Pomoc!!!!!Hitno!!!!!

rhymerator

Početnik
Poruka
35
Molim Vas da mi neko kaze da li se (i gde) kod nas mogu nabaviti kucni testovi za trudnocu?...
Takodje kolika je cena abortusa????
Znam da ovo nekima izgleda smaesno, i da ce verovatno biti neprimerenih komentara, ali voleo bih da mi neko da korektan odgovor...Hvala:cry:
 
rhymerator:
Znam da je ubistvo, a sta na primer da imas 18 godina, i da imas ovakav problem...ne vidim drugog resenja...:(
izvini, verujem da je situacija neugodna ali ipak ti moram reči: kontracepcija nije đabe izmišljena...

što se tiče testova... neznam dali kod vas ima ClearBlue ali kod nas ga čak ginekolozi koriste umesto zastarelih metoda sa davanjem urina... test je 99% tačan i pokazuje rezuktat u par minuta i večinom več u prvoj sedmici trudnoče... za abortus neznam... u sloveniji je besplatan...
 
Da ali muci me sumnja, znate verovatno kako je, ovo mi se desilo da sam 1. put u ovakvoj frci...

Naravno da cu prvo sve proveriti...

Pitam se da li uopste ima razloga za brigu jer joj menst. kasni 5-6 dana, a i to je prvi put da se tako nesto desava, jer ju je dobijala redovno...skoro u dan redovno, i ona je zabrinuta...:(((
 
Ne bih da se bavim moralnim stranama abortusa... U svakom slucaju, test mozes kupiti u svakoj apoteci kosta izmedju 100 i 200 dinara i, koliko mi je poznato, prilicno je pouzdan... Ipak, ako je eventualna trudnoca starija od 6 nedelja, najbolje je da devojku pregleda lekar... Tamo cete saznati i sve o abortusu...
 
Vidi ovako blondi,
nismo ni ja ni ona sigurni da li je ona jos trudna.
Medjutim sledeci je problem: menstruacija kasni 5-6 dana, iako je do sada bila izuzetno redovna....
Sad pitam sledece: Da li mozda to tako treba, jer je ona pre toga bila nevina, a zadnji odnos smo imali 1-2 dana pre redovnog dana za kog je trebala da dobije menstruaciju? ...
ili je ipak sad u pitanju ono 2., da je trudna???:((
 
Aman covece smiri se!!!
Prvo test,u svakoj apoteci imas,baby rapid na primer,kosta oko 200 dinara.
Koristi se prva jutarnja mokraca.
Drugo kod ginekologa,devojka mora na pregled.Trece abortus se radi do kraja 10.nedelje trudnoce a trudnoca se racuna prvi dan poslednje menstruacije + 7 dana.Ako joj kasni toliko ima fore da uradi medikamentozni abortus jos koji dan,uz pomoc tableta( ne to nije pilula za dan posle,radi se u bolnickim uslovima samo jednom u zivotu),i na kraju ako ste imali ne zasticen odnos u vremenu ocekivane menstruacije sigurno nije trudna,pa pogledaj napolje kakve su vremenske promene ovih dana,nije uopste cudno sto joj kasni...i jos jednom smiri se!!!
 
Osim ako ti kondom nije spao ili pukao tokom odnosa, nemoguce je da je cura ostala u drugom stanju! Osim toga, tri dana pre ocekivane menstruacije, tesko da je mogla zatrudneti, cak da je odnos bio i bez zastite (ukoliko ima redovne cikluse). Dakle, prestani da brines toliko, postoji vise razloga zasto ciklus moze da kasni! Ako vam je bas frka, kupite test u apoteci pa proverite.
 
rhymerator:
Vidi ovako blondi,
nismo ni ja ni ona sigurni da li je ona jos trudna.
Medjutim sledeci je problem: menstruacija kasni 5-6 dana, iako je do sada bila izuzetno redovna....
Sad pitam sledece: Da li mozda to tako treba, jer je ona pre toga bila nevina, a zadnji odnos smo imali 1-2 dana pre redovnog dana za kog je trebala da dobije menstruaciju? ...
ili je ipak sad u pitanju ono 2., da je trudna???:((
moguce je da je nervozna... svasta ume da utice na period kod zena.... God bless them...

a sto se tice onog lika sa abortusom... idi u vrtic i pitaj neku od vaspitacica sta misli o abortusu... DAMN!!!
 
Vrlo moguce,organizam se malcice isprepadao...pa menstrualni ciklus reaguje na sve,stres pre svega( a verujem da je prvi put ipak stres,promenu klime,podneblja,vremenske promene...)ma na sve i svasta,tako da zaista nema razloga za brigu.Jos ne znam tu koja je zatrudnela pred dobitak menstruacije.
Ajde ti lepo udahni,pa izdahni ,punim plucima i smiri se.
 
dr:
Vrlo moguce,organizam se malcice isprepadao...pa menstrualni ciklus reaguje na sve,stres pre svega( a verujem da je prvi put ipak stres,promenu klime,podneblja,vremenske promene...)ma na sve i svasta,tako da zaista nema razloga za brigu.Jos ne znam tu koja je zatrudnela pred dobitak menstruacije.
Ajde ti lepo udahni,pa izdahni ,punim plucima i smiri se.

Da, smirio sam se malo, ali sad postoji jos jedan sporan detalj....rekao sam da smo zadnji odnos iamli 1 dan pred menst. , ali prvi sam odnos imao sa njom (kad je izgubila nevinost) pre oko 15 dana pre zadnjeg...sta sad?
 
eh pa razloga za kašnjenje je milion i više, nemora biti to trudnoča...

ako ste koristili zaštitu, onda 99% nema razloga da brineš... ako još uvek nisi siguran kupite test i proverite... znače te u par minuta i spavčete mirno...

moj savet: ne bi bilo loše isto da odete na neki seminiar tj savetovanje o sexualnim odnosima i trudnoči... od znanja ne boli glava... (samo kažem jer imam osečaj da ste oboje podosta neiskusni na tom području)

sretno...
 

Back
Top