Ilić: Imaće problem ako potpišu

Šutanovac kaže da je Ilić ponovio ono što je ovih dana već rekao Tomislav Nikolić.

"Praktično je to poziv na linč. Nikolić je rekao da Boris Tadić, ukoliko potpiše sporazum sa Evropom, treba da javi gde će sleteti kad se bude vraćao, pa će ga oni dočekati, pa će se on provesti kako treba. Isto to je rekao i Velimir Ilić. Mislim da je to govor mržnje kakav nije zabeležen na prostorima naše zemlje", dodaje Šutanovac.

Ako preti dok nema vlast šta li će raditi ako je ikada dobije? :confused:
 
Vesti: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=13&nav_category=418&nav_id=293732

Jesam li pricao ja koji ce scenario da prirede izdajnici iz dss-a? :mrgreen: Voja premijer, smena Tadica i Toma predsednik. :rolleyes: Ne verujem sta ovaj Velja prica, koji je to buzdovan. :lol: Nadam se da ce vrlo brzo on postati stvar istorije.
P.S. Ima sad u 21 na b92 Voja u utisku nedelje. :D

Sta tu "kao" nije dobro :) Pa tada bi Srbija mozda i bila neka ozbiljna drzava, ovako je degenericna kolonija nalik onim iz centralne ameriked, smesno.
 
Tadic ne sme da potpise nikakav sporazum ako ga vecina gradjana ne zeli, a skupstina predstavlja vecinu gradjana.
I kakva je to kontradikcija da vlada nema mandat da potpise gasni sporazum ili Horgos-Pozega, a ima za jedan ekonomsko-politicki izuzetno bitan sporazum.
 
Vesti: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=04&dd=13&nav_category=418&nav_id=293732

Jesam li pricao ja koji ce scenario da prirede izdajnici iz dss-a? :mrgreen: Voja premijer, smena Tadica i Toma predsednik. :rolleyes: Ne verujem sta ovaj Velja prica, koji je to buzdovan. :lol: Nadam se da ce vrlo brzo on postati stvar istorije.
P.S. Ima sad u 21 na b92 Voja u utisku nedelje. :D

Što? Ovde se još super pokazao.
Vidi se da ga je premijer dr.Koštunica Vojislav sasvim dobro, legalistički nasavetovao.

Ali ima i Tadić keca u rukavu. Može da citira Đikija i kaže: 'Nije Ustav Sveto pismo'...:(
 
Tadic ne sme da potpise nikakav sporazum ako ga vecina gradjana ne zeli, a skupstina predstavlja vecinu gradjana.
I kakva je to kontradikcija da vlada nema mandat da potpise gasni sporazum ili Horgos-Pozega, a ima za jedan ekonomsko-politicki izuzetno bitan sporazum.

Koštunica ne bi smeo oduzeti ovlaštenja data Đeliću za potpusivanje sporazuma. Ipak, ako ga potpiše Đelić, onda potpis prolazi kroz skupštinsku ratifikaciju, gde sigurno pada.
EU će priznati potpis Tadića, jer joj je potpis predsednika validan. Takav potpis ne ulazi u skupštinsku proceduru, ali može ući Tadićev mandat. Za smenu predsednika je potrebna 2/3 većina, koju sumnjam da DSS i SRS imaju, mada, nisam siguran. Ukoliko ne prođe obaranje Tadića, uvek postoji Ustavni sud koji može da odluči da li je Tadićev potpis ustavan ili ne.
Eto, tako ja vidim stvari. Ako raspolažem pogrešnim podacima, pardon.
 
Koštunica ne bi smeo oduzeti ovlaštenja data Đeliću za potpusivanje sporazuma. Ipak, ako ga potpiše Đelić, onda potpis prolazi kroz skupštinsku ratifikaciju, gde sigurno pada.
EU će priznati potpis Tadića, jer joj je potpis predsednika validan. Takav potpis ne ulazi u skupštinsku proceduru, ali može ući Tadićev mandat. Za smenu predsednika je potrebna 2/3 većina, koju sumnjam da DSS i SRS imaju, mada, nisam siguran. Ukoliko ne prođe obaranje Tadića, uvek postoji Ustavni sud koji može da odluči da li je Tadićev potpis ustavan ili ne.
Eto, tako ja vidim stvari. Ako raspolažem pogrešnim podacima, pardon.

Kakav je smisao potpisaivanja sporazuma sa EU, koga skupstinska vecina nece postovati?
 
Какав проблем? Прети Тадићу опозивом,и ако добро зна да је то немогуће. Захтев за ПОКРЕТАЊЕ поступка за опозив мора да поднесе најмање трећина посланика. То ова противприродна коалиција ДСС-СРС може да прикупи. Од покретања поступка,Уставни суд у року 45 дана мора да достави мишљење да ли је Председник прекршио устав. Ако УСС каже да није,поступак о опозиву се аутоматски обуставља. А ако УСС процени даје прекршио устав поступак се наставља и одлука о опозиву Председника се ставља на гласање у скупштини. Да би председник био опозван за ту одлуку мора гласати најмање 2/3 од укупног броја посланика,а то је 167. Тако да само може Веља да сања о томе.
 
Zanima me iskreno, šta se desi ako Tadić potpiše, a ustavni sud odluči da nije prekršio mandat. Skupština će to, kao sasvim legitiman akt morati poštovati.
nisu u obavezi da ratifikuju
jer Ustavni sud nije zakonodavno telo, a nije dovedeno u pitanje ustavnost SSP
a ja sam već rekao, dok ne završe Hag, ne treba to potpisivati
jer nije samo poenta u našoj ratifikaciji već i ostalih 20 i kusur članica
a ako neki ne ratifikuju, opet isto
 
Pitanje za one koji planiraju da ga potpišu.
Opet se nastavlja igra mačke i miša.

Zanima me iskreno, šta se desi ako Tadić potpiše, a ustavni sud odluči da nije prekršio mandat. Skupština će to, kao sasvim legitiman akt morati poštovati.

I mene interesuje isto. Ali i da Tadic potpise, to ce biti potpuno besmisleno. Nego nije mi jasno ako predsednik potpise, skupstina ne mora da ratifikuje!?! Ne razumem smisao potpisivanja, jer nije predsednik taj koji donosi zakone, odluke itd.
 
nisu u obavezi da ratifikuju
jer Ustavni sud nije zakonodavno telo, a nije dovedeno u pitanje ustavnost SSP
a ja sam već rekao, dok ne završe Hag, ne treba to potpisivati
jer nije samo poenta u našoj ratifikaciji već i ostalih 20 i kusur članica
a ako neki ne ratifikuju, opet isto

На куково лето ће да добију Ратка и Радована.
 

Back
Top