Kako pomoci..??

Solution

Zainteresovan član
Poruka
189
Moja sestra je jako povredjena u ljubavi i neznam kako da joj pomognem..Pokusavam pricom, pokusajem izvlacenja iz kuce, svadjom...svime! Ali ne uspevam da je izvucem iz depresije u kojoj se nalazi. Pre par dana se nesto posvadjala sa deckom, odnosno on joj se vise ne javlja od tada. Probala je i da ga zove i sve ali mamlaz ni rec! Dodje mi da ga isprebijam ali on mi sada nije briga, vec ona. Ne jede vec danima, ne spava, mnogo puta sam naisao i video je kako place, tacnije UBIJA SE OD SUZA! Ne smeje se, ne zeli da prica, STA DA RADIM?? Bojim se da ne uradi nesto sebi. Uvek sam mislio da znam resenje za svaki problem ali u ovom slucaju nisam pametan i priznajem svoj poraz. Dajte mi savet??
 
A da je pustis neko vrijeme da odboluje...?
Ako vidis da se oteglo u nedogled, onda je izvlaci iz kuce i vodi medju vesele ljude, koji zrace pozitivnom energijom...
Pokazi joj da je zivot ipak lijep...
 
Gazdarica:
A da je pustis neko vrijeme da odboluje...?
Ako vidis da se oteglo u nedogled, onda je izvlaci iz kuce i vodi medju vesele ljude, koji zrace pozitivnom energijom...
Pokazi joj da je zivot ipak lijep...


Pustio sam je, mislio sam da joj je potrebno da bude sama. Ali sada je otislo predaleko. Spala je na bednih 50 kila, izgleda kao avet, ne izlazi iz kuce, uplakana je stalno, ne spava...kazem ti, stvarno se bojim da sebi nesto ne uradi. Ne mogu da je izvucem iz kuce jer ne zeli...stvarno vise nisam pametan..
 
Hmm, kad sam u takvom stanju (svi simptomi su isti osim placa), meni nije dovoljno par dana da dodjem sebi... Treba ipak malo vise...
Ali, kad to prodje, onda sam ok i idem dalje...
Mozda je i kod tvoje sestre ista stvar...
 
Ej brate, jedna takva mi je upropastila dobar deo života. Mani se toga, to ti je takav glib iz kog ne da se nećeš izvući nego ga se nikad nećeš očistiti.
One i prave te depresivne predstave da bi još nekog povukle u njih.
 
Znam je isuvise dobro. Ovo sada ne lici na nju. Istina je i da je do bola volela tog momka, nikad je nisam video toliko zaljubljenu. Zato se i bojim da ne uradi nesto sebi. Sve manje izlazim, probam da budem tu. Ona samo kaze da je isuvise boli, da bol postaje neizdrziva. A ja neznam kako da se postavim vise. Od mojih prijatelja niko nezna da me savetuje. Cak ni drugarice koje je znaju, jer do sada nije bila takva pa ma koliko da je bila povredjena. Ovo sada je poseban slucaj. Ta recenica da joj bol postaje neizdrziv pocinje da me plasi.
 
Ti uvek mozes kao dobar brat da budes uz nju i da pokusas da joj objasnis da jeste strasno i tesko,ali da zaista na ovom svetu ima i te kako gorih i losijih stvari koje se ljudima desavaju.Taj tip da je valjao,bio bi sada sa njom i ne bi dozvolio da ona prolije i jednu suzicu zbog njega.Znaj da ce joj sigurno svakom danom biti lakse,i svaka isplakana suza ce joj odneti i deo bola,koji je samo njen.
 
djidjo:
Ej brate, jedna takva mi je upropastila dobar deo života. Mani se toga, to ti je takav glib iz kog ne da se nećeš izvući nego ga se nikad nećeš očistiti.
One i prave te depresivne predstave da bi još nekog povukle u njih.


'Brate' pali ako ne citas citavu pricu. Ona mi je sestra krele! I ne pravi predstavu vec vidim da joj nije dobro. A ta sto je napravila kretena od tebe, pa kad te vidim kako se postavljas, mozda je i bila u pravu!
 
*Crnokosa*:
Ti uvek mozes kao dobar brat da budes uz nju i da pokusas da joj objasnis da jeste strasno i tesko,ali da zaista na ovom svetu ima i te kako gorih i losijih stvari koje se ljudima desavaju.Taj tip da je valjao,bio bi sada sa njom i ne bi dozvolio da ona prolije i jednu suzicu zbog njega.Znaj da ce joj sigurno svakom danom biti lakse,i svaka isplakana suza ce joj odneti i deo bola,koji je samo njen.

Ma isao sam i sa takvim pricama 'ima i gore od toga' ma ne vredi. I mislio sam da ce joj biti lakse, ono fazon 'vreme leci sve' ali svakim danom je sve gore.
 
Pročitao ja brate sve što si napisao i nisam otpisao da se pališ već da vidiš kuda to vodi. Da sam imao rešenje i ja bi svojoj seki pomogao. Ali nema tu rešenja, ma koloko ti bila draga, pomoć mora naći sama.
 
d1:
*Crnokosa*:
Taj tip da je valjao,bio bi sada sa njom i ne bi dozvolio da ona prolije i jednu suzicu zbog njega.
ne seri tako povrsno.... :x
Izvini,to je moje misljenje o muskarcima koji se ne obaziru ni na sta,ne odgovaraju na pozive,ne vide iskrene suze...Na srecu nisam imala prilike da budem sa nekim tako bezosecajnim,ali sam i te kako bila svedok suza nekih mojih drugarica.
 
*Crnokosa*:
d1:
*Crnokosa*:
Taj tip da je valjao,bio bi sada sa njom i ne bi dozvolio da ona prolije i jednu suzicu zbog njega.
ne seri tako povrsno.... :x
Izvini,to je moje misljenje o muskarcima koji se ne obaziru ni na sta,ne odgovaraju na pozive,ne vide iskrene suze...Na srecu nisam imala prilike da budem sa nekim tako bezosecajnim,ali sam i te kako bila svedok suza nekih mojih drugarica.
bar devojka treba da zna da je gotovo.... mislis da bi bilo bolje da je ne zeli ali da joj daje neku laznu nadu.... da je vuce za nos...

decku ta devojka ne odgovara i tu je kraj... bolje je tako nego da zive nesrecno (jer ako je jedan nesrecan u vezi, kad tad ce biti i drugi)...
 
d1:
bar devojka treba da zna da je gotovo.... mislis da bi bilo bolje da je ne zeli ali da joj daje neku laznu nadu.... da je vuce za nos...

decku ta devojka ne odgovara i tu je kraj... bolje je tako nego da zive nesrecno (jer ako je jedan nesrecan u vezi, kad tad ce biti i drugi)...
Ej, bre... devojka ocigledno zna da je kraj. To i jeste razlog njene patnje. Niko ne navija za to da se on vrati i vuce je za nos..
Elem, za Solution: nemoj je stalno zapitkivati kako joj je, kako se oseca, zasto je tuzna, itd. itd... samo je podsecas... pokusaj da je nasmejes, ili, ako ona nece napolje, dovedi drustvo kuci... i da... surovo zvuci, ali...sta je ne ubije, ojacace je. Sve zene prodju kroz to jednom... srecu imaju one koje to prozive ranije.
 
djidjo:
Pročitao ja brate sve što si napisao i nisam otpisao da se pališ već da vidiš kuda to vodi. Da sam imao rešenje i ja bi svojoj seki pomogao. Ali nema tu rešenja, ma koloko ti bila draga, pomoć mora naći sama.

Ok, u pravu si da mora sama...samo vidim i da ne moze ovog puta sama, jbga.
 
d1:
bar devojka treba da zna da je gotovo.... mislis da bi bilo bolje da je ne zeli ali da joj daje neku laznu nadu.... da je vuce za nos...

decku ta devojka ne odgovara i tu je kraj... bolje je tako nego da zive nesrecno (jer ako je jedan nesrecan u vezi, kad tad ce biti i drugi)...


Vidi slazem se sa tobom. Ali problem je u tome da baja ne zeli da kaze u cemu je problem. Ne odgovara joj na pozive, na poruke, nista! Ona cak i nezna sta se desilo, kapish? Do skoro je sve bilo u redu i onda jedna svadja i ode! Cak je i meni lik bio gotivan, izgledalo je kao da je lud za njom. Ona se vec ionako odavno izgubila u toj ljubavi, to je meni jasno kao i svim vrapcima...zato i jeste u takvom padu u kakvom je nikad nisam video do sada. Ona nije placljivica, stvarno je jaka osoba. Bila bar do sada. Ja je ne prepoznajem, zato se i bojim kazem vam da nesto sebi ne uradi. A onda cu ja da ga odrobijam, majke mi...
 
Kapris:
Ej, bre... devojka ocigledno zna da je kraj. To i jeste razlog njene patnje. Niko ne navija za to da se on vrati i vuce je za nos..
Elem, za Solution: nemoj je stalno zapitkivati kako joj je, kako se oseca, zasto je tuzna, itd. itd... samo je podsecas... pokusaj da je nasmejes, ili, ako ona nece napolje, dovedi drustvo kuci... i da... surovo zvuci, ali...sta je ne ubije, ojacace je. Sve zene prodju kroz to jednom... srecu imaju one koje to prozive ranije.


Kad dovedem drustvo kuci, ona se pokupi i ode u svoju sobu. Svoje drugarice ne zeli da vidi, a napolje nema teorije da je izvucem. Sam bog zna koliko puta sam odvrteo sve epizode Friendsa, ali ona kao da gleda kroz to. Ne izvuce joj ni osmehcic. Evo je i sada u sobi, ne gleda ni tv. Samo lezi i zuri u prazno i vidim, opet je plakala. Problem je sto smo mi ovde sami. Starci nisu sa nama, vec u drugoj zemlji. A ne zelim da ih alarmiram iskreno receno, jer sam mislio da je ovo nesto prolazno. Medjutim, ovo postaje stvarno sve gore ljudi. Sve sto pokusam da uradim ne donosi rezultate.
 
znam tacno kako se covek oseca kada ga neko ostavi a da ne navede razlog....

na kraju skapiras da je razlog u stvari opravdanje... da u stvari i nije bas toliko bitno... da li bi joj bilo lakse kada bi znala da je nasao drugu, ili da mu se ne svidja kakvu frizuru ima i da to vise ne moze da istrpi.... ili da se ufrcio jer je mozda poceo da oseca nesto.... cinjenica je da je on otisao, a razlog?.... ma 'ebees razlog
 
Upravo i moje misljenje. Ali nije i njeno. Ono sto me je najvise navelo da se javim ovde je sinocnji dogadjaj kada sam se vratio iz grada. Cuo sam je kako kroz suze prosto vristi u sobi od placa. Usplasio sam se, utrcao unutra, bila je izbezumljena! Nikad je nisam video takvu, neznam je takvu! Niti sam ikoga ikada video u takvom grcu od suza. I stalno je jecala da vise ne moze da izdrzi toliki bol. Ta recenica mi se bas urezala u mozak, i to me i plasi!
 
Ne, za ovo vreme je mozda spavala po koji sat dnevno. Ma kakve tablete, jedino da joj ih bacim u hranu, koju isto tako jedva da dotakne. Ma znas sta je ubija, ipak to sto joj se lik ne javlja i nezna sta je pogresila, jer do juce je bilo ok. I onda odjednom blokada. Stalno pitanje 'zasto?' A lik ignorise, pa ignorise. Ni sms ni mail ni telefon. Nista. A ona mi ne dozvoljava da malo ja 'popricam' sa njim. Kakav je to nacin, valjda je toliko musko da joj kaze u facu sta je problem!
 
pada mi na pamet da je izlazes kako si ipak pricao sa njim i da ga ocrnis do kraja.... mada ne znam koliko je to bas pametno, narocito ako te provali moze da te omrzne... cak i u nekoj daljoj buducnosti.... ne znam... :? :(
 

Back
Top