Dobrica Ćosić - Koreni

Ако је то она књига о Катићима,ликови су стварни.
Ја сам из тог подручја,а људи описивани у књизи су рођаци једне од мојих најбољих другарица.
 
Ако је то она књига о Катићима,ликови су стварни.
Ја сам из тог подручја,а људи описивани у књизи су рођаци једне од мојих најбољих другарица.

И та моја другарица каже да су то глупости и да уопште није тачно да су пореклом од баба-Кате.
 
То је врло занимљиво... Како је то сазнала? Нисам знала да су ликови стварни.
Мада, Прерово је измишљено место, тако да не знам како си дошла до тога да сте из истог краја :)
 
То је врло занимљиво... Како је то сазнала? Нисам знала да су ликови стварни.
Мада, Прерово је измишљено место, тако да не знам како си дошла до тога да сте из истог краја :)

Прерово је тачније Богдање (крај Велике Дренове одакле је Ћосић,а 20ак минута вожње одакле смо ми).Њен покојни дека је говорио са Ћосићем лично зато што ни они у породици не знају неке ствари које је он писао,а за које тврди да су тачне.Њена породица,пак,не одобрава,тачније не допада им се ова литература јер сматрају да је пола ствари нетачно.
Иначе,породица Катић је по околним селима јако позната.Они су овде староседоци.

Vjerovatno likovi postoje,ali ne vjerujem da je pisac i naveo tacna imena,tako da podrzavam drugaricu sto ne vjeruje u to.:D

Не знам око имена,али презиме је то!
 
Poslednja izmena:
Ovaj Cosic ne zna nista jednostavno da kaze. Svaka recenica mu je super komplikovana. Dobro je, covece, ne moras nam bas u svakoj recenici dokazivati kako si dobar pisac. Nesto mora i jednostavno da se kaze.
Jos bih samo naveo jednu zamjerku: vrlo cesto ga prebacuje. Pocne o necemu, pa udari neku skroz drugu pricu, a likovi se misteriozno pojavljuju i nestaju, poput duhova. Dok citam ovaj roman, imam utisak da sam drogiran ili u najmanju roku da sam popio 8 piva.
Moram jos dodati da su mi likovi nevjerovatno gadni, nimalo mi se ne svidja taj njihov mentalitet i to podneblje. Dijametralno se razliku od Srba u Republici Srpkoj. Zato su mi skroz odbojni, ali to nije knjizevna kritika, vec moja licna percepcija radnje i likova.
 
Poslednja izmena:
ako si iole inteligentan momak,necesh prochitati to sranje od nikakvog partijski guranog pisca
kazi lepo
ja odbijam da chitam smece od lektire profesroka,mogu da vam elaboriram po stavkama zashto je kvalitativno strukturalno i u svakom smislu od nekvaliteta rechenice pa do banalizacije narativnog toga chika dobrica golo ***** od pisca
bash mi zao shto mi to nismo imali kao lektiru dok sam bio u shkolici,kako bi ga opljuvao slasno
 
"Koreni" je super knjiga.Treba je procitati,ali nikako u osnovnoj skoli kao sto sam ja prvi put,jer je to jako stivo...Zato sam se vratio na knjigu nekih 15 god kasnije,i odusevio se.Koliko samo danas ima Djordja Katica,i kako se samo isto ponasaju prema svojim "nadnicarima",a zlatnike nose "pod miskom".
 

Back
Top