otvaranje trafike

ata

Gost
Poruka
64
Da li neko moze da mi kaze sta je potrebno od papira za otvaranje trafike i koliko novca, od prilike za pocetak posla i kako sve to funkcionise?Znam da se stampa vraca koja nije prodata ali me interesuje nabavka cigareta ,GSP karata,Dopuna za mobilne itd.Gde se sve to nabavlja i da li postoji mogucnost odlozenog placanja?Nemam bas puno novca pa neznam da li je to isplativo.Inace zaposlena sam tako da bih morala da placam radnicu.:roll:
 
Aparati za dopune se nabavljaju kod prodavaca kasa i post terminala, kao i aparat za placanje karticom ako hoces. GSP karte- idi u upravu i sklopi ugovor. cigarete, imas odlozeno placanje od 15 dana kod skoro svih distributera, idi na saj agencije za privredne registre i pronadji podatke o distributerima.


Naravno ovo sam samo nacuo to moras sve proveriti. Uglavnom sama taksa za registracju je 540 din.

Puno srece.........
 
pa mozda 4000e da extra snabes trafiku. Naravno moze i za manje. Imas i naknadu po zaposlenom ako ga skines sa biroa pa ti to moze smanjiti. Mislim da je oko 100.000 ali pogledaj na sajtu biroa.
 
hvala,a sta mislis koliko je novca potrebno za start ne racunajuci kiriju?
Ako vec imas posao sto se lepo ne okanes trafike? trafika ima smisla samo na extra lokaciji u svom lokalu sto je tesko da neko kao pocetnik ima. Cigarete se placaju avansno ili na 30 dana i to ti uvaljuju i one koje ne idu "moras da imas po 2 boxa' Svi te kontrolisu. sve sto traze moras da nabavis ( od svojih para) od kase pa nadalje ..I na kraju ako si pod kirijom ako dobro radis obavezno kirija ide navise vec iduceg meseca.... Ne klazem da ne treba da se radi dodatno ali trafika sa radnicima je samo glavobolja.
 
Da li neko moze da mi kaze sta je potrebno od papira za otvaranje trafike i koliko novca, od prilike za pocetak posla i kako sve to funkcionise?Znam da se stampa vraca koja nije prodata ali me interesuje nabavka cigareta ,GSP karata,Dopuna za mobilne itd.Gde se sve to nabavlja i da li postoji mogucnost odlozenog placanja?Nemam bas puno novca pa neznam da li je to isplativo.Inace zaposlena sam tako da bih morala da placam radnicu.:roll:


Ja upravo otvaram trafiku, i odma da ti kazem puno je zajebancije oko papira......Treba ti licenca za cigarete koja se izdaje na dve godine, da pronadjes dobavljace, nacin placanja zavisi od jednog do drugog. Cigarete idu na 15 dana, mislim da je to ovde vec neko naveo.
Bez 2000 eura ne razmisljaj da krenes, to je minimum. Stampa se vraca svakog dana, dnevna i plus revijalna koja je naznacena na remitendi.Sve to super funkcionise ako imas dobru lokaciju i zivaca za takav posao, i naravno, robu stalno da imas.
 
Da li neko moze da mi kaze sta je potrebno od papira za otvaranje trafike i koliko novca, od prilike za pocetak posla i kako sve to funkcionise?Znam da se stampa vraca koja nije prodata ali me interesuje nabavka cigareta ,GSP karata,Dopuna za mobilne itd.Gde se sve to nabavlja i da li postoji mogucnost odlozenog placanja?Nemam bas puno novca pa neznam da li je to isplativo.Inace zaposlena sam tako da bih morala da placam radnicu.:roll:

Dobro razmisljas! Otvaranjem trafika otvaras sebi sansu da jednoga dana postanes drzavni ministar.;)
Srecno!
 
Planiram da otvorim kiosk(prodaja stampe,cigareta).Molim sve one koji nesto znaju o tome da me posavetuju....Gde i kako se nabavlja roba?Sta sve sme da se prodaje u kiosku,osim novina,zvaka,cigareta...U napred hvala!
 
Planiram da otvorim kiosk(prodaja stampe,cigareta).Molim sve one koji nesto znaju o tome da me posavetuju....Gde i kako se nabavlja roba?Sta sve sme da se prodaje u kiosku,osim novina,zvaka,cigareta...U napred hvala!

Obavezno su ti bitne tri stvari :lokacija,lokal u vlasnistvu i ziva para za ulazak u posao . Inca na kredit nikako ne pocinji! Bolje nadji posao za neku platu da bar imas mirnu glavu.
 
Da li moze neko da mi kaze koliko je potrebno vremena da se dobije licenca i koliko vremena za sve to treba?
Ja imam ponudu da oitvorim trafiku u centru mog grada, ali sam cuo pricu da se cigarete placaju avansno na 6 nedelja i da je zarada samo 4% a na dopune zarada je 2,5%. Da li je ta informacija tacna i da li neko moze da mi kaze koliko se krecu zarade na stampu???
Unapred hvala PUNO!!!!!!!!! :)))))))))
 
Da li moze neko da mi kaze koliko je potrebno vremena da se dobije licenca i koliko vremena za sve to treba?
Ja imam ponudu da oitvorim trafiku u centru mog grada, ali sam cuo pricu da se cigarete placaju avansno na 6 nedelja i da je zarada samo 4% a na dopune zarada je 2,5%. Da li je ta informacija tacna i da li neko moze da mi kaze koliko se krecu zarade na stampu???
Unapred hvala PUNO!!!!!!!!! :)))))))))
Licenca za duvan košta oko 100e i važi dve godine i procedura izdavanja traje mesec dana.A za ovo drugo imaš dobru informaciju tako da treba da razmisliš dal da se upuštaš u sve to.
 
DA! Jako dosta razmisljam o svemu. Mada drugar koji se vec bavi takvim poslom mi je rekao da se pomalo proda i cips i ostale sitnice pa se zarada na promet svede negde oko 8% sto znaci da uz siguran gubitak od 40.000 dinara mesecno (kirija i ostali troskovi, a da ja i cale radimo sami) onda bih morao da izvucem mesecni promet oko 450.000 dinara. Kakva su vasa izkustva sa ovim? Da li je moguce i ako jeste koliko vremena treba da prodje da se razradi?
 
Najlakši način:

9810.jpg


z:D
 
DA! Jako dosta razmisljam o svemu. Mada drugar koji se vec bavi takvim poslom mi je rekao da se pomalo proda i cips i ostale sitnice pa se zarada na promet svede negde oko 8% sto znaci da uz siguran gubitak od 40.000 dinara mesecno (kirija i ostali troskovi, a da ja i cale radimo sami) onda bih morao da izvucem mesecni promet oko 450.000 dinara. Kakva su vasa izkustva sa ovim? Da li je moguce i ako jeste koliko vremena treba da prodje da se razradi?
Nije valjda da još razmišljaš o tome?
 
Da li neko moze da mi kaze sta je potrebno od papira za otvaranje trafike i koliko novca, od prilike za pocetak posla i kako sve to funkcionise?Znam da se stampa vraca koja nije prodata ali me interesuje nabavka cigareta ,GSP karata,Dopuna za mobilne itd.Gde se sve to nabavlja i da li postoji mogucnost odlozenog placanja?Nemam bas puno novca pa neznam da li je to isplativo.Inace zaposlena sam tako da bih morala da placam radnicu.:roll:

Bez 4-5000 eura ne moj da pokusavas,a ako im as toliko i ako si spreman da rintas po ceo dan ,onda sanse za uspeh i postoje .....
 
Чак је и мени пало на памет ових дана, да покушам нешто са трафиком, али видим да сте сви, или бар већина прилично песимистични по том питању.... Сад тек не знам шта да радим!!! Него, једна ми ствар паде на памет, а ко су ти који "поседују" те лепе "локале" (трафике), мислим где то они купе и на основу чега добију локацију, да не кажем место где поставе свој локал/трафику? Да ли можда неке везе има политичка припадност??? Сумњам, али ипак питам.
 
Poslednja izmena:
Svako ko misli da će se na trafici obogatiti u velikoj je zabludi.Sad trenutno "privatne" jedva sastavljaju kraj sa krajem,a ubeđen sam da će njih 50% zatvoriti kad Futura bude stala na noge.Futura je blokadi i sad će već skoro godinu dana kako nemaju cigarete.Oni imaju 1200 objekata na izuzetnim lokacijama tako da kad budu krenuli svi koji su na ivici rentabilnosti će se pogasiti.
 

Back
Top