''Srbi su kopilad, Hrvati su podmukla kopilad''

Pristalica

Obećava
Poruka
82
Karla-Del-Ponte4.jpg


“... MNOGI predstavnici srpskih vlasti koje sam tokom godina sretala otvoreno su napadali Sud za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji.
Njihov stav prema Tribunalu ogledao se u stalnom osporavanju, otvorenom upućivanju izazova i nepokolebljivom odbijanju. Ma koliko da je to bilo protivno činjenicama i logici, Srbi su umesto skrivenim smicalicama radije pribegavali frontalnom sukobu. U izvesnom smislu osećala sam poštovanje prema toj njihovoj iskrivljenoj iskrenosti.
Međutim, hrvatske vlasti su svoje protivljenje i odbijanje pokazivale na drugačiji način. Prvi hrvatski predsednik Franjo Tuđman i njegovi štićenici u Hrvatskoj i onim oblastima u Bosni i Hercegovini koje su bile pod kontrolom bosanskih Hrvata, godinama su tvrdili da žele da sarađuju sa Sudom za ratne zločine u bivšoj Jugoslaviji.
Smešili su mi se, rukovali se sa mnom, davali mi razna obećanja, zamazivali mi oči, a onda se služili najpodmuklijim prevarama, napadajući me s leđa. Jedan od tužilaca Haškog tribunala, inače Kanađanin, poznat po duhovitim šalama i dosetkama, služio se aforizmom koji je odlično oslikavao razliku između onih Srba i Hrvata koji su pokušavali da spreče rad Tribunala: ’Srbi su kopilad’, govorio je. ’Ali, Hrvati su podmukla kopilad’.

http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=119410&datum=2008-04-10
 
Den Haag je grad u Holandiji ili Nizozemskoj...ne znam tacno u kojoj od te dvije..
a ne mjesto za pisanje knjiga

znao sam da si glup ko k*rac.......
......................................................................................................................................
,,ne znam tačno u kojoj od te dvije"??? :confused::confused::confused:jel se zapitaš nekada..................:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Jedan od tužilaca Haškog tribunala, inače Kanađanin, poznat po duhovitim šalama i dosetkama, služio se aforizmom koji je odlično oslikavao razliku između onih Srba i Hrvata koji su pokušavali da spreče rad Tribunala: ’Srbi su kopilad’, govorio je. ’Ali, Hrvati su podmukla kopilad’.

Vrlo duhovito.

Evo i ja cu da budem duhovit i da kazem, recimo, 'Karla del Ponte je nakazna nedoyebana babuskera'.

Ha ha!
 
Karla Del Ponte... je li to ona što je napisala knjigu koju je zabranila ne srpska (kako se jedno vreme ovde spekulisalo) nego njena švajcarska vlada????

Je li to ona Gospođa koja nije ništa preduzela povodom vađenja organa kidnapovanih i ubijenih Srba i prodaje istih na zapadu, možda baš u njenoj matičnoj državi Švajcarskoj i njenim čuvenim klinikama...

I šta kaže: "Srbi su kopilad, a hrvati podmukla kopilad"... a ona i ostali iz haškog tužilaštva... šta li su oni, pogotovo nakon puštanja Haradinaja na slobodu???
 

Back
Top