GRUPA "PASCHAD" iz PRistine

prdim glasno

Primećen član
Poruka
658
Seca li se neko grupe "Pashchad" iz Pristine?
Zare, Sale, Zuca, Zule, Joka, Dejan i sl?
To su bili utemeljivaci pristinske rock-subkulture 80 tih.
Javljajte se, Gimnazijalci iz 79te- 80 te!
Dajte da vas cujem posle 25 godina!
Moje drustvo bili su
Sale, Zare, Labus, Marin, Buga (pokojna), Amer, Saja,
Bokaco, Mirsad, Joka, Dejan K, Cveja, Bane, Patris,
Beja, Besnik(pokojni), Boban Savkovic, Velja, Kenan,
Drazh, Vensan, i 100 tinak drugih.

Ajde javljajte se, trebaju da razmenimo stare fotografije.
 
Ja se secam odlicno te grupe, a cesto puta sam bio i sa njima kada bi vezbali, ja bih obicno upadao sa solazama na mojim guslama:lol:....
Ali sam kasnije nastupoao sa AC/DC, Iron Miden, Guns n Roses, Jandrino jato , Era Ojdanic ....

Salim se odlicno se secam grupe "LASKUCI", a i znao sam ih a najbolje Zuleta,i Zucu. Mada se i Tashija secam svirao gitaru "ebalo vek"!

Bese nekad....
 
E, pa ljudi, sad sam na poslu, ali poslacu vam neke snimke sa proba i bogami i po koji koncertni zapis.
Za Neshu taxistu:
Paschad su bili zacetnici pristinske rock-subkulture. S pocetka osamdesetih uglavnom su bili pod SKA
uticajima, ali se onda to razvilo dalje.
Jednom sam im svirao na tezgi ı Klubu u Bozhuru.
Hvala sto ste se odazvali na temu...
 
Salim se odlicno se secam grupe "LASKUCI", a i znao sam ih a najbolje Zuleta,i Zucu. Mada se i Tashija secam svirao gitaru "ebalo vek"!

Za Contea:
S Tashijem sam se cuo posle 25 godina, zivi u Londonu i radi na kompjuterskom marketingu. Ne svira previse, ima zenu francuskinju koja mu nabavlja dzabe karte za avion, pa sad silji dupe po svetu svaka
3 meseca.
 
Evo i teksta naslovne numere koja se zove "Paschad":
:):):):)

"Ne moras vise da
sakrivas kolena

Smiri svoje prste na mojima.

Ne pusi vise moje cigarete
Volim te

I bojim se

Uskoro ce kisa
Paschad nocu luta ulicama.

----------------------------------------------

Nemoj da sparujes dzemper sa usnama
Ostavi se laznih iluzija

Proseci jednom bar ulicom kraj mene
Volim te

I bojim se, uskoro ce kisa.

Paschad nocu luta ulicama "


----------------------------------------------------------


Mislim da je stihoklepac bio Zare. Stvar sam prvi put cuo
kod Saleta na gajbi, gde je bio tulum ljudi:
Mirsad, Joka, Saja, Sale, Dejan Kijevcanin, Zare, Amer i buljuk
zenskih. Znam da sam ostao sokiran nacinom izvedbe - 3-4 falseta
u isto vreme uz Dejanovo seckanje na Saletovoj akusticnoj 12tici.
Duplex horovi na zivo. Secam se da je Mirsad potegao dim iz cigare i
umno rekao:
"Smiri svoje prste na mojima!"
 
Zdravo Tashi........, fino je sto si ovde.........

Dobrodosao!........

Ne mogu da ti kazem ime iz razumljivih razloga, ja tebe znam , stariji si od mene sigurno deset godina ali se secam kako si "cepao" gitaru.........

Secam se kod Zuleta na probi u cuvenoj "Baraki" kod Tauk - baste.......

Svirao si ko "besan"!
 
Hej zabrljivko, chelichne li memorije. Beshe to na proleqe 1980te godine .. Kako se ne bih seqao prvog javnog nastupa te simpatichne klape veselih djecharaca u sali bioskopa Omladina :) .. Dejanovog Chajaveca i Zharetovog Uragana, Zhuqine kante i poklopci koje bi chovek sa jako puno mashte mozhda i nazvao bubnjevima :)) A Joka, usro se bio od treme, znoj mu se slivao niz lice .. Mikan dzezer tu beshe. Zvao nas je 'smrdljivi rokeri' hahahahah aaah, koji mrak! :)))
 
Hej zabrljivko, chelichne li memorije. Beshe to na proleqe 1980te godine .. Kako se ne bih seqao prvog javnog nastupa te simpatichne klape veselih djecharaca u sali bioskopa Omladina :) .. Dejanovog Chajaveca i Zharetovog Uragana, Zhuqine kante i poklopci koje bi chovek sa jako puno mashte mozhda i nazvao bubnjevima :)) A Joka, usro se bio od treme, znoj mu se slivao niz lice .. Mikan dzezer tu beshe. Zvao nas je 'smrdljivi rokeri' hahahahah aaah, koji mrak! :)))

Hm,ako me secanje najbolje sluzi, mislim da je Dejanu otpao vrat sa rucno pravljenje gitare, a da si ti probijao usi polupraznoj i svom srecom nagluvoj sali svojom glasnocom i neuvezbanoscu.A da ne pricamo o Mikanu koji je godinama posle toga dobijao packe od
svojih matorih kolega iz grupe Smisao Maste sto je nastupio u toj mladjanoj postavi...
NA toj gitarijadi su nastupile sve mladje kosovske grupe i svirale su se tri pesme od kojih je jedna obavezno morala da bude REVOLUCIONARNA!!!!!
 
Tako je, mislim da nesretno odabran naslov foruma bude samo smernica
ka jednoj siroj temi, a to je podsecanje na vreme kada su se u Pristini
ukrstali razni ljudi, raznih kultura,mnogi u vecitoj potrazi za papirima kao ufilmi Kazablanka.Samo sto ovog puta umesto bara sa Hemfrijem imamo klub umetnika sa Djoletom koji skuplja kapute i trazi propusnicu, a Paschad,Mefisto,Rock i Blues band i ostali sviraju uz pivo i meze....
Zasviraj to ponovo Sem....
 
Mefisto!?!? A gde ga iskopa Zabrljivko aman? Beshe to jedan od ranijih pokushaja ljutog hevy metala u Prishtini. Svirke behoshe srdachne ali klimave, kao shto se i moglo ochekivati od nespretnih bubuljichavih 17godishnjaka, ali nema veze, beshe slasno i nadasve glasno!!! .. Aaaah :D divnih li vremena. Zhal za mladost? Nikako. Zhal za blesavost :lol:..
 
Hm,ako me secanje najbolje sluzi, mislim da je Dejanu otpao vrat sa rucno pravljenje gitare, a da si ti probijao usi polupraznoj i svom srecom nagluvoj sali svojom glasnocom i neuvezbanoscu.A da ne pricamo o Mikanu koji je godinama posle toga dobijao packe od
svojih matorih kolega iz grupe Smisao Maste sto je nastupio u toj mladjanoj postavi...
NA toj gitarijadi su nastupile sve mladje kosovske grupe i svirale su se tri pesme od kojih je jedna obavezno morala da bude REVOLUCIONARNA!!!!!

>probijao usi polupraznoj i svom srecom nagluvoj sali svojom glasnocom i neuvezbanoscu<
Ima tako? Rugam se tvojim prljavim optuzhbama!

>Dejanu otpao vrat sa rucno pravljenje gitare<
Da, to beshe jedan od najoriginalnijh i nadasve najNEuspeshnijih muzichkih instrumenata svih vremena. Nadahnut ali beskrajno nepretan pokushaj izrade elektrichne gitare sa tuzhnim zavrshetkom za ponosnog vlasnika iste:).
 
ZigZag

Dok cekamo da Prdim Glasno objavi te vec legendarne materijale,
sta mislis o gore navedenoj ideji da ovaj forum postane novi hastal pored
ogledala u Grandu gde su se uvece skupljali pristevacki muzicari svih uzrasta i vera
mnogo pushili i muabetili o muzici i zenama?
 

Back
Top