Doktore, DOKTORE!

mirabel

Iskusan
Poruka
5.543
Da li je neko od vas imao uzasno iskustvo sa dokrorima? Sagledavsi realno situaciju posle uzasnog primera nesavesnog lecenja clana moje bliske porodice, od strane "eminentnog" lekara sa svim mogucim "naucnim" titulama pored imena, shvatila sam da ne postoji nacin da se uspesno upotrebe sredstva koja nam je zakon stavio na raspolaganje, da ih pljuvanje u medijima nece pogoditi, bar ne na nacin koji je u ovoj situaciji celishodan, ja molim sve koji imaju bilo kakva iskustva sa ovim da se jave! Unapred zahvalna!
 
Bojim se da je malo komplikovanije. Covek je kralj, ma apsolutni vladar na svojoj klinici, na spomen njegovog imena se sleze ramenima, ili se govori "joj". Pored toga, mozda i sama znas da se lekari medjusobno stite i da vestacenje za potrebe utvrdjivanja elemenata nesavesnog lecenja nikad ne ide u pravcu utvrdjivanja onoga sto se stvarno desilo, vec samo u pravcu pokrivanja gresaka.
 
KOnkretno najvise mi smeta neeticnost..
Ne volim sto svako danas moze biti lekar.
Dakle sasvim je nevazno da li taj covek poseduje dozu empatije ili ne...oni sebe nazivaju lekarima, a tretiraju te ( pojedini ) kao poslednju stoku.
Najstrasnije od svega, i ono sto mene posebno cudi, a vidim i na ovom forumu je prisutno....lekaru se obracas za pomoc, dakle nisi tu hira radi..vec iz krajnje ozbiljnog i mozda preozbiljnog razloga...kod lekara si , i tada si najranjiviji...Medjutim sta te doceka...
Doceka te jedno krajnje drsko ponasanje, nevaspitanje ....doceka te neko ko ni malo saosecanja nema za tebe, tvoj problem...i to je ono sto mene u celoj prici najvise sekira.
Pa ne moze bre svako da radi na takvom radnom mestu !
Ponekad lepa rec mnogo znaci...i ako ne moze skroz da izleci , ali i te kako zna da trenutno " zaleci "...pa se samo pitam dokle ce to kod nas biti tako...( kod nas, posto je vani situacija apsolutno drugacija....pacijent je zakon, pa makar dosao na pregled "trepavice"...lekar ga doceka sa osmehom i trudi se da mu momenti provedeni tamo, prodju sa sto manje stresa ) .
 
Cico,tesko je to sa lekarima. Seti se samo kako je umrla ona devojcica sto su joj operisali cukalj,pa ona sa kataraktom. Kao oduzeli im dozvolu,pa ih posle pustili i opet rade. Nema sanse. Ko ima kintu ima i moc. I ako ti nesto preduzmes bice ko ona nasa stara Tresla se gora,rodio se mis :-( 8)
 
Ma ne da ne mozes da ga nateras da bude lekar, nego ne mozes da ga nateras da bude covek.
Budi covek i samim tim su vece sanse da ces imati i savest.
Ne znam, veruj mi nisam pametna sta da se uradi...prosto mislim da kompletna svest, svest naroda mora da se promeni.
 
jeste,treba jedna usrana motka i udri:lol::lol::lol:

Razmisljala sam o tome! Ali cu i dalje traziti nacin, ma do kraja zivota cu ga goniti!

Georgejune, ti kazes pljeska, viski....ma necu ni da spominjem na koje nacine smo sve pokusali da mu se "umilimo". I nista. Covek je skot. Odredjuje terapije a da ni ne pregleda pacijenta. Potom pacijenta provede kroz pakao da bi se na kraju ispostavilo da je greska...koju nikad ne prizna a kad pacijent pokusa da utekne, on uceni da ostane kod njega. Na zalost, nemamo drugog izbora. osim usrane motke. O kojoj cu razmisliti do utorka
 
Jeste, i ono sto najvise ubija je nemoc da uradis bilo sta kako bi ga naterao da stvarno bude lekar. Ali mora da postoji neki nacin...mora! Samo ga ja sad ne vidim
Наравно да постоји начин. - Новац. :D

Мало додатне мотивације и све ће бити у реду. :wink:
 
Razmisljala sam o tome! Ali cu i dalje traziti nacin, ma do kraja zivota cu ga goniti!

Georgejune, ti kazes pljeska, viski....ma necu ni da spominjem na koje nacine smo sve pokusali da mu se "umilimo". I nista. Covek je skot. Odredjuje terapije a da ni ne pregleda pacijenta. Potom pacijenta provede kroz pakao da bi se na kraju ispostavilo da je greska...koju nikad ne prizna a kad pacijent pokusa da utekne, on uceni da ostane kod njega. Na zalost, nemamo drugog izbora. osim usrane motke. O kojoj cu razmisliti do utorka

namesti mu nezgodne fotke i posle moze da duva samo u frulu:lol::lol::lol:
 
Vidi, ja neki dan odoh na kliniku sa jasnom namerom da to zavrsimo onako kako se to u zemlji Srbiji zavrsava. Covek nece da razgovara! Nisam stigla jos ni da kazem zasto sam dosla! Pocela sam da ga opkoljavam sa svih strana...i nista. Mozda ste u pravu, mozda treba da pokusam opet, a za primanje mita ce lakse nadrljati nego za nesavesno lecenje! BRAVO!
 
Vidi, ja neki dan odoh na kliniku sa jasnom namerom da to zavrsimo onako kako se to u zemlji Srbiji zavrsava. Covek nece da razgovara! Nisam stigla jos ni da kazem zasto sam dosla! Pocela sam da ga opkoljavam sa svih strana...i nista. Mozda ste u pravu, mozda treba da pokusam opet, a za primanje mita ce lakse nadrljati nego za nesavesno lecenje! BRAVO!

Ma da bre...tutnes mu u karton, onako sa stilom....ukljucis diktafon u dzepu ...i obavezno prokomentarises sumu...tipa " Nadam se da ce to biti dovoljno ZA SADA "....:evil:
 
Nas genealno uce na fakultetu da je kolega svetinja i da se protiv kolege nikad ne ide. Tako me ucio i otac. Znaci nema boga. Kolega moze da na pravi sranje ne smem da se mesam. Mogu da znam da ce napraviti sranje i dalje ne smem da se mesam. Ma mogu da sam 100% siguran da ce da ubije pacijenta ima da se pravim lud. E tako uce na fakultetu buduce doktore. Kazu da postoje nadlezne ustanove koje se bave lekarskim greskama i da nije nase da ispravljamo tudje krive drine.
 
Da li je neko od vas imao uzasno iskustvo sa dokrorima? Sagledavsi realno situaciju posle uzasnog primera nesavesnog lecenja clana moje bliske porodice, od strane "eminentnog" lekara sa svim mogucim "naucnim" titulama pored imena, shvatila sam da ne postoji nacin da se uspesno upotrebe sredstva koja nam je zakon stavio na raspolaganje, da ih pljuvanje u medijima nece pogoditi, bar ne na nacin koji je u ovoj situaciji celishodan, ja molim sve koji imaju bilo kakva iskustva sa ovim da se jave! Unapred zahvalna!

A sta se desilo konkretno?
 

Back
Top