne bih volela da mi neko, uslovno rečeno nepoznat, prčka po kući... Suviše mi je intimna moja prašina :)

Potpisujem....Mada već neko vreme razmišljam da nekom plaćam da mi usisava i čisti prašinu, ne zato što nemam vremena ili ne želim, a ni zato što baš ne znam šta ću sa lovom, nego zato što zbog alergije posle svakog spremanja kuće imam kijavicu po nekoliko dana...taman se to završi dodje vreme za novo čišćenje i tako u krug :roll: I koliko se uostalom plaća takva vrsta posla...i kako...po učinku, po satu, djuture???
 
Valjda je nekako i za očekivati u prevelikim kućama ili stanovima, ali danas su takvi retki. Još jedna stvar bi me naterala da unajmim nekoga za takve stvari: brojna porodica (familija) ili suviše obaveza od strane mene i svih ostalih ukućana (vau, ovo kao u VB :? ) inače bi i meni bilo pomalo neprijatno da mi neko sređuje moj lični prostor, posebno ako živim sama.....
Ne volim ni kada mi neko briše šoferku (mada to i zato što je samo još više isprljaju), i razumem Đurin trip sa osećajem superiornosti, ume da bude neprijatan i to baš iz istog razloga.
 
Meni povremeno dolazi zena. I bilo mi je u pocetku neprijatno da ja sedim i gledam tv dok se ona kesa po prozorima. Tako da sam ja tada stalno trazila zanimacije tipa sredjujem racune i tako neke papire, kao nesto i ja radim a to ne moze niko osim mene. A onda kad smo se malo bolje upoznale i kada sam stekla poverenje u nju pocela sam da se lepo pokupim i izadjem negde dok ond avitla sa krpama naokolo. Javi mi kad privodi kraju da dodjem, platim joj i divota.
 

Back
Top