Koliko nas se od DS-a pomerilo ka DSS-u?

Pogledaj rezultate ankete: Za koga ćete glasati?

Glasova
45. Ne možete glasati na ovu anketu
  • pre sam glasao za DS, a sada ću za DSS

9 20,00%
  • pre sam glasao za DSS, a sada ću za DS

5 11,11%
  • ostajem privržen DS-u

16 35,56%
  • ostajem privržen DSS-u

4 8,89%
  • glasaću za nekog trećeg

7 15,56%
  • neću glasati

4 8,89%
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Koliko nas se od DS-a pomerilo ka DSS-u?

Aktivan član dragojIo (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2006.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Koliko nas se od DS-a pomerilo ka DSS-u?

Često čujem priču kako će DSS izgubiti silne glasače jer će sa radikalima u eventualnu koaliciju.
    Kao i priču da je onih 2 miliona i 300 hiljada glasova Tadiću bilo jasno zeleno svetlo - u EU svim silama...

No mene interesuje koliko nas, kao, do skoro redovnih glasača DS-a se okrenulo ka DSS-u zbog mlake politike DS-a u vezi sa Kosovom.
    Nije bilo tužbi, nije bilo upućivanja zvaničnog pitanja EU da se izjasni kakvu Srbiju priznaje i tome slično, već se, što kaže Koštunica, zatvaraju oči o tako krupnom pitanju, dok imamo slučaj da se pregovara o beznačajnim tehnikalijama do najsitnijih detalja.

Kao i odgovor na pitanje koliko DSS fanova se zbog moguće koalicije sa radikalima okrenulo DS-u.

I meni je čudno, ali glasaću za DSS ovog puta, jer što reče Siniša Kovačević, džabe dobra kola, lep nameštaj, tehnički uređaji itd, ako u zamenu za sve to treba da ćutke dozvoliš komšiji da ti kara ženu.

Takođe, anketa se odnosi na parlamentarne izbore, a ne na lokalne.

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Podrazumevano Re: Koliko nas se od DS-a pomerilo ka DSS-u?

Uvek su mi u opciji bili DS, DSS i SRS, dok sam preka LDPu i SPSu bio iskljuciv. Tako je i danas, sa tim sto me je u odnosu na prosle parlemantarne kada sam glasao za DS, sam DS odgurnuo od sebe propagandom, teskim izjavama, demagogijom kojom su nadmasili i radikale iz najboljih dana. Na predsednickim sam ubacio prazan listic, a sada vidim sebe kako zaokruzujem SRS da i oni dobiju sansu. DS se po mom misljenju pogubio u teznji Evropi i nepravednom odnosu te iste Evrope prema nama.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Ko je bilo kada glasao za DSS ,ali ozbiljno bez foliranja ?

Početnik
    Učlanjen
    11.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Pre sam glasao za DS,ali su se pogubili pa sada glasam iskljucivo za DSS.

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    Ko je bilo kada glasao za DSS ,ali ozbiljno bez foliranja ?
    Glasao si ti Sotere Niche 5.Oktobra 2000.,ako si bio punoletan..osim ako nisi za Slobu?

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Shto se teme tiche,za Koshtunicu sam glasao samo 5.Oktobra,posle toga do 2004. uvek za neku verziju DS-a.Ali posle 2004. nemam nameru nikada vishe da glasam za te likove.U nashoj zemlji sa ovakvim opcijama mene bi bilo sramota da glasam za bilo koga,sramota me je shto sam i do 2004.glasao za taj shljam.
    I ja sam mislio da su Radikali neshto najgore shto moze da se pojavi,ali drugovi "demokrate" nas polako sve vishe i vishe ubedjuju da ako nisu bar isti da su mozda i gori od crveno-crne koalicijie iz njenih najsretnijih dana.Apsolutno sve metode koje je Sloba koristio da popljuje politichke protivnike danas koriste nashe drage bajne"demokrate"a moguce da su u mnogome i prevazishli svoje uchitelje.
    Koshtunica je kreten i nesposoban ni za njega ne bi glasao.
    Radikali nisu nishta bolja opcija,nesposobne seljachine.
    Ali ipak od svih najgorii su mi likovi koji sem "evropske perspektive tamo daleko iza 7 gora i sedam mora" i "mraka 90-tih"kao neke babaroge kojom ljudi treba da se uplashe da ne bi glasali za druge,znachi sem te dve lazi nemaju apsolutno nishta da ponude.Na valsti su vec 8 godina i za sve svoje neuspehe krive druge(Koshtunica,atentat na novovekovnog srpskog mesiju bla bla)-znachi totalno prepisana nesposobna politika Sloobe samo sa"demokratskim" prizvukom.Umesto da ukrupnjuju politichku scenu zaludjuju narod lazima i za pishljivih par promila koji im apsolutno nece pomoci da formiraju vladu uvklache ponovo u politichki sistem koji je i onako truo najveci shljam i olosh koji se pojavio od vishestranachja,vece djubre i od Chede-Vuka Drashkovica.Chanka i da ne spominjem....missim dno.
    Pored takvih i crni radikali izgledaju upola manje loshe.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Derer Pogledaj poruku
    Glasao si ti Sotere Niche 5.Oktobra 2000.,ako si bio punoletan..osim ako nisi za Slobu?
    imao sam 17 yebiga ,propade verovatno jedina zivotna prilika da glasam za Kostunicu ma to i nije bilo glasanje samo za DSS pa se to bas i ne racuna u temu jer je iza njega bilo od Koraca i Canka , do Sulje ,Kase ,Velje i jos 100 quraca

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Shto se teme tiche,za Koshtunicu sam glasao samo 5.Oktobra,posle toga do 2004. uvek za neku verziju DS-a.Ali posle 2004. nemam nameru nikada vishe da glasam za te likove.U nashoj zemlji sa ovakvim opcijama mene bi bilo sramota da glasam za bilo koga,sramota me je shto sam i do 2004.glasao za taj shljam.
    I ja sam mislio da su Radikali neshto najgore shto moze da se pojavi,ali drugovi "demokrate" nas polako sve vishe i vishe ubedjuju da ako nisu bar isti da su mozda i gori od crveno-crne koalicijie iz njenih najsretnijih dana.Apsolutno sve metode koje je Sloba koristio da popljuje politichke protivnike danas koriste nashe drage bajne"demokrate"a moguce da su u mnogome i prevazishli svoje uchitelje.
    Ali ipak od svih najgorii su mi likovi koji sem "evropske perspektive tamo daleko iza 7 gora i sedam mora" i "mraka 90-tih"kao neke babaroge kojom ljudi treba da se uplashe da ne bi glasali za druge,znachi sem te dve lazi nemaju apsolutno nishta da ponude.Na valsti su vec 8 godina i za sve svoje neuspehe krive druge(Koshtunica,atentat na novovekovnog srpskog mesiju bla bla)-znachi totalno prepisana nesposobna politika Sloobe samo sa"demokratskim" prizvukom.Umesto da ukrupnjuju politichku scenu zaludjuju narod lazima i za pishljivih par promila koji im apsolutno nece pomoci da formiraju vladu uvklache ponovo u politichki sistem koji je i onako truo najveci shljam i olosh koji se pojavio od vishestranachja,vece djubre i od Chede-Vuka Drashkovica.Chanka i da ne spominjem....missim dno.

Potpisujem svaku rec!

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Isto to i ja govorim.
    Isti likovi vec 18 godina!
    Oni sve bogatiji mi sve siromasniji.

Iskusan
    Učlanjen
    06.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

To političko ukrupnjavanje, koje spominje Derer, bi moglo da krene baš od nestanka DSS (uz Novu Srbiju - obavezno) sa političke scene.
    DSS samo unosi zbrku i pometnju sa svojim pro-evropsko-nacionalno-legalističkim stavovima koji nas ne vode nikuda. Od 2000. Koštunica samo oteže i smišlja kojem će se (od dva velika) jatu prikloniti.
    Da ostanu samo SRS i DS bilo bi nam svima lakše. Moj je izbor ostaje DS, nezavisno od svih slabosti.

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1312

Da ostanu samo SRS i DS, pa onda SRS lepo da zabranimo, pa onda da nas vidi Bog...

Iskusan
    Učlanjen
    06.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Ih grofe, u slučaju da ostanu samo DS i SRS od tebe bi ispao prvoklasni radikal. Izvrćeš napisano vrlo uspešno....
    Ja sam protiv zabrane bilo koje stranke, ali jesam za nestanak minornih stranaka (tipa DSS-a ) sa političke scene u cilju njenog ukrupnjavanja i efikasnijeg rada bilo koje vlade.

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1312

Da ostanu samo DS i SRS, ja ne bih mogao da biram izmedju ove dve levicarske stranke pa bih se uzdrzavao od glasanja.

Nego najbolje taj proces ukrupnjavanja nastaviti do njegovog logickog zavrsetka i imati samo jednu partiju - to bi dovelo do efikasnijeg rada ne samo vlade nego i drustva u celini.
    Poslednji put ažurirao/la Победоносцев : 15.04.2008. u 08:58

Elita
    Učlanjen
    03.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bezkorisnickogimena Pogledaj poruku
    Ih grofe, u slučaju da ostanu samo DS i SRS od tebe bi ispao prvoklasni radikal. Izvrćeš napisano vrlo uspešno....
    Ja sam protiv zabrane bilo koje stranke, ali jesam za nestanak minornih stranaka (tipa DSS-a ) sa političke scene u cilju njenog ukrupnjavanja i efikasnijeg rada bilo koje vlade.
    Zar LDP ,G17 ,SPS .SPO nisu KOMBI stranke od 5 %

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio karpos Pogledaj poruku
    Zar LDP ,G17 ,SPS .SPO nisu KOMBI stranke od 5 %
    svaka od navedenih je veca od dss-a i ns-a... A drugo, nisu kombi sve dok ne idu zajedno u koaliciji... a ne idu sve

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1312

Citat Original postavio Ivan015 Pogledaj poruku
    svaka od navedenih je veca od dss-a i ns-a... A drugo, nisu kombi sve dok ne idu zajedno u koaliciji... a ne idu sve
    Ne svaka nego ni jedna, k'o sto se lepo vidi po izbornim rezultatima u zadnjih pet godina.

Iskusan Ivan015 (avatar)
    Učlanjen
    01.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio Победоносцев Pogledaj poruku
    Ne svaka nego ni jedna, k'o sto se lepo vidi po izbornim rezultatima u zadnjih pet godina.
    haha...

dss + ns + sulejman ugljanin + palma + spo = 7%

a sps sam ima 7%

a ldp sam imao oko 6%...

matematika je cudna nauka...

Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1312

narodnjaci su na zadnjim izborima imali 16.5% glasova, G17 6.8%, SPS 5.6%, LDP LSV GSS SU itd 5.3% SPO 3.3%.

Prema tome, SPO, G17, SPS + marginalci ukupno imaju vise glasova od narodnjaka, a pojedinacno ne.

Slične teme

1. Odgovora: 175
    Poslednja poruka: 26.02.2009., 01:25
  2. Koliko je za prvi put igrala ljubav,koliko strast
    Autor anja-bi u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 31.01.2004., 03:04
  3. Koliko imate fajlova, a koliko foldera na disku ?
    Autor turlingdrom u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.12.2003., 22:32

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •