Zacarani vetar...

Nodi-wolf

Domaćin
Poruka
3.965
Ako sam dobro videla na trafici takav je naziv...
Strip dimenzij izdanja |veselog cetvrtka",
ali nemam pojma ko izdaje i o cemu se radi..?
Znam samo da je 150din.prva dva broja...
Jel' vid'o neko ovo..?
 
Magicni Vetar je jedan od najboljih strip junaka izdavacke kuce Bonelli, rec je o belom vojniku koji nakon prezivelog pokolja biva prepoznat od strane indijanskog samana (vraca) kao njegov naslednik. Iako se radnja odigrava na divljem zapadu, magicni vetar je sve samo ne prosecan vestern strip, otisao bih tako daleko i rekao da je uz Kena Parkera i Bluberija i najbolji vestern strip ali i Magic Vento je to i mnogo vise, jer vestern tematiku osvezava elemntima fantazije i horora pri cemu autor inspiraciju crpi iz indijanske mitologije.Tako da pored klasicnih vestern epizoda (cak i one su mracnije i misticnije od onog na sta smo navikli) imamo i epizode poput Sin Zmije ili Kandze koje su daleko blize Dilan Dogu nego recimo Tex Vileru. Crtez je posebna prica i mirne duse se moze reci da je crtacki kadar Magic Venta sigurno jedan od najboljih u Bonelliju ako ne i najbolji. Sve u svemu u pitanju je strip koji zasluzuje svoje mesto u kolekciji svakog ljibtelja stripa i strip nakon cijeg citanja cete se jos dugo secati onoga sta ste procitali
 
Kupila sam zanimljivo je...
Stanpano je 04' pa im je verovatno ovo ostalo pa da nam uvale kad su stripovi opet popularni...
Cak nema ni prvog broja...
Ali OK nisam bacila pare uzecu i ovaj drugi kad naletim na njega...
kena Parkera...
 

Back
Top