Школа стрипа?

  • Začetnik teme ЦарДушан
  • Datum pokretanja
U Novom Sadu je bila jedno vreme skola stripa, mislim da je i dalje aktivna... Na Novosadskom Otvorenom Univerzitetu.
Kad sam ja bio, pre jedno dve-tri godine, vodio je Bane Kerac, zajedno sa Svetozarom Obradovicem, bilo je tu jos nasih jako poznatih crtaca i bilo je kvalitetno ispredavano...
 
U SKC-u vikendom postoji skola stripa. Zove se DJordje Lobacev i vodi je Vlada Vesovic, kao sto neko gore rece. To je ujedno i najozbiljnija skola tog tipa kod nas i okuplja nase najistaknutije strip crtace. Ukoliko te zanima nesto konkretno u vezi njih (kontakt ili bilo sta drugo), pitaj pa cu ti odgovoriti, da ne duzim sad...
 
Svakog vikenda u SKC-u, od 11-15 h, odrzava se skola stripa koju vodi Vladimir Vlada Vesovic. Skola je otvorena bas za sve, videcete ima ljudi od 7-77, dobro de, 37 godina. Atmosfera je sasvim opustena (u onom pozitivnom smislu), sto je mozda i najvaznije, svakog vikenda ima gomila novih stvari da se vidi, cuje, nauci... Bez veze mi je vise da hvalim, dodjite, vidite, pobedite. Vlada takodje drzi skolu stripa i u Novom Sadu, ako se ne varam, u Dunavskoj, a kada, to morate njega da pitate.
Ulaz je odma' pored blagajne (Happy Gallery).
P. S. Inace, skola nam je ove godine napunila deset godina postojanja.
 
Iskreno nema vajde od tih skola.
Tamo ce ti pokazati gde si pograsio ako znaju.
Ne mogu te nauciti da crtas.
Uzmi literaturu "Anatomija za umetnike" , "Kadriranje" sa FDU-a i jos po nesto sto sam naveo u okviru ovog foruma.
Budi svestan da bez rada nema nista. Ja crtam od 12 godine i tek sada postajem zadovoljan rezultatima.
Gledaj samo kvalitetne autore (nema Marvel,nema Manga jer nemaju umetnicku vrednost)
Ovde mogu navesti radove na koje trebate obratiti paznju: San monstruma,32 decembar,Por Bluberi, Ratnici sa Akbara, Treci testament ...
Razmenjujte iskustva sa ostalima.
Obavezno dobar pribor.
Prica cini 50% stripa znaci nije sve u crtezu...
... i bice nesto.
 
Ima vajde od škola, veruj mi. Nije toliko stvar u učenju, koliko u razmeni ideja i mišljenja, i stalnom kontaktu sa ljudima koji se bave stripom. Naravno, ne treba preterivati ni sa školama - kad primetiš da te koče ili da se utapaš u neke klišee, treba ih napustiti.
 

Back
Top