Sta bi vi uradili?

S

SUDBINA

Gost
Da bi bi se odlucili na abortus da zatrudnite u 18, 19, 20-oj god.?
Neka odgovore i momci da li bi svoju devojku terali na abortus ili je mozda ostavili? S tim da imate godina koliko i ona!
A devojke da li bi abortirale ili zadrzale? Opet napominjem da oboje imate 18,19,20-ak godina!!!
 
Ljudi pisite ovim mozete pomoci mnogim mladim ljudima! Ja licno ne bi nikako ne bi mogla ubiti bice u sebi( stvarno prvi put ne bi mogla ma koliko godina imala, kasnije mozda...), makar prekinila skolovanje... ako smo nesto uradili trebamo se nositi sa tim, jer kasnije u zivotu nece nam mama i tata resavati probleme... ako ti se to desi podrsku i pomoc roditelja, prijatelja, rodjaka sigurno bi imali... mislim na oboje naravno, ako decko zeli da preuzme odgovornost! A i da ne zeli i bude takav SKOT sama bi se borila ali nikako ne bi abortirala jer bi podrsku sigurno imala makar nam se sad mozda cini da ne bi... Verujte mi imali bi podrsku svih!
Nije lako, stvarno nije lako kad se to nekom desi, ali ni sam zivot nije lak svako ce to osetiti pre li kasnije!!!
 
Takva odluka zavisi prvenstveno od psihicke i emotivne zrelosti devojke i mladica.Licno sam protiv abortusa, osim ako do njega mora doci iz odredjenih zdravstvenih razloga.Danasnje devojke pristaju na seksualne odnose iz pogresnih razloga, ne razmisljaju o zastiti, niti o posledicama, pa zbog takve jedne neinformisanosti i dolazi do nezeljenih trudnoca, stresnih situacija, zdravstvenih komplikacija...Poznajem curu koja je abortirala sa 18 god.i nikada to sebi nije oprostila.Kaze da svaki put kada pogleda neku bebu, pomisli kako je ona svoju ubila :cry: (mozda je to prejaka rec, ali je to nazalost istina)Eto, ne verujem da sam razresila tvoju dilemu, ili da sam pomogla u resavanju tvog pitanaj, ali devojcice pamet u glavu, i zastitu u torbu :wink:
 
neka tamo:
Takva odluka zavisi prvenstveno od psihicke i emotivne zrelosti devojke i mladica.Licno sam protiv abortusa, osim ako do njega mora doci iz odredjenih zdravstvenih razloga.Danasnje devojke pristaju na seksualne odnose iz pogresnih razloga, ne razmisljaju o zastiti, niti o posledicama, pa zbog takve jedne neinformisanosti i dolazi do nezeljenih trudnoca, stresnih situacija, zdravstvenih komplikacija...Poznajem curu koja je abortirala sa 18 god.i nikada to sebi nije oprostila.Kaze da svaki put kada pogleda neku bebu, pomisli kako je ona svoju ubila :cry: (mozda je to prejaka rec, ali je to nazalost istina)Eto, ne verujem da sam razresila tvoju dilemu, ili da sam pomogla u resavanju tvog pitanaj, ali devojcice pamet u glavu, i zastitu u torbu :wink:

Ali kad te "hoce" onda te "hoce"... :cry:
"Ko zna zato je to dobro?"
 
Kao prvo to nije SUDBINA vec nepaznja!
Sad imam deset godina vise nego sto je postavljeno pitanje, ali da mi se to tad desilo sigurna sam da bih sklonila tu trudnocu makar me to posle kostalo da nikad vise nemam dece! Zasto, iz prostog razloga sto se svaka greska placa, a greskom smatram ostati u drugom stanju sa 18,19 ili 20 godina! Zivot je pred tom osobom, nije nista ni prozivela ni stekla i bude li zadrzala to dete jednog dana ce mu mozda prebacivati svoje neostvarene snove.
Mozda i sve bude najlepse, ali cim se o tome razmislja...
Pozdrav i sa srecom koja god odluka bila.
 
Anonymous:
ma koliko strašno zvučalo mislim da bi to napravila i sad sa 25,a kamoli onda. :(

Iskreno cu ti reci to je zalosno! Ako ti nisi psihicki zrela sa 25 da budes majka kad ces onda biti? Ipak pa majke mu, zensko si valjda imas neka osecanja pa bar ona urodjena majcinka!!!
Ali nisam ja tu da te osudjujem svako ima svoje misljenje i OSECAJE!
 
pticica:
Kao prvo to nije SUDBINA vec nepaznja!
Sad imam deset godina vise nego sto je postavljeno pitanje, ali da mi se to tad desilo sigurna sam da bih sklonila tu trudnocu makar me to posle kostalo da nikad vise nemam dece! Zasto, iz prostog razloga sto se svaka greska placa, a greskom smatram ostati u drugom stanju sa 18,19 ili 20 godina! Zivot je pred tom osobom, nije nista ni prozivela ni stekla i bude li zadrzala to dete jednog dana ce mu mozda prebacivati svoje neostvarene snove.
Mozda i sve bude najlepse, ali cim se o tome razmislja...
Pozdrav i sa srecom koja god odluka bila.[/quote

Koje neostvarene snove? Kao sa detetom ne mozes ostvarivati svoje snove da istina mozda prve godine ali sta te posle moze spreciti da ides u skolu da radis ali razumem SRBIJA JE TO, ipak u nekim drugim zemljama nije tako imas sve mogucnisti, sve... ali ne kazem nista tesko jeste treba ti snage i mnogo toga usto i sva briga o detetu ali sta ako ti se to jednog dana isplati sve to u zivotu ajde ko tebi garantuje da ces ti uspeti u zivotu "ostvariti sve svoje snove", ja ipak smatram da snove ostvarujes citavog zivota a sve poteskoce i problemi koji ti se stvore resavas usputno... jer zivot nije lak!!! Mozda ti to nikad nisi ni osetila...
Jel sve u novcu?, da bitan je on i to jako, ali "opameti se" "covek" kad mu se to desi, zato sto sad ima razlog...koji se "covek" ne bi borio za svoje najmilije...
Ipak mislim ljudima-deci kojima se to desi ipak poseduju nesto posebno kad mogu s tim da se bore iako su svesni da nije ni malo lako, i novac sada prestavlja najveci problem, moras ga zaradiri, moras raditi iako si tako mlad... ali zivot je to!!!

Ko zna ste te sutra ceka...
 
Jojjjjjjjjjjjjj, teshko pitanje, a josh teza situacija.18-19, hmmmm....znam curu koja ima 18, i mnogooooo je zrelija od mene, moja sestra ima 19 i ne bih mogla da garantujem da bi mogla da preuzme takvu jednu odgovornost na sebe.Vazno je koga imas uz sebe u takvim situacijama, i koliko si spremna da se sa 18 godina odreknesh svega onoga shto necesh moci da radish kada bebac dodje.S druge strane, ubiti jedno takvo nevino stvorenje, koje nije ni za shta krivo, je MONSTRUOZNO.Ja glasam protiv abortusa, osim ako je on neophodan iz nekih zdravstvenih razloga.
 
vrishtalina:
Jojjjjjjjjjjjjj, teshko pitanje, a josh teza situacija.18-19, hmmmm....znam curu koja ima 18, i mnogooooo je zrelija od mene, moja sestra ima 19 i ne bih mogla da garantujem da bi mogla da preuzme takvu jednu odgovornost na sebe.Vazno je koga imas uz sebe u takvim situacijama, i koliko si spremna da se sa 18 godina odreknesh svega onoga shto necesh moci da radish kada bebac dodje.S druge strane, ubiti jedno takvo nevino stvorenje, koje nije ni za shta krivo, je MONSTRUOZNO.Ja glasam protiv abortusa, osim ako je on neophodan iz nekih zdravstvenih razloga.

Svidja mi se tvoj odgovor!!!
 
graphic1.gif
 
vrishtalina:

Joj kako je slatko... ma preslatko
I kad pomislis na sve teskoce koje moras preziveti ako ti se desi ono gore navedeno kad si jako mlad vidis da nije bilo uzalud, samo pogledaj to malo slatko stvorenje...
Ako nekog ovo (ma bilo koje) malo slatko stvorenje ne moze nasmesiti i omeksati mu srce, onda...
 
kajaces se celog zivota.Nosices to u sebi i kada ne mislis o tome.Nemas pojma kolika je sreca drzati te male rucice u svojim.Sve muke tvoje bice nagradjene njegovim zivotom i osmehom.Razmisli! :P [/b]
 
mihajlo92:
kajaces se celog zivota.Nosices to u sebi i kada ne mislis o tome.Nemas pojma kolika je sreca drzati te male rucice u svojim.Sve muke tvoje bice nagradjene njegovim zivotom i osmehom.Razmisli! :P [/b]

Hvala na odgovoru!!! Stvarno mi puno znaci kad cujem i vidim da neko deli moje misljenje... tesko jeste( zbog mnogih stvari i financiski i sva briga ali neka...) sada ali zivot je takav pre ili kasnije svi osete kakav je zivot... (koliko god da je i tesko to je ipak nesto divno, mislim naravno kad vidis to slatko stvorenje, onda na sve patnje i fizicke i psihicke jednostavno zaboravis ... )
 
Jao, Boze… Ne moze se o tome imati jasan stav… Ne moze se generalizovati… Svi smo mi posebni, drugaciji.
Npr. – ako je devojka silovana – naravno da moze da abortira. Takodje, i ako je plod deformisan.
Mora se biti oprezan… Ne dozvoliti da se uopste dodje do toga. Nazalost, devojke cesto koriste abortus kao ‘kontracepciju’.
A opet, ne znas sta je gore… Da li u tim godinama zadrzati dete, ali ga ubiti.
Moja drugarica je sa 17. godina zatrudnela, u 6. mesecu je saznala, roditelji su je izbacili iz kuce, udala se u neko prigradsko naselje, i sad ima 2 dece i abortirala je trece (uskoro ce imati 20 godina) – drugim recima – unistila je sebi zivot. A bila je izuzetno pametna i talentovana osoba…
Moj drug iz osnovne je dobio cerku od devojke koju ne voli (ona ima 23 godine a on 21), i koju nece da ozeni, a ona je rekla da svejedno nece abortirati, jer je to ucinila vec 2 puta.

Iskreno, grozno mi je kad cujem da je neka zena abortirala… Zaista, ne osudjujem nikoga, ali… Ja to zaista smatram ubistvom. Ipak je to bice ZIVO od trenutka zaceca, bez obzira na to sta lekari pricali…

Mada mnogi, ukljucujuci i mog decka, abortus ne smatraju losim. Ne shvatam…

Takodje, postoje osobe koje ne smeju da abortiraju, jer su sanse velike da nijedna trudnoca posle nece uspeti – to su osobe sa Rh negativnom grupom (bilo kojom), i takvih je 11% stanovnistva.

Ubiti dete ili zaliti… Ili ne zaliti… Sve je to deo zivota… Pitanje je koji ces put odabrati… Najbolje – put koji te nece primoravati da se odlucis…
 
Snezna_kraljica:
Jao, Boze… Ne moze se o tome imati jasan stav… Ne moze se generalizovati… Svi smo mi posebni, drugaciji.
Npr. – ako je devojka silovana – naravno da moze da abortira. Takodje, i ako je plod deformisan.
Mora se biti oprezan… Ne dozvoliti da se uopste dodje do toga. Nazalost, devojke cesto koriste abortus kao ‘kontracepciju’.
A opet, ne znas sta je gore… Da li u tim godinama zadrzati dete, ali ga ubiti.
Moja drugarica je sa 17. godina zatrudnela, u 6. mesecu je saznala, roditelji su je izbacili iz kuce, udala se u neko prigradsko naselje, i sad ima 2 dece i abortirala je trece (uskoro ce imati 20 godina) – drugim recima – unistila je sebi zivot. A bila je izuzetno pametna i talentovana osoba…
Moj drug iz osnovne je dobio cerku od devojke koju ne voli (ona ima 23 godine a on 21), i koju nece da ozeni, a ona je rekla da svejedno nece abortirati, jer je to ucinila vec 2 puta.

Iskreno, grozno mi je kad cujem da je neka zena abortirala… Zaista, ne osudjujem nikoga, ali… Ja to zaista smatram ubistvom. Ipak je to bice ZIVO od trenutka zaceca, bez obzira na to sta lekari pricali…

Mada mnogi, ukljucujuci i mog decka, abortus ne smatraju losim. Ne shvatam…

Takodje, postoje osobe koje ne smeju da abortiraju, jer su sanse velike da nijedna trudnoca posle nece uspeti – to su osobe sa Rh negativnom grupom (bilo kojom), i takvih je 11% stanovnistva.

Ubiti dete ili zaliti… Ili ne zaliti… Sve je to deo zivota… Pitanje je koji ces put odabrati… Najbolje – put koji te nece primoravati da se odlucis…

<<<<<<<Sto mislis da je ta tvoja drugarica sebi unistila zivot? Mozda i jeste, ali sigurno ne zato sto je rodila tako rano, za to je verovatno sama kriva( ili ima loseg musa sa kojim nije sretna, mozda je maltretira, ne znam samo nagadjam...), mogla je zavrsiti skolu( cak i u Srbiji da ne pricam u nekim drugim zemljama kako mozes samo da hoces i u 50-oj ici u skolu... nije morala ici na drugo dete, ja jednostavno stojim do toga prvo dete nikako ne bi mogla abortirati, posle bi pazila ako bi mi se opet "desilo" onda bi verovatno abortirala jer ipak nije lako ni sa jednim detetom mislim financiski i ipak su to brige, ali i teske i slatke, zato u tim mladim godinama jedno pa ima vremena......
A ta tvoja drugarica nije imala podrsku na zalooost, ali neko je ima...od svih makar ih je malo razocarala zbog toga jer je bila jako ambiciozna za skolu i uspeh na tom planu-imala je sve sanse... ali nikad nije kasno sad jos ne moze, polako... ali ostvarice ona te svoje snove nece dozvoliti da ostane na tome... i ako bi ostala sama... To je to sto si ti rekla sve je to od osobe do osobe-svako ima svoje misljenje, svoj karakter...
I nesto se moze "izvuci" iz ovoga nikad ne planiraj nista u zivotu sa sigurnoscu, (ne leti) u zivotu jer nikad ne znas sta te ceka sutra!!!
 
Anonymous:
[<<<<<<<Sto mislis da je ta tvoja drugarica sebi unistila zivot? Mozda i jeste, ali sigurno ne zato sto je rodila tako rano, za to je verovatno sama kriva( ili ima loseg musa sa kojim nije sretna, mozda je maltretira, ne znam samo nagadjam...), mogla je zavrsiti skolu( cak i u Srbiji da ne pricam u nekim drugim zemljama kako mozes samo da hoces i u 50-oj ici u skolu... nije morala ici na drugo dete, ja jednostavno stojim do toga prvo dete nikako ne bi mogla abortirati, posle bi pazila ako bi mi se opet "desilo" onda bi verovatno abortirala jer ipak nije lako ni sa jednim detetom mislim financiski i ipak su to brige, ali i teske i slatke, zato u tim mladim godinama jedno pa ima vremena......
A ta tvoja drugarica nije imala podrsku na zalooost, ali neko je ima...od svih makar ih je malo razocarala zbog toga jer je bila jako ambiciozna za skolu i uspeh na tom planu-imala je sve sanse... ali nikad nije kasno sad jos ne moze, polako... ali ostvarice ona te svoje snove nece dozvoliti da ostane na tome... i ako bi ostala sama... To je to sto si ti rekla sve je to od osobe do osobe-svako ima svoje misljenje, svoj karakter...
I nesto se moze "izvuci" iz ovoga nikad ne planiraj nista u zivotu sa sigurnoscu, (ne leti) u zivotu jer nikad ne znas sta te ceka sutra!!!
Ne, ti ne znas njenu situaciju… Poslala bih ti njenu pricu na private, ali nisi registrovana… Necu ipak ovako javno, mozda procita neko ko je poznaje, zaista je jedinstven slucaj… Samo cu ti reci – nije mogla da zavrsi skolu. Zbog specificnosti posla kojim se bavila (recimo da je bila balerina). Da, nije imala podrsku…
Kazem – ‘unistila zivot’. Zaista je tako. A posebno mi je tesko palo kad sam saznala da se nije zadrzala na jednom detetu – to dokazuje da se pomirila sa sudbinom.
 
Sa 18 godina, abortirala sam jer sam u to vreme mislila da je to jedino i pravo resenje.
Sad imam 30 godina, udata sam, i nikako da ostanem trudna. Mislim na ono od pre 12 godina, pitam se da li je ovo sad kazna.
 
Kada sam imala toliko godina, moram da priznam, da sam tada mislila ako vodim ljubav i ostanem u drugom stanju da cu abortirati.
Na moju srecu ili bolje reci nesrecu nikada mi se to nije ni dogodilo.
Danas, se vec dve godine borim sa sterilitetom. Po nekad se priupitam kako bi se sada osecala da sam, ne daj Boze, tada abortirala i da sada ne mogu da rodim. Niko ko se nije nasao u slicnoj situaciji ne moze da razume kako je to tesko, kada imas SVE, a u stvari nemas ono sto ti je najbitnije, malu slatku bebu.
Ja sam nekada smatrala da je zatrudneti nesto najlakse na svetu, sada shvatam da je to u stvari najteze.
Stidim se sto sam nekada bila za abortus. Ako ikada budem dobila date, vaspitacu ga da je abortus nesto pogresno, da ne kazem ubistvo.
Da sam tada sa 18 ili 19 ostala u drugom stanju i rodila, sada bi imala dete od nekih desetak godina, verovatno bi bila samohrana majka, bez karijere i finansijske podrske, ali sve to sada znam da nista nije vredno koliko jedan deciji zagrljaj.
 
komsinica vinka:
Sa 18 godina, abortirala sam jer sam u to vreme mislila da je to jedino i pravo resenje.
Sad imam 30 godina, udata sam, i nikako da ostanem trudna. Mislim na ono od pre 12 godina, pitam se da li je ovo sad kazna.

Sa 19 godina rodila sam sina.Sa 20 god. abortirala sam jer nisam zelela drugo sobzirom da je brak bio pred slomom. Sada sam 12 godina u drugom braku imam divnog muza sredjen materijalni i finansijski zivot tako da bih mogla da odgajim jos dvoje troje sigurno ali ne mogu ostati u drugom stanju. Posledica drugog abortusa i pratecih komplikacija.
Znaci... nemoze se po tom pitanju biti uvek pametan. Sacuvala sam prvo s razlogom da bih mogla kasnije opet ostati trudna, o drugom nisam razmisljala jer... pa to je drugo nece biti nikakvih posledica kad ono... Ma neznam vise ni sama. Nema pravila
 
NE nikada to nebi pomislila. Ja sam isto u sestoj nedelji trudnoce, i nebi nikad pomislila da uradim to mome detetu.
Znam da to nije lako, pogotovo ako tvoj decko to nezeli!!! Ali razmisli onda bolje!! Jeli on pravi za tebe ili nije.
Ali veruj mi kada budes dete u rukama drzala sve ces drugacije svatitit. Pozdrav[/b]
 
Abortirala sam kad sam imala 19 godina. Abortus mi nije bio sredstvo kontracepcije-trudnoca se desila i pored kontracepcije. Bila sam sa deckom za koga nisam bila sigurna da je "pravi", i nisam zelela da napustam fakultet. Zelela sam da prozivim jos nekoliko godina bez obaveza. Evo, sada imam veoma uspesan posao, coveka koga volim i sina sa njime. Veoma sam zadovoljna svojim zivotom i ne kajem se sto sam abortirala tada. Svako ima pravo na individualan izbor i da utice a svoju sopstvenu sudbinu. Moja bi zasigurno bila drugacija nego danas da sam tada rodila. Ja se ne kajem. Nisu mi potrebna ni moralna predavanja o tome kako je to bilo pogresno.
 
SUDBINA:
Da bi bi se odlucili na abortus da zatrudnite u 18, 19, 20-oj god.?
Neka odgovore i momci da li bi svoju devojku terali na abortus ili je mozda ostavili? S tim da imate godina koliko i ona!
A devojke da li bi abortirale ili zadrzale? Opet napominjem da oboje imate 18,19,20-ak godina!!!

Na ovu temu je jako tesko i jako proizvoljno teoretistati. Savrseno sam sigurna da drugacije razmisljamo sad hladne glave, nego u situaciji kada se to desi. Onaj ko je to preziveo zna svoje razloge za i protiv ali sumnjam da je bas mnogo njih raspolozeno da diskutuje na ovu temu...
Svaki slucaj je za sebe, ali uvek od dva zla treba izabrati manje... Za nekog je to abortus, za nekog roditeljstvo u ranim godinama...
 

Back
Top