Obicaji na svadbi !?!

VelikaMala

Obećava
Poruka
77
Da li bisreri koje mlada nosi na svom vencanju zaista donose losu srecu?
Da li mlada zaista treba da nosi nesto staro, pozajmljeno, novo, plavo?
Koliko ti i svi drugi obicaji zaista imaju veze sa istinom?
Napisite vasa iskustva, dajte vas komentar, savet...
 
Svaka kuca ima svoje obicaje,tako da se sami obicaji razlikuju od sela do sela,od grada do grada....Tako ako ti je sve to vazno i vjerujes u to raspitaj se kod svojih...licno nisam nista nosila ili uradila od obicaja na svom vjencanju i imam lijep sretan brak...sama odluci...
 
ALI ipak me plasi sama pomisao na to da jedna pogresna stvar koju stavis na sebe tog dana moze da i donese losu srecu...
Glupost.
Nemoj ni da razmišljaš o tome.
Ti običaji postoje da bude zanimljivo, slatko, simpatično... ja sam recimo u poslednjem momentu nabavila plavu podvezicu sa crvenim cvetićem (crveno kao protiv uroka), ali i da nisam, mo'š misliti. Važnije mi je što je imam za uspomenu, i što se setim tiog dana i nasmešim se kad je vidim, nego da li sam je taj dan nosila ili ne.

Nešto drugo i nešto što više zavisi od vas uređuje brak, a ne glupo sujeverje.
 
Glupost.
Nemoj ni da razmišljaš o tome.
Ti običaji postoje da bude zanimljivo, slatko, simpatično... ja sam recimo u poslednjem momentu nabavila plavu podvezicu sa crvenim cvetićem (crveno kao protiv uroka), ali i da nisam, mo'š misliti. Važnije mi je što je imam za uspomenu, i što se setim tiog dana i nasmešim se kad je vidim, nego da li sam je taj dan nosila ili ne.

Nešto drugo i nešto što više zavisi od vas uređuje brak, a ne glupo sujeverje.

Hvala... :P
 
Da li bisreri koje mlada nosi na svom vencanju zaista donose losu srecu?
Da li mlada zaista treba da nosi nesto staro, pozajmljeno, novo, plavo?
Koliko ti i svi drugi obicaji zaista imaju veze sa istinom?
Napisite vasa iskustva, dajte vas komentar, savet...

Чуј, ''везе са истином''?!
Па научно је доказано да то делује, испитивали врхунски стручњаци и дефинитивно доказали да уколико не испоштујеш целу предвиђену процедуру - дефинитивно ћеш бити несрећна цео живот.
Желиш ли да ризикујеш?
 
Чуј, ''везе са истином''?!
Па научно је доказано да то делује, испитивали врхунски стручњаци и дефинитивно доказали да уколико не испоштујеш целу предвиђену процедуру - дефинитивно ћеш бити несрећна цео живот.
Желиш ли да ризикујеш?

Hellen budi ljubazna pa napisi proceduru...
:!:
 
Što manje tih savjeta ispoštuješ bices i menje opterecena.To i nisu obicaji to su obicne gatke i sujevjerje.Običaji su nešto drugo,kao npr. tok svadbe,odlazak po mladu,razgovori izmedju svatova,običaj secenja torte,pjesme...To zna da bude lijepo i zanimljivo.Bilo bo lijepo da se takvi običaji sačuvaju barem na selima a biseri,plave vezice,crveni konci to su gluposti.
 
ne volim svadbe..

ni obicaje..

a ne verujem ni u brak..

verujem u iskren odnos dve osobe..koji moze da traje nekoliko meseci , godina ili ceo zivot..

u zivotu svi pravimo kompromise..pa sam i ja..vencala sam se..ali bez svadbe..cisto da ucinim roditeljima kojima je to mnogo znacilo..

vencala sam se u cvetnim satenskim cipelama i kostimu od sirove svile - umbra plave boje..my ex je bio u bermudama i kosulji..

e sad..kad sam pokazala fotografije nekim poznanicama prvo sto su rekle je - zasto u plavom? razvesces se!!!

posle 15 god se jesam razvela..

ali veruj mi ne zbog plavog kompleta koji sam nosila..vec zbog toga sto su nam za 15 god prioriteti bile neke nebitnije stvari od nas samih..prosto nismo uspeli da se sacuvamo..

batalite sve te obicaje..cuvajte sebe..volite se, pazite i uzivajte u zajednickom zivotu..
 
Pa pazi, radi se samo o tome da li ti veruješ! Ako ti krene loše u braku za to ćeš kriviti te bisere a ako ti bez običaja na svadbi bude dobro u braku shvatićeš da su ti običaji glupost! :roll:
Aj baš nemoj da poštuješ ni jedan od tih običaja pa da vidimo šta će da bude! :D
 
Pa pazi, radi se samo o tome da li ti veruješ! Ako ti krene loše u braku za to ćeš kriviti te bisere a ako ti bez običaja na svadbi bude dobro u braku shvatićeš da su ti običaji glupost! :roll:
Aj baš nemoj da poštuješ ni jedan od tih običaja pa da vidimo šta će da bude! :D

Јест, па да ризикује да зезне цео брак због тога! Баш си злоћа! :mrgreen:
 
Hellen budi ljubazna pa napisi proceduru...
:!:

Види овако: то плаво, позајмљено и старо - то ти је основ свега. Даље - бисери никако! Кажу да од накита помаже само пластика - значи пластичне минђуше или тако нешто, јер пластика одбија лошу енергију. Даље, млада мора пре венчања да попије три цела јајета на празан стомак - да би свадба прошла у весељу. Да би је свекрва волела мора, чим је види - да клекне пред њу, пољуби јој руку и изговори неке речи...заборавила сам већ како иде та бајалица, али распитаћу се ако треба... Када је предају деверу, она треба да га дарива кошуљом и при томе да га пољуби у уво. (Може и језиком.;) ). Када излазе из младине куће младожења треба да разбије један тањир - да она не би имала одакле да једе ако се врати (то јест - да не пожели да се врати својима)... На венчању - део о чепању ти је опште познат, то не треба спомињати. С тим што ако га очепиш шпицом ципеле - онда ћеш бити газда само првих 5 година, а ако га очепиш штиклом, да јаукне - онда заувек. С венчања се не смете враћати истим путем којим сте дошли, никако!!! Ако идете истим путем, онда морате унатрашке! Кад дођете пред његову кућу - млада баца преко крова сито и јабуку... Не знам више зашто, али ваља се.

То је онај део само до доласка с венчања (дајџест верзија), а ако те интересује и други део, онај који укључује и прву брачну ноћ - радо ћу ти писати још.;)
 

Back
Top